FON

Money.pl / 2007-04-17 10:21
Komentarze do spółki: FON.
Wyświetlaj:

FON

zdziwiona / 85.237.171.* / 2007-10-28 14:18
Witam ! Oto treść wczorajszego artykułu w gazecie giełdy PARKIET :

Komisja Nadzoru Finansowego zarzuciła przedsiębiorstwu podanie nieprawdziwych danych , dotyczących jednej z priorytetowych umów


Komisja Nadzoru Finansowego jednoglośnie odmówiła zatwierdzenia prospektu FON -u, dotyczacego emisji 448 mln akcji serii F z prawem poboru (jego odjęcie nastąpiło w czerwcu bieżącego roku) oraz 400 mln papierów serii G, które ma objąć w wiekszości firma Investment Friends, należąca do członka Rady Nadzorczej FON-u Mariusza Patrowicza.

"Przesłanką do odmowy zatwierdzenia był fakt, iż prospekt nie zawierał wszystkich informacji wymaganych przepisami, jak również zawierał nieprawdziwe informacje dotyczące informacji z jednym z kontrahentów, której realizacja miała być jednym z priorytetów rozwoju firmy" - czytamy w komunikacie KNF.

Przykro mi, ale nie możemy ujawnić żadnych szczególów - ucina Łukasz Dajnowicz - rzecznik KNF.

FON produkuje konstrukcje stalowe. Zgodnie z nową strategią miał rozszerzyć dzialalność o budownictwo drogowe i deweloperkę.

- Jestem zaskoczony - to jakieś nieporozumienie. Wyjaśnimy to - komentuje Krzysztof Kania, członek Zarządu kierujący FON-em. Dodaje, że w najbliższy poniedziałek miał zostać złożony prospekt emisyjny z kolejnymi poprawkami , o które wnioskowała KNF. - W tej sytuacji odrzucenie prospektu emisyjnego bez konsultacji ze Spółką nie jest w porządku. Przecież to będzie miało prawdopodobnie wpływ na poniedziałkowe notowania - mówi Krzysztof Kania.

Wiceprezes zapewnia, że FON o wszystkich umowach informował rynek raportami bieżącymi i wszystkie zawierały prawdziwe informacje. Czy akcjonariusze FON-u mogą liczyć, że Zarząd ujawni, czego dotyczyły zastrzeżenia KNF ?

- Jeśli KNF przedstawi je nam, to napewno tak - zapewnia Krzysztof Kania.

Na początku października bieżącego roku FON podał komunikat o zawarciu przedwstępnej umowy nabycia nieruchomości w Płocku za 12 mnl zł. W czerwcu bieżącego roku zaś podpisal kontrakt o wartosci 0.87 mln zł. ze Strabagiem na przebudowę odcinka drogi wojewódzkiej z Warszawy do Leszna.

Zdaniem Krzysztofa Kani, Komisji Nadzoru Finansowego może chodzić o umowę ramową z Regionalną Agencją Poszanowania Energii, zawartą rok temu poprzez poprzedni Zarząd. Dotyczyła ona produkcji kotlów do spalania biomasy. Szef FON-u przyznaje, że RAPE w sierpniu bieżącego roku wypowiedziała umowę. Jako przyczynę podała to, że Spółka nie rozliczyła się z nią finansowo (chodzi o kilkanaście tys. zł.).

- Nie poinformowaliśmy o tym rynku, ponieważ nie uznaliśmy wypowiedzenia umowy i wyjaśniamy obecnie sprawę - dodaje Krzysztof Kania. Współpraca z RAPE nie jest dla FON-u priorytetowym elementem strategii.

Za treść prospektu odpowiadają Krzysztof Kania i Biel Capital.

- Wyjaśnię tę sprawę. Dadam ze Investment Friends nie zrezygnuje z objęcia emisji nowych akcji - mówi Mariusz Patrowicz czlonek Rady Nadzorczej FON-u i jeden z glównych akcjonariuszy.


Krótki mój komentarz :
A zatem, mamy wstępny komentarz ze Spółki, dotyczący piątkowej negatywnej decyzji KNF w sprawie prospektu emisyjnego ... na razie, nadal w pełni ufam Zarządowi i Radzie Nadzorczej "naszej" Spółki ! Niestety, jutro jest możliwy test najbliższego wsparcia, tzn. luki wzrostowej na poziomie 0.47 zł. - 0.48 zł. ... Pozdrawiam !
Adix / 89.79.203.* / 2007-10-28 20:27
KOMISJA NADZORU FINANSOWEGO
Raport bieżący nr 62 / 2007
Data sporządzenia: 2007-10-28
Skrócona nazwa emitenta
FON
Temat
Informacja dla Akcjonariuszy
Podstawa prawna
Art. 56 ust. 1 pkt 2 Ustawy o ofercie - informacje bieżące i okresowe

Treść raportu:
Komunikat Komisji Nadzoru Finansowego z dnia 26 października o odmowie zatwierdzenia prospektu emisyjnego FON Spółki Akcyjnej w związku z ofertą publiczną akcji serii F i G Zarząd Spółki przyjął z najwyższym zdumieniem.
Komisja Nadzoru Finansowego odmawiając zatwierdzenia prospektu stwierdziła, że projekt prospektu nie zawierał wszystkich informacji przewidzianych i wymaganych przepisami prawa oraz zawierał nieprawdziwe informacje dotyczące umowy z jednym z kontrahentów, których realizacja miała być jednym z priorytetów rozwoju firmy.
Zarząd FON Spółka Akcyjna informuję, że w dniu 29 października 2007 roku w Komisji Nadzoru Finansowego miała zostać złożona trzecia wersja projektu prospektu emisyjnego wraz z odpowiedziami do uwag Komisji Nadzoru Finansowego.Ponadto dnia 25 października(dzień przed odrzuceniem prospektu emisyjnego przez Komisję) zostały wysłane dane dotyczące umowy z jednym z kontrahentów.Wielce prawdopodobne jest to,iż dane te nie dotarły do KNF do momentu odmowy zatwierdzenia prospektu emisyjnego.Według Zarządu decyzja podjęta 26 października 2007r. przez KNF mogłaby być odmienna od powziętej,gdyby KNF otrzymał wysłane wyjaśnienia.
Komisja Nadzoru Finansowego odmawiając zatwierdzenia prospektu emisyjnego przed złożeniem wraz z poprawkami jego nowej wersji nie dała Spółce możliwości ustosunkowania się do własnych uwag, które zostały skierowane przez KNF do złożonej wersji projektu prospektu emisyjnego.
Do wystąpień Komisji Nadzoru Finansowego z uwagami do projektu prospektu, Zarząd FON Spółka Akcyjna podchodzi z najwyższą uwagą,wraz z firmą zajmującą się doradztwem finansowym(spółka Biel Capital) i wprowadzajacym(Dom Maklerski Amerbrokers) przygotowywał kolejne wersje projektu prospektu emisyjnego akcji serii F i G.
Wszystkie dane, które zostały przekazane wraz z projektem prospektu celem jego zatwierdzenia, były rzetelne oraz odzwierciedlające aktualną sytuacje w FON Spółka Akcyjna.
Zarząd FON Spółka Akcyjna wystąpi do Komisji Nadzoru Finansowego z prośbą o uzasadnienie odmowy zatwierdzenia prospektu emisyjnego, celem ustosunkowania się do niego oraz podjęciem stosownych przewidzianych prawem działań.
Zarząd FON Spółka Akcyjna realizując wolę akcjonariuszy będzie podejmował w dalszym ciągu wszystkie działania, ażeby realizacja uchwał Walnych Zgromadzeń dotyczących emisji akcji serii F i G zakończyła się powodzeniem, a cele emisji związane z tworzeniem grupy kapitałowej FON S.A. jako główne zadania realizacji budownictwa drogowego oraz działalności developerskiej zakończyły się sukcesem z korzyścią dla akcjonariuszy Spółki i dla niej samej.
robzer / 2007-10-29 11:59
Czy wiecie może co teraz będzie z emisjami F , G i splitem??? Z góry dziękuję za odpowiedź.
gwałciciel_giełdy / 2007-10-28 16:01
Ja jednak myślę że możemy sie spodziewac wzrostu ceny. Co ty na to?
Piotrek g / 83.23.217.* / 2007-10-27 17:37
Mam nadzieje ze wiecie ze bedzie emisja akcji H wieć lepiej uważacie na Fonika aby wczesniej z niego wyjsc.
dzi/dzi / 83.12.116.* / 2007-10-27 10:26
Przy wynikach i saldze ujemnym coby niepisac nieurosnie bo niby dlaczego info złe saldo ujemne,to poprostu upadłosc,pisałem wczesniej przy 0,50zł split i prawa to z samego tego nieprzyznali ,same minusy tagrze jak nic sie niezmieni to łapiemy,0,05--0,10gr.za walor-papier.a moze i nizej.ale nieprzewidzi naszej giełdy i wszystko sie morze zdarzyc.
ksenus / 2007-10-27 09:54 / Uznany Gracz Giełdowy
Jeżeli emisja nie dojdzie wogóle do skutku to akcje powinny mieć dodaną wartość która była odcięta w dniu PP a wtedy zarobią jedynie posiadacze zwykłych akcji.
Gdyby do tego doszło zysk dla obecnych posiadaczy starych akcji Fon byłby baaaardzo duży. W końcu przed odcięciem w szczycie kosztowały ok. 4 zł. Czyli ktoś kto kupił akcje po 0,5 zł zarobiłby ogromną sumę (nawet przy spadającej cenie), ale ci którzy akcji nie mają straciliby PP i ich wartość.
Nie życzę wam tego, ale taka sytuacja jest realna. Jeżeli chodzi o tę spółkę nawet bardzo.
Można sobie wyobrazić spółkę X, która umieszcza w prospekcie błedy i nieprawdziwe informacje po to aby zarobić przed ogłoszeniem upadłości. Sytuacja hipotetyczna ale możliwa. Równie dobrze spółkę mógłby ktoś przejąć i anulować decyzje o PP. Taka sama sytuacja cena rośnie o odcięcia, spółka przejmująca zarabia. Nieetyczne ? Tak. Legalne ? Tak.
waldi_fon / 83.3.234.* / 2007-12-14 12:58
ksenus, co masz na myśli pisząc, że "Jeżeli emisja nie dojdzie wogóle do skutku to akcje powinny mieć dodaną wartość która była odcięta w dniu PP a wtedy zarobią jedynie posiadacze zwykłych akcji." Co rozumiesz przez "zwykłe akcje"? To papiery sprzed 15.06 czy te kupione po tym terminie?
ksenus / 2007-10-28 08:28 / Uznany Gracz Giełdowy
Korekta. Zamiast 4 zł powinno być 0,87 zł.
Reszta bez zmian. Nawet ta "ogromna suma", która jest mimo wszystko zyskiem na poziomie ok. 70%.
adix / 89.79.203.* / 2007-10-28 00:18
Nie wiem skąd te "ogromne zyski" według Twojej teorii. 4pln to akcje kosztowały ..ale przed splitem, a dzień przed pp cena wynosiła 0,87pln. Wartość pp to 0,58. Jeżeli emisja nie dojdzie do skutku to wartość akcji powinna zostać powiększona o tą kwote...i na przyszłość - nie pisz na forum bzdur i nie wprowadzaj ludzi w błąd.pozdr.
ksenus / 2007-10-28 08:21 / Uznany Gracz Giełdowy
Racja niestety moja pomyłka, spojrzałem na wykres zamiast do listy notowań.
Wykres niestety pokazuje bzdury.
ksenus / 2007-10-28 08:31 / Uznany Gracz Giełdowy
Wykres nie pokazał mi punktu splitu, bo nie wprowadziłem danych o splicie i wszystko jasne.
gwałciciel_giełdy / 2007-10-27 12:47
Ja kupiłem kiedyś akcje FONu po 36 gr i mam nadzieje ze zarobie. Radzę jednak kupić trochę FONu bo jeszcze bedzie sie działo a tracić nie mam zamiaru nieraz też tracę ale rzadko. Wspomnicie moje słowa, ja jestem zdania że do końca roku zarobimy na tych akcjach, mam na myśli posiadaczy starych akcji.

FON

zsz / 85.237.171.* / 2007-10-26 21:25
Kto wie co w takiej sytuacji się dzieje dalej ? Chodzi mi o tą kasę, którą zabrali od kursu no i nam z kont po ostatnim dniu ustalenia pp.W jakim czasie jest zwracana ?
krzysztofbla / 2007-10-27 00:17
W jakim czasie jest zwracana ?

O jakim zwrocie Ty piszesz? To jest Twoja inwestycja, to jest Twoje ryzyko.
Ty się lepiej módl aby ta emisja doszła do skutku, inaczej jestes "do tyłu".
Zdziwiona / 85.237.171.* / 2007-10-27 12:06
Nie wiem jakie są procedury w takich przypadkach,ale przecież pieniądze zabrane po odcięciu pp na pewno nie trafiły na konto spółki Fon,bo niby jakim prawem przed zatwierdzeniem prospektu przez KNF.Wiec znajduja sie w jakims depozycie i powinny byc zwracane na konta posiadaczy pp.Przeciez prawo musi to regulowac,bo KNF przecież nie tylko zatwierdza prospekty, ale takze odrzuca.Więc decyzja KNF w tym przypadku spowodowała by dotkliwe konsekwencje dla akcjonariuszy.Nie bardzo w to wierzę.To takie moje dywagacje na ten temat.
ksenus / 2007-10-28 08:25 / Uznany Gracz Giełdowy
Wartość PP w takim przypadku jest "zwraca" właścicielom starych akcji, więc jeżeli ktoś ma same PP a nie ma starych akcji to traci, zyskuje tylko posiadacz starych akcji. W końcu nie zawsze dobrym pomysłem jest sprzedawać stare akcje po odcięciu PP.
Zdziwiona / 85.237.171.* / 2007-10-28 12:09
Ksenusie jestes tego pewny,ze osoby posiadające samo pp na koncie są w plecy? Gdzie mozna zasięgnąc konkretnych informacji na ten temat?
księgowa / 87.105.235.* / 2007-10-28 14:52
prośba do Ksenusa o podanie żródła bo nie bardzo jest to logiczne, każdy posiadacz pp ma na koncie zapisane nie tylko sztuki ale też ich wartość co ma do zwrotu posiadanie staryc h akcji
Zdziwiona / 85.237.171.* / 2007-10-28 16:36
Zgadza się księgowa,co posiadanie starych akcji ma do ewentualnego zwrotu kasy za pp?

Kasa powinna być zwrócona automatycznie z depozytu KDPW tym,którym została zabrana.Jak może te 0,58 za pp być doliczone do ceny akcji jak co niektórzy pisza ????Przeciez w takim wypadku zyskały by osoby nie mające nic wspólnego z emisja akcji serii F.
księgowa / 78.8.64.* / 2007-10-28 17:27
Doliczenie do obecnego kursu to bzdura,gdyby nastąpił zwrot /w co wątpię/ to dotyczyć będzie tylko pp zapisanych na kontach akcjonariuszy.Myślę że musimy poczekać na nowy prospekt emisyjny,z graczy zostaliśmy przymusowo inwestorami.
dzi/dzi / 83.12.116.* / 2007-10-26 19:24
JUZ PO ----FONIE---UPADŁOSC PEWNA
ksenus / 2007-10-26 20:35 / Uznany Gracz Giełdowy
Jak upadłość pewna to będzie rósł jak na drożdżach :-)
Elektrim, Toora, i wiele innych przed upadłością lub jej widmem były ulubieńcami spekulantów. Nie ma co panikować.
krutix1 / 83.27.171.* / 2007-10-26 19:37
No to dostaniemy po dupie za checi zysków

FON

magpi / 85.237.171.* / 2007-10-26 17:40
KNF odrzuciła prospekt emisyjny akcji serii F i G !!! Co teraz z naszą kasą ? Nie dość że na tyle miesięcy zamrozili nam kase to teraz wyszła z tego jedna wielka kicha.Jestem naprawdę wkurzona.
behemot1 / 83.31.202.* / 2007-10-26 19:06
Ni e ty jedna ja bylem zarobiony na fonie odjeto mi od ceny akcji cene potencjalnego pp a teraz sie okazuje ze tego pp nie bedzie. No cos kuxwa jest nie tak. W takim razie niech oddaja to co zabrali pod makulature pod tytulem pp. Inaczej sie tego nie da nazwac jak zlodziejstwo i dlaczego pozwolono na wyemitowanie pp.
gów*o / 212.2.100.* / 2007-10-26 17:48
w poniedz. fon się posra pampersów uciekinierom nie wystarczy!!!
ws20771 / 2007-10-08 15:28
Dzisiaj się dodzwoniłem do FON w sprawie PP dla serii F i się dowiedziałem, że dwukrotnie złożono poprawki do prospektu do KNF, a ostatnie 2 tygodnie temu, a KNF ma 10 dni na zatwierdzenie prospelktu od dostarczenia poprawnej dokumentacji, więc liczą, że na dniach prospekt zostanie zatwierdzony i emisja zostanie szybciutko przeprowadzona w najbliższych dniach, ale zobaczymy jak to będzie.

Na pytanie czy split wpłynie na konieczność wykupienia większej ilości to sprawa jest rozwiązana, ze najpierw zostaną wyemitowane akcje z tego PP, a dopiero potem będzie split, nie wcześniej.

Pozdrawiam
klosek11 / 2007-10-24 20:25
ja tam wogule w tym nie jestem zorientowany. jesli mam pp to kiedy bede mugl kupic akcje z nowej emisji, ile one beda kosztowaly i czy musze sie na nie jakos zapisywac czy wystarczy poprostu zlozyc zlecenie kupna? pomocy . dopiero zaczynam
sett / 62.87.214.* / 2007-10-25 18:08
to zacznij od słownika ortograficznego
fred 22 / 85.237.171.* / 2007-10-18 13:45
Bzdura!!! Split będzie przed emisją akcji serii F.Zatwierdzenie podziału zostało już złożone w sądzie 2 tyg.temu,więc teraz czekamy na info.Jeżeli rzeczywiście się tam dodzwoniłeś to rozmawiałeś z bardzo niekompetentną osobą.Ja dostałem odpowiedz mailową od członka zarządu w tej sprawie zgoła inną.
Diesel_OK / 2007-10-23 07:41
a jak to odpowiedz dostales? jak mozesz to napisz cos wiecej...
fred 22 / 85.237.171.* / 2007-10-23 14:29
Ludziska,oto mail który otrzymałem od członka zarządu Mariusza Patrowicza w odpowiedzi na moje pytanie:

Spróbuję odpowiedzieć w miarę możliwości na zadane przez Pana pytanie.Proszę
jednak nie liczyć na to,że mam na ten temat większą wiedzę niż reszta
inwestorów.Wcześniej chciałbym podziękować w imieniu Zarządu i Rady Nadzorczej
za inwestycję w naszą spółkę.Mam nadzieję,że w chwili sprzedaży
akcji nie będzie Pan żałował inwestycji w Fona-który dopiero co rozpoczął de
facto działalność.

Przechodząc jednak do sedna sprawy-żaden akcjonariusz nie straci na na wejściu
w nową emisję akcji naszej spółki.Akcje-tak jak to jest zresztą ujęte w
uchwałach kwietniowych są obejmowane po cenie emisyjnej równej wartosci
nominalnej.Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy,w którym zresztą sam
uczestniczyłem,zmieniło wartość nominalną jednej akcji z 10gr na 1gr.Na każda
dotychczasową akcję o wartosci nominalnej 10gr przypada 10 nowych akcji o
wartosci nominalnej 1gr każda.

Co do emisji akcji serii F(to ta z prawem poboru)to są one obejmowane,jak
napisałem wcześniej,po cenie emisyjnej równej wartosci nominalnej.Na
kwietniowym NWZA przegłosowano emisję 447.912.105 akcji.Na wrześniowym NWZA
liczba nowych akcji została "pomnożona przez 10" i wynosi 4.479.121.050.Dla
posiadacza PP oznacza to,iż z jednego prawa poboru będzie mógł objąć 10-krotnie
(zamiast 3 akcji 30 nowych) więcej akcji po 10 krotnie niższej cenie(zamiast
10gr cena emisyjna bedzie wynosiał 1gr).Split w tym przypadku jest tylko
zabiegiem czysto technicznym i nie ma na celu oszukania akcjonariuszy Fon
S.A.Nie ma to żadnego negatywnego wpływu na opłacalność Pańskiej inwestycji.


Pozdrawiam

Mariusz Patrowicz
Diesel_OK / 2007-10-24 08:46
no tak prawde mowiac to koles nie za duzo Tobie napisal, tzn konkretow BRAK.... zadnych dat czy info czemu emisja tak sie przeciaga....
Elkops / 83.26.163.* / 2007-10-23 14:40
Akcje po 1gr, niezła jazda xD
tomaszek123 / 83.22.150.* / 2007-10-22 23:40

Bzdura!!! Split będzie przed emisją akcji serii F.Zatwierdzenie podziału zostało już
złożone w sądzie 2 tyg.temu,więc teraz czekamy na info.Jeżeli rzeczywiście się tam
dodzwoniłeś to rozmawiałeś z bardzo niekompetentną osobą.Ja dostałem odpowiedz mailową
od członka zarządu w tej sprawie zgoła inną. skomentuj
rejestracja to jedno a notowania to drugie.spolka decyduje w ktorym momencie sklada papier do gpw o zmianie nominalu akcji
all / 89.76.56.* / 2007-10-19 11:26
Jesli to prawda ze split bedzie przed emisja to rozumiem ze 1pp uprawnia do 30akcji po 0.01gr . Czy ktos wie jak to jest w praktyce ?
chc / 85.237.171.* / 2007-10-19 11:49
Dokładnie,wynika to z praw nabytych.Split to zabieg czysto techniczny,nic na nim nie tracisz.
Diesel_OK / 2007-10-16 08:59
i dni leca a o pp cisza, chyba rozmawiales z nieodpowiednia osoba tam....
magpi / 85.237.171.* / 2007-10-09 12:53
To ja już nic nie rozumiem.W gazecie Parkiet niedawno ukazał się artykuł,w którym członek zarządu Krzysztof Kania powiedział ,że split zostanie przeprowadzony przed emisją akcji serii F,i w związku z tym firma złoży odpowiedni aneks do jeszcze nie zatwierdzonej emisji tak aby mogła ona zostać przeprowadzona po cenie nominalnej.Jaka jest prawda?
all / 89.76.56.* / 2007-10-08 16:00
Czy ktos zna jak jest obliczana wartosc/cena jednego pp ?
krzysztofbla / 2007-10-09 18:08
Kurs odniesienia dla pp
pp = (Ko-0,1)*3

dla kursu akcji Ko=0,53PLN (zamknięcie (09.10.2007)
pp = (0,53-0,1)*3 = 1,29 PLN
księgowa / 87.105.21.* / 2007-10-09 22:12
to nie jest kurs odniesienia tylko wartość pp przy kursie starych akcji w wys o,53. Kurs odniesienia przyjęty preez GPW przy cenie o,53 wyniesie 1,59/3 x 0,59/. Tak buło na PcGuardzie przy cenie starych akcji 0,35 kurs odniesienia był 3,50/0,35 x 10/.Pozdrawiam
krzysztofbla / 2007-10-09 23:29
??
Wartość pp przy kursie Ko - OK!, ale dla pierwszego notowania będzie to jednocześnie kursem odniesienia :) - dla mniej zorientowanych w szczegółach to to samo...
Przepraszam niewnikałem aż tak w szczegóły.

Co do równania. Dla PCGuard mieliśmy 1pp=>10akcji po 0,01pln
w przypadku FON 1pp => 3 akcje po 0,10pln (pomijam narazie kwestię splitu)
zatem rówanie to mialo postać pp = (Ko-0,01)*10

PCGuard (3.10.2007 - zamknięcie 0,36pln)
pp = (Ko-0,01)*10 = (0,36-0,1)*10 = 3,5pln
notowania pp PCGuard (4.10.2007) zamknęło się pp=1,56pln (-55,4%!!!)
oznacza to że kupując obecnie pp PCGuard na poziomie 1,6 i realizując pp po 10*0,01pln kupujesz akcje za 0,17pln/szt. czyli za połowę ich teoretycznej wartości (akcje notowane sa obecnie na poziomie 0,31pln).
krzysztofbla / 2007-10-09 23:40
błąd powinno być:
PCGuard (3.10.2007 - zamknięcie 0,36pln)
pp = (Ko-0,01)*10 = (0,36-0,01)*10 = 3,5pln...
księgowa / 62.87.214.* / 2007-10-12 17:43
mam tylko nadzieję że FON nie będzie tak sprzedawany,to wszystko prawda ale czytając wpisy to zbyt skomplikowane dla wielu posiadaczy pp ja c hodzę na skróty.
Diesel_OK / 2007-10-09 19:27
hej, to ja tez mam pytanie :) mam 4k pp czy musze je najpierw wykupic czy bede mogl je odrazu odsprzedac? jak wykupie po 0,1 to bede mial 12k pda tak? thx za odp :)
krzysztofbla / 2007-10-09 23:14
Możesz je zaraz sprzedać, ale uważaj!! Zerknij na kurs PCGuard-PP kture na I notowaniu odnotowało kilkadzisiąt % na minusie.

Zatem zalecam ostrozność, i unikanie nieprzemyslanychg decyzji.
Co do I notowania - mamy jeszcze trochę czasu.
księgowa / 78.8.66.* / 2007-10-08 20:51
kursem odniesienia będzie kurs odniersienia akcji obecnie notowanych na GPW x3/1 pp daje prawo do 3 nowych akcji/ a w jakich cenach będa notowane zależy tylko od graczy .np sprzedając pp po 1,20 sprzedajemy 3 nowe akcje po o,40zł. zeby nie zrobić takiego inmteresu jak dzis obserwowałam na Pcguardzie ,kupiłam ile mogłam .
all / 89.76.56.* / 2007-10-08 21:27
jesli faktycznie tak bedzie to super. Dziekuje za info. i Pozdrawiam
dziadek211 / 2007-10-03 19:38
Jak to moze wplynac na te spolki?
magpi / 85.237.171.* / 2007-10-08 11:51
Hawe przemuje Fone a nie Fon!!!
Artur70 / 2007-10-03 20:17 / Tysiącznik na forum
Już wpłynęło. Hawe +100-200%, FON juz wcześniej rósł (też ze 100%).
leebros / 2007-10-03 17:10
Witam,

Bede niezmiernie wdzieczny jesli ktos z szanownych forumowiczow wytlumaczy mi jak zachowaja sie nasze obecne PP po splicie. W momencie 'dokonania sie' splitu wartosc pojedynczej akcji spadnie 10 razy, natomiast ich liczba na naszych rachunkach wzrosnie 10 razy. Czy w zwiazku z tym nasze PP tez sie jakos zmienia (ilosc akcji przypadajaca na 1 PP albo ilosc PP)? Czy pozostaja takie jak obecnie - tracimy na kazdej akcji 10 x ?

z gory dziekuje za odpowiedz.
pozdrawiam,
leebros
komornik / 83.31.118.* / 2007-10-03 18:29
Ty nie czekaj tylko zbywaj to co masz. To lipa, transakcja nabycia nieruchomości od osób fizycznych, to nic innego jak kolejna bujda. Te osoby fizyczne to znaczący akcjonariusze FON, a budynek to od wielu lat strasząca ruina, której nikt nawet w częściach nie chce wynajmować. Gdzie są instytucje ,które mają czuwać nad takimi krętaczami?. Nie oszukujcie się tymi skokami zarąbią i tak Ci co mają zarobić, a wielu "KOWALSKICH" poprostu poplynie
Diesel_OK / 2007-10-02 09:37
czekamy czekamy a o pp cicho.... hmmm... jak dlugo jeszcze mamy czekac??
kasia xxx / 85.134.206.* / 2007-09-24 12:24
czy ktos wie kiedy bedzie ten split?
no name / 89.76.187.* / 2007-09-30 14:12

Jednym z ostatnich krytykowanych przez analityków przypadków jest działanie firmy Fon, która przeprowadziła w tym roku split w proporcji 5:1 i postanowiła przeprowadzić kolejny, w proporcji 10:1, podczas gdy cena jednej akcji spółki wynosi kilkadziesiąt groszy.


http://www.tinyurl.pl?tHiiUyzb
yako / 83.25.239.* / 2007-09-24 18:23
pewnie nie bedzie splitu- KNF moze odrzucic projekt a kto sie skusi ten zobaczy co znaczy upasc na zbity pysk
need / 85.237.171.* / 2007-10-23 15:13
Sory,ale KNF nie ma nic do splitu,jest on rejestrowany przez sad.KNF otrzyma tylko odpowiedni aneks w tej sprawie.
krzysztofbla / 2007-09-23 08:35
No to Panie i Panowie mamy split 1:10 i nową emisje bez PP.

Wartość nominalna akcji zmieni się na 1gr., a liczba akcji na rachunkach zostanie pomnożona przez 10. Niby nic. Miałaś/-eś 100 akcji o wartości 10gr, będziesz miała/-ł 1000 akcji o wartości 1gr.
Większa frajda będzie z kuresem akcji na GPW. Przy obecnych notowaniach 0,40-0,50PLN "nowy kurs" będzie wachał sie w granicach 0,04-0,05. Zatem każda zmiana notowań o 1 grosz oznacza procentową zmianę rzędu 20-25%!!!

JEST RYZYKO - JEST ZABAWA

Dla mnie notowania akcji na poziomie 4-5 groszy to "śmiech na sali", ale Zarząd a później akcionariusze (czyli my) wiemy co robimy :)
W Poniedziałek szykuje się pewnie niezał jazda....
ksenus / 2007-09-24 10:21 / Uznany Gracz Giełdowy
Wydaje się, że po splicie cena nie pozostanie na poziomie 4 - 5 gr. Myślę, że otwarcie nastąpi na poziomie 10 gr po tym spadnie w związku z nadmiarem podaży a następnie w dłuższym okresie wzrośnie w związku z dużą popularnością "notowanych wzrostów" nawet do 15-20 gr (w szczycie).
gawelll / 89.174.12.* / 2007-09-23 10:08
skąd te info? gdzie można to sprawdzić?
krzysztofbla / 2007-09-23 15:20
warto od czasu do czasu śledzić inne portale
treści uchwał nie kopiuje znajdziesz pod tym linkiem

http://gielda.onet.pl/66,1610490,komunikaty.html?S=&sektor=0
niewiem / 83.12.158.* / 2007-09-23 09:55
a co będzie z prawami poboru też będzie split i z 1 zrobi sie 10
krzysztofbla / 2007-09-23 15:22
http://gielda.onet.pl/66,1610490,komunikaty.html?S=&sektor=0

tam wszystko pisze
gawelll / 89.174.12.* / 2007-09-23 20:27
dzięki
niewiem / 83.12.158.* / 2007-09-23 21:01
czytałem to juz dawno przed wysłaniem zapytanie
nadal nie wiem
mam prawa poboru które otrzymałem jakieś 2 miesiące temu nadal sa na rachunku bez zadnej ceny
kiedy będą notowane i czy wogóle będą, kiedyś było że 1 PP dawje 3 PDA po 10 gr
jak sytuacja wygląda teraz
oizdro
Diesel_OK / 2007-09-23 21:11
no wlasnie co z pp? ktos ma jakies konkretne info??
krzysztofbla / 2007-09-23 21:45
Proszę uważnie czytać podjęte uchwały!!!
uchwała 1, pkt.3, (§ 7 Statutu Spółki lit. f) oraz powtórzone w uchwała 2, pkt.12, (§ 7 Statutu Spółki lit. f):

było (po WZA z 26.04.2007):
f/ nie mniej niż 50 000 000 /pięćdziesiat milionów/ i nie więcej niż 447 912 105 / czterysta czterdzieści siedem milionów dzięwięćset dwanaście tysięcy sto pięć/ akcji zwykłych na okaziciela serii F

a jest (po WZA z 22.09.2007):
f/ nie mniej niż 500 000 000 /pięćset milionów/ i nie więcej niż 4 479 121 050 /cztery miliardy czterysta siedemdziesiąt dziewięć milionów sto dwadzieścia jeden tysięcy pięćdziesiąt/ akcji zwykłych na okaziciela serii F

Wniosek...
Zasada praw nabytych została zachowana.
Nalezy przypuszczać że liczba PP również zostanie pomnożona x10, chyba że emisja akcji F zostanie przeprowadzona przed splitem. W tym przypadku będzie mniejsze zamieszanie wśród inwestorów.
krzysztofbla / 2007-09-23 21:50
dla potwierdzenia link http://gielda.onet.pl/3,679,spolki.html
na której podano dotychczasową ilość akcji serii F na podstawie uchwał WZA z 26.04.2007:

seria F - prawo poboru 1:3 / 26.04.2007 / 447912105

Czy ktoś ma jeszcz jakieś wątpliwości? W necie wszystko jest, wystarczy poszukać :)
Diesel_OK / 2007-09-24 05:39
tak tak wszystko ok, krzysztofbla thx za informacje choc mi chodzilo o termin dotyczacy pp, kiedy beda notowane :)
p.s. dzieki za wyrozumialosc ;)
Mari3 / 2007-09-24 19:56
wiadomo..kazdy mial nutke watpliwosci ale zauwaz ze to nie mialoby sensu i emisja F zapewne w ogole nie doszlaby do skutku.. dlaczego? oto przyklad...
masz 1000 pp wiec mozesz za to kupic 3000 nowych akcji za ktore zaplacisz 300 zł...
nowym akcja nie przysługiwałby split - i nowe akcje warte by byly 0,05 zl/sztuke... wiec warte lacznie 3000 * 0,05 zl = 150 zl!! - NIKT nie kupilby akcji za 300 zl ktore sa warte 150 zl... do emisji F by po prostu nie doszlo bo nikt by nie kupil ich.. split wiec musi obejmowac serie F zeby emisja miala sens...

inne pytanie... KIEDY TO WSZYSTKO NASTAPI!!??

pozdrawiam
leebros / 2007-10-03 17:29
ok, ustalilismy ,ze split obejmuje takze PP, to teraz pytanie (prosze o wyrozumialosc, bo byc moze czegos nie rozumiem ;) ): w ramach obecnej emisji, na skutek splitu zwiekszy sie liczba akcji w PP, czy w takim razie bedziemy musieli zaplacic za wykup nowych akcji wiecej niz bylo to planowane (w zwiazaku z tym, ze dostaniemy wiecej akcji)?

pozdrawiam
Diesel_OK / 2007-09-24 20:34
Mari3 ja wiem ze split musi tez obejmowac serie F bo jak piszesz inaczej to nie ma sensu.... sednem moich watpliwosci jest wlasnie Twoje pytanie "KIEDY TO WSZYSTKO NASTAPI!!??" .... hmmm.... kto to dokladnie ustala? i jak dlugo moze to potrwac jeszcze?

p.s.
ja tam sie poprostu duzo nie znam wiec pytam :) jesli dla kogos moje pytania wydaja sie banalne to sorki ;) dzieki za odpowiedzi :)))

pozdro
Mari3 / 2007-09-24 21:28
luz... po to jest forum zeby pytac:) nikt nie jest alfa i omega...
jesli chodzi o czas realizacji zarowno PP jak i splitu wydaje mi sie ze decyzje podejmuje KNF (http://www.knf.gov.pl)

pozdr.
Diesel_OK / 2007-10-07 20:03
na tej stronie cos nic nie slychac o pp fonu.... a ktos wie ile max jest czasu oczekiwania na pp?
hektores / 2007-09-13 21:46 / portfel
można podziwiać niezaradność np Orzeł w tym czasie zrobił 2 emisje i splita ...a tu lipa co KNF czekam i czekam niedługo Sanwil nas wyprzedzi wszystkie spółki sie odbijają a tu marazm i niewielkie wahanie .Albo to celowe działanie albo już nie wiem .Jeśli fon potrzebuje kasy to niech do Qnędzy porządnie napisze prospekt emisyjny ,Powoli puszczają mi nerwy ,Kania chce zrobić przejęcia ale za co jak pp mi kiśnie tyle czasu,ja mam wielkie wątpliwości czy firma co nie umie zrobić poprawnie prospektu może sie rozwijać ,a tu jeszcze jedna emisja to ten split to może 2008 i to w grudniu
biuras / 83.31.96.* / 2007-09-19 23:08
główni akcjonariusze to sąsiedzi, którzy walne zgromadzenia odwalają w sasiedzkiej pizzeri, nie liczcie na zyski bo to jeden wielki balon matoły, przeczytajcie fakty o tej tzw. firmie. 21 osób zatrudnionych , przychody takie, że w małym spożywczym są większe. LIPA to jest logo tej firmy
no name / 89.76.187.* / 2007-09-23 14:21

główni akcjonariusze to sąsiedzi, którzy walne zgromadzenia odwalają w sasiedzkiej
pizzeri,


...trudno to ukryć :))

=> Patrowicz Mariusz 3,6 mln akcji - 42,38% liczby głosów na NWZ - Członek Rady Nadzorczej i udziałowiec... Investment Friends.
Prowadzi działalność gospodarczą-salony RTV, AGD, biura turystyczne, budowy oraz projekty developerskie. Inwestor wielu budynków... niektórych z nich jest właścicielem do chwili obecnej :))

=> Hetkowski Wojciech 1,8 mln akcji - 21,19% liczby głosów na NWZ - Zastępca Przewodniczącego Rady Nadzorczej.
Był Wiceprezydentem i Prezydentem Miasta Płocka, Przewodniczył Radzie Nadzorczej Investment Friends S.A.

=> Investment Friends S.A. 0,7 mln - 7,93% głosów na NWZ.

(...)

=> Małgorzata Patrowicz Członek Rady Nadzorczej FON jest członkiem Rady Nadzorczej... Investment Friends S.A.
hektores / 2007-09-10 20:09 / portfel
dziś było niecałe 250 transakcji w większości po 0,40 gr ...widać po tym że nikt za bardzo nie chce sie pozbywać akcji .......wszyscy czekają chyba na decyzje KNF 13,09 i Walnego 22,09
jeżeli uda sie utrzymać choć 0% to i tak będzie to sukces ....mniej nadrabiania ......dziękuje tym którzy nie sprzedają .......tak trzymać....!!!
obywatelml / 195.117.234.* / 2007-09-14 08:18
tyle, że oznacza to też, że za bardzo nikt nie kupuje.....
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy