Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Frank po raz kolejny bije rekord

Frank po raz kolejny bije rekord

Money.pl / 2011-07-18 08:46
Komentarze do wiadomości: Frank po raz kolejny bije rekord.
Wyświetlaj:
Starocie / 89.73.192.* / 2011-07-20 18:18
Jak długo jeszcze będzie ten przeterminowany artykuł - jest przestarzały od co najmniej dwóch dni.
Mr Bear / 109.243.124.* / 2011-07-18 22:20
Frank się jeszcze trochę podkręci, ale do końca III kwartału CHF/PLN będzie w przedziale 3,2-3,4. Z drugiej zaś mańki zacznie się prawdziwa sieczka grecko-hiszpańsko-włoska, a euro szlag trafi. Moim zdaniem na górę znów wypłynie dolar - obstawiam EUR/USD na poziomie 1,2 na koniec tego roku, a EUR/PLN tak jak dziś - płyniemy na Tytanic'u.
JanuszPOlikot / 2011-07-18 22:12 / Tysiącznik na forum
Baranki POstrzyżyny...przez banki......przez franki......No to żeście sobie POmieszkali z frankiem.......
JanuszPOlikot / 2011-07-18 22:03 / Tysiącznik na forum
Tak swoją drogą kredytobiorcy we frankach byli Poinformowani w banku że frank jest bezpieczną walutą na trudne czasy....Więc o co chodzi?.....POwiedzcie mi kredytobiorcy.......
Amarez / 82.210.178.* / 2011-07-18 23:45
Owszem spłacam kredyt w CHF ale póki od momentu wzięcia kredytu moje zarobki wzrosły dwukrotnie a rata wzrosła przy obecnym kursie o 15 %, jakoś nie odczuwam żadnego problemu.
Elendir / 2011-07-19 22:46 / Łowca czarownic
A spłaciłeś coś, czy jesteś winny bankowi więcej niż byłeś?
sdfsdf / 217.173.186.* / 2011-07-18 21:54
od 20 minut nie wiem jaki ma program jego partia, ciagle gada o platformie mimo iż jest pytany o program PiS.
JanuszPOlikot / 2011-07-18 22:05 / Tysiącznik na forum
POjętny wyborca...heheheheh
WacuśMłodaMasoneria / 83.29.184.* / 2011-07-18 22:02
Przełącz sie na starego osła z PO to się dowiesz co w trawie PiSzczy. A w ogóle to myśl o francach i pecunii, bo jedno śmierdzi a drugie nie
JanuszPOlikot / 2011-07-18 22:01 / Tysiącznik na forum
Ale ty jesteś POjętny......:):):):)
asdasd / 217.173.186.* / 2011-07-19 00:12
powtarzasz się ;] nie masz nic ciekawego do powiedzenia? Może opowiesz mi o programie PiS? Nawet lubiany przez Kaczyńskiego Rybiński was skrytykował że u was zero konkretów. Na PO nie głosuję, nie głosuję na bandę czworga, dlatego przykro mi z Twojego powodu.
JanuszPOlikot / 2011-07-19 01:18 / Tysiącznik na forum
A ty się nie POwtarzasz:):):):)
JanuszPOlikot / 2011-07-19 01:21 / Tysiącznik na forum
Tylko zmieniasz nick?....kolego 217.173.186.*......:):):).....POzwolisz że ze względu na późną POrę....POłożę się spać....:):):)
frankowicz / 188.47.81.* / 2011-07-18 21:32
Widzę, że jedno towarzystwo szuka nadziei, a drugie chce to pierwsze postraszyć. Przeczytałem te komentarza i chylę czoła przed prognozami. Faktycznie, po 5,50 jak będzie, to można brać kredyt we franku. Nie wiadomo tylko, czy gospodarka szwajcarska tego doczeka.

Frank jest teraz gorącą walutą i zarazem towarem. Do kupowania ruszyła już brać zwana wczesnymi naśladowcami. Teraz czas na późnych naśladowców. Zazwyczaj to ok. 70% nabywców łącznie. To oznacza, że jeszcze będzie popyt przez jakąś chwilę.

Medialna zawierucha też nakręca kupujących, każdy kto ma coś do zainwestowania, szczególnie jak giełdy spadają a frank rośnie, to właśnie wymieni na franka. Dlaczego, bo czyta o prognozach za 4 zł i więcej, poparte wykresami i innymi bardzo dobrze i mądrze brzmiącymi teoriami.

Nie wiem też skąd tyle nienawiści do tych, którzy wzięli kredyt we frankach. Momentami odnoszę wrażenie, że to największe zakały tego narodu - oszuści, kombinatorzy, cwaniaczki (w ocenie niektórych komentujących). Tylko dlaczego dostali ten kredyt we franku i to z koniecznością wyższej zdolności o 20% niż w PLN? Bo zarabiają wystarczająco dużo. A to znaczy że też płacą podatki, bo banki liczą (jakby ktoś się jeszcze nie zorientował) dochody osiągnięte i potwierdzone.

Faktycznie wzrost waluty CHF da się we znaki kredytobiorcom, ale oni nikogo nie proszą o ubolewanie. Gratuluję przezorności wszystkim, którzy mają kredyty w innych walutach - mieli nosa.

A teraz czas na promocję. Frankowicze to cwaniaki. Jak toś sobie załatwi lewą rentę z ZUS - to przedsiębiorczy. Zasiłek - to przedsiębiorczy. Lewe zwolnienie - przedsiębiorczy.

A teraz na koniec. Przez tych, którzy mają kredyty we frankach gospodarka się nie zawali, ale odsetek 700 tyś. to tyle samo konsumentów, którzy kupią mniej - a tym samym mniej dochodowego u sprzedawców, mniej premii dla pracowników, mniej VATu. Jeśli weźmiemy pod uwagę wygłaszane życzenia, by ci frankowcze zbankrutowali, to pewno część z nich jest przedsiębiorcami - zatem zwolnią pracowników - mniej konsumentów, mniej podatków, mniej VAtu i mniej ZUSu.

Odróbcie lekcję z finansów publicznych i makroekonomii. Ekonomika też się niektórym przyda.
JanuszPOlikot / 2011-07-18 21:44 / Tysiącznik na forum
Najbardziej mi się POdoba stwierdzenie......"Mniej premii u pracowników".......:):):):):):) Dobre głuPotę szefa POspłacają pracownicy......:):):):):).......Dawno się tak nie ubawiłem....POważnie.......
Heniutek ;) / 77.252.226.* / 2011-07-21 13:54
Jestem zniesmaczony brakiem Pańskiego poziomu, Panie Januszu POlikot...
JanuszPOlikot / 2011-07-18 21:21 / Tysiącznik na forum
Jak tam łysy interwencje walutowe?........Brak POżądanego efektu.?....A wyborcy czekają.....I trudno im będzie POłknąć kiełbaski z grilla.......
JanuszPOlikot / 2011-07-18 21:23 / Tysiącznik na forum
Tak swoją drogą frank stopniowo POjedzie do 3,7-3,8PLN.......
ryszard ochucki / 94.75.114.* / 2011-07-18 20:33
WŁADZY , WIEDZĄ ŻE TO DNO I 100 METRÓW SZAMBA.
WCZESNY GIEREK / 89.76.39.* / 2011-07-18 19:53
panowie i panie złotówka jest silna , kraj w fazie rozwoju i wzroście , a ten frank , dolar i euro to badziewie pan rostowski z pis i po mają juz pomysły. ciekawe jacy naiwniacy w to wierzą . przepraszam za naiwniaków , ale rządzący tak o was myślą niestety . WIĘC PRZY WYBORACH POMYŚLCIE O PIS , PO, PSL , SLD I OLEJCIE WAZELINIARZY OD 1989 ROKU. TRZEBA SKĄCZYĆ Z TYMI CO POLSKĘ SPRZEDALI A NAS OBYWATELI MAJĄ W D..........
andi5 / 83.31.164.* / 2011-07-18 19:07
http://niezalezna.pl/13437-zginal-bo-przeszkadzal-w-rabunku-polski
asdds / 217.173.186.* / 2011-07-18 19:04
smieszni jestescie, za kurs franka winić Tuska - trzeba być impotentem ekonomicznym. Ale u was zawsze z wiedzą, szczegolnie finansową, bylo i jest cienko.
ddddddddd / 83.9.35.* / 2011-07-18 22:09
a pamiętasz jak obiecywał że w 2012 będziemy w strefie EURO, a 200 mld pln na jakie zadłużył nas, a 80 tys dodatkowych urzędników a podwyższone podatki a brak reform finansowych .... gdybyśmy byli w dobrej sytuacji finansowej nie bylibyśmy w ratingach z RPA
jajcowiec / 46.113.197.* / 2011-07-18 18:29
Przy premierze dolandzie tusku to mogą nam skoczyć. Już srają przed naszym premierem w całej europie - taki mózg błogosłwiony przez Boga da sobie radę ze wszystkim . Taka Gecja to pikuś jak mówi premier - on nie trakie problemy rozwiązywał . Wie co mówi . wystarczy popatrzeć na autostrady - idą mu jak pomaśle.,Tusk jest KING karate miszcz
franko2321 / 89.75.125.* / 2011-07-18 18:23
Zawsze oczekiwałem po portalach finansowych przede wszystkim rzeczowych informacji, bez siania paniki. Waluta idzie w górę o kilka groszy a Wy na każdej stronie piejecie, że rekord, że to, że tamto... eh... jak Super Express.
carlos_szakal / 46.113.81.* / 2011-07-18 18:23
Jestem bardzo zniesmaczony całym tym zamieszaniem wokół franka z kilku powodów:
1. Bierz kredyt w walucie w której zarabiasz - stara prawda w ekonomii;
2. Jeśli bierzesz kredyt na 10-30 lat to musisz sie liczyć z tym że raz będzie lepiej a raz gorzej;
3. Na biednego nie trafiło - aby dostać kredyt w CHF trzeba było mieć wysoką zdolność kredytową albo "zdolnego" doradcę. Ludzie chcieli troche pokombinować to mają teraz czkawkę - tylko dlaczego ja ze swoich podatków mam sie na nich zrzucać?
4. Chciwość zgubiłą tych ludzi - pamiętacie jak frank był po 2,20 zł czy w tych okolicach - trudno przeliczyli się oni
5. Nie wierze w opowieści, że bank żąda 2 nieruchomości na zabezpieczenie - sorry ale to szukanie frajerów - gdyby mi bank tak zrobił to bym poszedł do innego a on był miał figę z odsetek, Pamietajcie pozyczyliście 2000 zł macie problem pożyczyliście 200000 czy więcej to BANK ma problem a nie Wy/
6. A kto mi zrefinansuje straty jak RPP bedzie w kółku podnosić stopy?
Pozdrawiam
4.
Iundex / 89.76.139.* / 2011-07-18 17:14
Powiedz coś mądrego...bo z twego postu nie wynika co zrobić aby uratować sytuację, ale wyłącznie to, co należy zrobić aby zniszczyć, to co jest i wybrać to co było....A to co było wcale nie było lepsze.

Wskaż dobre rozwiązanie i związane z problemem Greckim i Europejskim, bo tutaj Tusk nie jest bardziej winny niż kłamczyński jaro.
ktostam6 / 31.175.125.* / 2011-07-18 17:55
Musiałem wykazać się błyskotliwością przekraczającą poziom programów informacyjnych TVNu, aby zauważyć, że Twoja odpowiedź dotyczyła mojego komentarza, chociaż została źle podpięta;) Po pierwsze nie miałem zamiaru niczego proponować, ponieważ od takich rzeczy jest rząd i na nim przede wszystkim spoczywa obowiązek przedstawiania, a następnie realizowania dobrych rozwiązań. Jako przeciętny wyborca mam jednak prawo do własnej oceny jak to rządowi wychodzi. A widzę, że fatalnie. Całe jego działanie sprowadza się do uzasadniania swoich porażek, przekonywania, że "na to się nie ma wpływu", koloryzowania rzeczywistości oraz spychania winy na innych, którym zarzuca się, między innymi, że niczego nie proponują (!) Tymczasem jest wielu ludzi którzy owszem proponują, tylko jakoś tak się składa, że TVN i GW ich nie popularyzują. Po drugie wcale nie namawiam do wyboru tego, co było, bo wiem, że było źle, ale to też nie oznacza, że mam być zachwycony nieudolnością, brakiem kompetencji i wizji oraz koniunkturalizmem obecnie rządzących. Patrząc na inne kraje wiem, że Polska mogłaby się rozwijać znacznie lepiej, jesli tylko rządy tutaj będą takie jak w tamtych krajach. Może w sferze gospodarczej tak zwana "chińska droga" byłaby lepsza dla Polski? Ale oczywiście elity rządzące, ustami najlepszego premiera wszechczasów, od razu taką myśl wyszydzą w TVNie ...
do początku nowsze
1 2 3
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy