Forum Forum finansoweBanki

Franki wygrywają z rekomendacją

Franki wygrywają z rekomendacją

Money.pl / 2006-10-02 15:49
Komentarze do wiadomości: Franki wygrywają z rekomendacją.
Wyświetlaj:
Andre77 / 212.244.100.* / 2008-11-26 12:33
Wystarczy policzyć jak kosmiczny musiałby być długoterminowy spadek złotówki by zrównoważyć zysk na niższym oprocentowaniu kredytu we frankach: 1Y WIBOR 6,8% a LIBOR CHF 2.4%.
Oczywiście jak ktos jest zakredytowany na maksa to jest ryzyko że krótkotermionowe wahania sprawią że nie będzie mógł obsługiwac zadłużenia - przed tym ma chronić rekomendacja S.
x-trade / 194.4.130.* / 2006-10-02 15:49
To następny dowód na to, że we własnych sprawach ludzie podejmują optymalne decyzje ekonomiczne. Długoterminowo złoty będzie się umacniać. Pod względem siły nabywczej 1CHF to około 1.2-1.5 PLN. W ciagu 20-40 lat znajdzie to odzwierciedlenie w kursach. Dodatkowo międzynarodowa rola franka się osłabia. Dlatego warto brać kredyty w tej walucie.
salesman / 87.207.180.* / 2006-10-02 20:47
Zgadzam się co do wyboru optymalnych decyzji ekonomicznych klientów.
Mam jednopytanie: jaka jest podstwa twierdzenia, że miedzynarodowa rola CHF osłabia się?
x-trade / 194.4.130.* / 2006-10-03 09:22
Pozdrowienia dla Salesmana i Rokala. Pozwolicie ze odpowiem na obydwa maile. Chodzi mi o to, że frank przestaje być walutą, w której trzymane są rezerwy (niektórych państw i bogatszych osób). Ostatnio np. inwestorzy z Arabii Saudyjskiej wyprzedawali USD i CHF kupując euro. Tworzy to przewagę podaży nad popytem, co osłabia franka. Wydaje mi się, że przestaje on być powoli walutą międzynarodową i staje się pieniądzem lokalnym. takzr ola Szwajcarii w globalnej ekonomii maleje. To samo mozna zaobserwować w prywatnym bankingu. Pieniądze są 'chowane' na Karaibach, bo Szwajcaria stała się mniej dyskretna.
rokal / 80.55.194.* / 2006-10-02 18:05
A skąd, jeśli można wiedzieć, masz takie informacje nt. siły nabywczej franka szwajcarskiego? Gdy porównać go z innymi walutami, to jednak można dojść do wniosku, że chyba Twoje szacunki są mocno zaniżone. Czy mógłbyś napisać szerzej, co masz na myśli pisząc o jego sile nabywczej?

Najnowsze wpisy

Kredyty gotówkowe - najlepsza oferta: