Forum Forum inwestycyjneFundusze

Fundusze akcji dostają po dupie. I chyba jeszcze długo będą dostawać.

Fundusze akcji dostają po dupie. I chyba jeszcze długo będą dostawać.

LdN / 2008-03-19 20:41
Powoli ale nieubłaganie wycofują się nawet najbardziej zatwardziali. Czy na giełdzie są wzrosty czy spadki - fundusze z małymi korektami osuwają się w dół. WIG20 stoi na poziomie z okolic 20 stycznia br. A fundusze ? AIG Akcji - spadek o ok. 18%, Legg MAson Akcji - spadek o 5%, DWS Akcji - spadek 16%, Millennium Akcji - spadek o 18%. I można by tak wyliczać. Ciekaw jestem jak długo to potrwa.
Wyświetlaj:
Anty ING / 84.13.206.* / 2008-03-21 16:05
Bo fundusze oraz ich zarzadcy to zwykli złodzieje. Jeśli wig jest w trendzie horyzontalnym a fundsze spadają o kilkanaście procent to znaczy że ci goscie okradają prostych ludzi!. Nawet małpa inwestowałaby lepiej. Czy ci szmaciarze w ogóle wiedzą co to benchmark? I czy wykonują jakiekolwiek starania by choć trochę sie do niego zbliżyć? Nie . To zwykła złodziejska chołota. Najwiekszym złodziejem jest ING i ich fundusze zagraniczne
max1224 / 2008-03-24 21:12 / Tysiącznik na forum
a odszukaj moją bajkę jak się fajnie rozwija tfu żeby nie zapeszyć jedyna skaza to chiny
pchelek / 2008-03-24 22:36 / Tysiącznik na forum
idzie wedle twojej bajki - jest to po prostu zadziwiajace jak na to wpadles - mysle ze przy swoim rozumowaniem kierujesz sie wecej intuicja a nie ogolnym trendem okreslanym przez fachowcow z branzy - czesto tak jest ze osoba spoza srodowiska ma bardziej jasne i szerokie spojrzenie niz fachowiec - co do Chin to mysje ze oni wystartuja z pewnym opoznieniem bo chyba sami nie wierza w to co sie dzieje - chyba na razie po "recesji" - kasa jest wazniejsza
pchelek / 2008-03-24 22:38 / Tysiącznik na forum
w co we Franklinie wejsc - BRICa sie obawiam bo jest przereklamowany - chyba w Latin albo bardziej spokojny Global - jeszcze poczekam.
jak jankesi nie zrobili kolejnej podpuchy to reszta swiata ruszy z kopyta - za duzo wolnej kasy jest na swiecie i didzeje stoja bardzo nisko - zreszta oni szybko odrabiaja straty
max1224 / 2008-03-25 11:16 / Tysiącznik na forum
to nic i tak większość kupuje brica dws to prawie BRIC w FT a prawie jak wiesz robi znaczną różnicę a po drugie czasem warto iść z modą
pchelek / 2008-03-25 11:57 / Tysiącznik na forum
na dewuesie sie sparzylem z letka na fundach Top 50 - potrzymalem rok i dalem dyla na malym minusie - obawiam sie BRIC bo jest przegrzany, chyba wejde w India lub emrging - jest w dole
jacekk_85 / 2008-03-24 23:27 / Bywalec forum
Latin też wg mnie odpada - duża korelacja z surowcami i mało się skorekcił w ostatnie miesiące. Zastanawiałem się nad emerging europe. Tylko, że 30% ich portfela to energia. Wydaje mi się, ze czeka nas spadek ropy do 70-80$, więc to będzie działało niekorzystnie. India do rozważenia.
kaarrool / 2008-03-20 17:36 / Bywalec forum
Ja na Legg mason akcji i UniAkcje ME2012 jestem cały czas na plusie a zainwestowałem w lutym na poczatku.
Nord32 / 83.15.113.* / 2008-03-24 19:19
ciekawe w jaki sposób gdy KAHA od pół roku tylko straty przynosi a od trzech miesięcy prawie 17 procent
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy