Forum Polityka, aktualnościKraj

Gardocki: Kaczyńscy szkodzą wymiarowi sprawiedliwości

Gardocki: Kaczyńscy szkodzą wymiarowi sprawiedliwości

Wyświetlaj:
smutne to / 85.255.181.* / 2007-08-18 15:46
Bardzo ładne teoretyzowanie pana Gardockiego, jaka jest praktyka wiekszość polaków wie. niestety obawiam się ze ta wiekszośc nie przyzna panu Gardockiemu racji, a to z prostego powodu, za duzo nieufności do wymiaru "sprawiedliwości" za duzo korporacjonizmu wsród przedstawicieli tegoz wymiaru. Jesze było by to zrozumiałe gdybyż to środowisko potrafiło się naprawić ale nie potrafi a podejrzewam ze po prostu niechce. Teraz inny wątek .. widocznie tylko sady niemieckie czy norweskie mogą działać zgodnie z prawem i uwzgledniac przy tym swój interes narodowy .. piszę niemieckie i norweskie bo akurat o tych sądach wiem a raczej o sprawach polskich obywateli rozstrzyganych przed tymi sądami .. oraz o wyrokach jakie zapadły niekorzystnych dla naszych obywateli chociaz wg wszelkich prognoz i analiz mieli sprawy wygrane. Ale tamte sądy mogą uwzgledniać interes narodowy(lub prościej interes swoich obywateli) tak bardzo ze wydajac niesprawiedliwe wyroki potrafia podac bardzo karkołomna argumentacje prawną uzasadniajacą taki a nie inny wyrok. Nikt od polskiech sadów nie oczekóje łamania prawa .. ba nawet nie polecam takich praktyk , ale czy prośba o uwzglednienie interesu naszego narodowego to cos co przerasta polske jakby nie patrzeć sądy? Wszak prawo jest tak bogate w interpretacje ze napewno wiecej niz duzo zalezy po prostu od woli sędziego , a swiadczą o tym chociazby różne wyroki wydawane przez rózne sądy w róznych miejscach ale w takich samych lub odobnych sprawach. najczesciej dzieje sie tak własnie w sprawch cywilnych czy administracyjnych.
Zdzich / 2007-08-19 22:40 / Bywalec forum
Miałem nie polemizować ale jak czytam takie posty to mi się przypomina nasza narodowa komedia „Sami swoi” sąd sądem schowaj granat do kieszeni a prawda musi być po naszej stronie. Pan premier ma pretensje do wymiaru sprawiedliwości „że odmówiły odrzucenia pozwów obywateli Niemiec w sprawie odzyskania ziemi na terenach należących przed II wojną światową do państwa niemieckiego.” Czy to sądy mają działać wbrew prawu a może pan premier nic nie zrobił by zmienić fatalne prawo dla naszych obywateli zamieszkałych tereny po niemieckie. Co nasz najlepszy rząd od 17 lat sprawujący już dwa lata władzę zrobił w tej czy innej sprawie. Zrobił! wyganiał szatana, rozbijał układy, które podrzucili mu świnie w postaci Kaczmarka, tylko nie przytacza żadnych konkretów. Kto jest w tych układach lub przynajmniej kto za nimi stoi. Wiem zaraz tu posypią się posty, że za układami stoją komuchy, PO, SO, tylko będą to internauci a nie premier, powiem więcej frustraci. Za premiera odpowie najwyżej pan Kuchciński, Kurski, i inni wierni panu premierowi. Bo Ci panowie potrafią rzucać pomówieniami, nawet wynaleźć diabła z nazwiska. I jak podpisujesz smutne to ale zakrawa na komedię.
smutne to / 85.255.181.* / 2007-08-20 11:07
Dobrze się panu przypomina analogia do "Sami swoi" , dla mnie sadownictwo niemieckie czy norweskie w sporach pomiedzy swoimi obywatelami a obcokrajowcami stosuje własnie taka zasadę "a prawda musi byc po naszej stronie" czyli po stronie naszego obywatela. Jak juz wspomniałem nie chodzi mi o az takie działania polskich sadów jak sądów niemieckich czy norweskich w znanych mi przypadkach, ale o uwzgledniene interesu obywatela polskiego który nomen omen łozy na te sady i utrzymuje je. Nie chodzi mi o łamanie prawa ale o takie jego stosowanie które jak najmniej szkodzi interesowi narodowemu. To prawda prawo jakie jest takie jest .. i od rządzacych czy raczej uchwalajacych zalezy jego zmiana. Nie jestem stronnikem takiej czy innej opcji politycznej bo jak mówia znajomi mi polacy kazdy ma coś za uszami rządzacy i opozycja. Natomiast u polaków wzbudza moje zdumienie tak nawet nie wiem jak to okreslić zawiśc, złość, radośc z czyjegos błedu, dac obcemu aby swój nie dostał? naprawde nie wiem jak to okreslić .. czasami odczówam wielkie zniechecenie .. ale jakos zwiazałem się z polakami chociazby ze swojej zawodowej strony.
Czy coś komuś dało wieczne rozdrapywanie ran i wieczne wypominanie błedów .. przeciez to tylko utrudnia porozumienie .. jak PO i PiS maja się porozumieć skoro wiecznie beda sobie wypominac faktyczne i wymyślone urazy?
I prosze mi wybaczyć .. ale rozmawiamy o stosowaniu akuratnego prawa i kondycji sadownictwa .. przynajmniej tak jest z mojej strony, natomiast pan wykorzystał to do ataku na formacje której pan nie lubi, co z kolei mnie nie interesuje. Jakos łatwo szanowni państwo przechodzicie do tematów innych byle wylac jakąs zółć i niechęc do nielubianych .. kiedys nie rozumiałem okreslenia polskie piekło ale coraz mniej jest to dla mnie niezrozumiałe.
Nawet nie wiedziałbym o pańskim komentarzu do mojego postu ale moja współpracownica przegladała zaległości i znalazła ten wpis .. a poniewaz smutne to to nasz wspólny nick i przezemnie urzywany bardzo rzadko zapytała mnie czy czegos nie pisałem.
Pozdrowiena wszystkim piszącym i czytającym
rzycze wiecej racjonalności mniej emocjonalności
no i oczywiście dobrych dni przyszłych.
Zdzich / 2007-08-20 22:28 / Bywalec forum
Nie jestem prawnikiem, na prawie nie znam się wcale. Ale z wypowiedzi, które docierają do mnie z mediów, słyszę jak rząd krytykuje sądownictwo, adwokatów, TK, notariuszy, to ci krytykowani będą odpowiadać krytyką, kiedyś mi mama mówiła nie przezywaj a nie będziesz przezywany. Może mniej krytyki od rządzących, mniej konferencji prasowych pana Zero, Przecie ten pan powinien stać na straży dobrego prawa i uczyć się dobrego prawa jak do tej pory się nie nauczył, a nauki pobierać od starszych prawników, sędziów i uchwalać takie prawo by więcej TK nie kwestionował. Ale trudno jest rządzić nie być populistą. Dobrze Pan pisze, że nie lubię tej formacji to jest prawda, a głosowałem na tą formację. Ale po tym jak nam zgotowano „polskie piekiełko” z Leperem i Giertychem przestałem lubić tą formację. A to, że jest piekiełko to dlatego, że ludzie już są tak zbulwersowani, że nie wierzą w IV RP ale jestem przekonany, że nie wierzą w nic W tym państwie – Polsce, gdyby premierem, prezydentem został nawet sam Pan Bóg, to opozycja (nie ważne czy z prawa, czy z lewa) i tak by Go z błotem zmieszała, przy wtórze mediów! Jest takie przysłowie „jak ci grają tak się tańczy” A że dziś nie ma muzyki bezpośredniej, są za to skróty myślowe, domysły, komentarze, no i krytyka jednych na drugich. Dzisiaj działania obecnej opcji politycznej, to wmawianie ludziom, że są jakieś sieci szare,układy, które chcą destrukcji naprawy IV RP a zaprasza się do rządzenia karanych prawomocnym wyrokiem czy innych oszołomów. I to jest najlepszym dowodem końca IV RP. Ludzie popierający elektorat PiS-u to ludzie starsi , którzy w jakiś sposób chcą załatwić porachunki z dawną władzą. Nie dziwię się, że skupili się w koło ojca dyr. I nie dziwię się, że RM skupia dawnych przeciwników władzy i jest miejscem, gdzie podjudza się nienawiść przeciw wszystkiemu i wszystkich. Ludzie starsi nie słuchają już kościoła, bo Kościół jako całość nie szuka zemsty a stara się jednoczyć Polaków. Na dzień dzisiejszy najlepszą sprawą by było dla Polski, ażeby ci którzy mają władzę wysłuchali opozycji nie koniecznie się z nią zgadzali ale wysłuchali i wzięli do serca, a opozycja nie negowała wszystkiego co rządzący chcą zrobić. Skończyć z budową IV RP a zacząć budować naprawdę POLSKĘ naszą wspólną.
Ale odszedłem od setna jeśli chodzi o nasze ziemie, które (Niemcy) teraz „polakom” zabierają, trudno jest sądowi przyznać rację naszym obywatelom gdy w aktach notarialnych figurują właśnie ci niemieccy obywatele nomen omen przecież oni kiedyś byli obywatelami PRL tylko, że PRL im się nie podobał. Często wyjeżdżali tylko z walizkami zostawiając wszystko dla PRL-u. Jestem mieszkańcem mazur od pięćdziesięciu ośmiu lat i trochę wiem jak to było. Mój serdeczny przyjaciel, z którym utrzymuję kontakt, wyjeżdżał z polski wraz z rodzicami w latach siedemdziesiątych z płaczem. Rodzice zostawili dom zabudowania do którego zaraz wprowadziła się rodzina sekretarza wojewódzkiego. Ta rodzina postarała się załatwić akt notarialny na siebie i teraz nawet mój kolega będąc w Polsce dwa lata wstecz nie mógł nawet zobaczyć jak dom wygląda. Tak jak z tego przykładu to nie sądy powinni zająć się takimi sytuacjami a rząd rozporządzeniem, ustawą nie wiem jak, bo się nie znam ale to rząd powinien zaopiekować się rodakami zamieszkującymi po niemieckie ziemie. Przecież to byli nasi mieszkańcy tylko ustrój, wojny i inna nie sprzyjająca okoliczność z gotowała im ten los. Nie podzielam zdania Eriki Steinbach i jestem przeciwny roszczeniom Pani Eriki. Ale trudno jest nazwać białe czarnym. Rozpisałem się a miałem już iść do domu. Dziękuję z życzenia i dla Pana oraz współpracownikom życzę pogody ducha i patrzeć z optymizmem jutro będzie dobry dzień.
szumowinywtogach / 83.24.208.* / 2007-08-18 15:08
te tzw. działanie sądów zgodnie z prawem - było jak się nie mylę głównym argumentem w działaniu sędziów hitlerowskich i stalinowskich, m.in. takiego "autorytetu" sądowego, jak niejaki sędzia SN Andrejew - mordercy gen. Fieldorfa.
piqus / 83.175.191.* / 2007-08-18 10:08
Sądy rzeczywiście powinny stosować prawo, ale z uwzględnieniem racji stanu, polskiej racji stanu, a sejm jak najszybciej ustawowo zamknąć ten temat przekazując własność nieruchomości na ziemiach zachodnich aktualnym użytkownikom wieczystym
obywateltegokraju / 81.18.210.* / 2007-08-18 00:31
Panie Gardocki! po prostu kompromitacja!!
szwagier00 / 83.23.48.* / 2007-08-17 23:40
Pan sędzie zapomniał, że brudy pierze się w domu.
Nie u sąsiadów.
Chyba, że jest się na utrzymaniu sasiada.
marek 19-53 / 83.24.27.* / 2007-08-17 21:07
Sądząc po ilości sędziów, prokuratorów, adwokatów mających problemy a także po wynikach badania opinii społecznej, to właśnie oni są największym problemem, oni szkodzą wymiarowi sprawiedliwości.

Jest to klasyczna reakcja - uderz w stół, ....

Oczywistym jest, że każda próba naruszenia interesów korporacyjnych spotka się z takim odzewem.
a320 / 83.27.41.* / 2007-08-17 21:37
takie michałki sprzedawaj, pisowski cieciu, w "Waszym Dzienniku"
marek 19-53 / 83.24.27.* / 2007-08-17 22:17
Czy to już szczyt możliwości. Czy też może szczytowanie?
szwagier00 / 83.23.48.* / 2007-08-17 23:43
Intelektualne pewnie tak.
Pieski salonowe nie mają zbyt dużych możliwości. Móżdżki mają ściśnięte zazwyczaj.
Berecikiem. A ten uciska.
?! / 2007-08-17 21:34 / Tysiącznik na forum
No, na każde pytanie gotowa kaczyńsko-ziobrowa odpowiedź. Pan Gardocki, biorąc pod uwagę sondaże i porównanie z liderami PiS, to zapewne niedouczony prawnik, który swoją marna pozycję zawdzięcza jakiemuś :układowi", więc należałoby go nagrać i dobić. PRL wraca!!!
marek 19-53 / 83.24.27.* / 2007-08-17 22:22
Nigdzie nie powiedziałem ani napisałem, że jest niedouczony.

A PRL nie tyle wraca ile ciągle ma się dobrze. Nieźle zamelinowany, co i rusz te mary wyłażą by bronić swoich interesów i interesików.
Bez odbioru / 83.22.228.* / 2007-08-17 23:14
A może jakieś przykłady tego wyłażenia PRLu zamiast skoro podobno co i rusz się pojawia? Szczerze mówiąc ja to widzę choć myślę ze w zupełnie innych miejscach. PRL wyziera z braku prywztyzacji bo władza musi gdzieś swoich upchać, PRL wyłania się w służbie zdrowia zorganizowanej podług tamtych wzorców, PRL widzimy w archaicznym systemie emerytalnym i opiece społecznej ( nie twierdzę ,że opieka społeczna jest nie ważna. Wręcz przeciwnie ,jednak obecnie jest to radosne rozdawnictwo jak za dawnych dobrych lat a nie mądra polityka społeczna) itd, itd.
absurd / 85.255.181.* / 2007-08-18 15:53
Nomenklatura szanowny Bez odbioru nomenklatura jest odpowiedzia na twoje pytanie
chyba wiecej mie musze dodawać?
?! / 2007-08-18 09:41 / Tysiącznik na forum
No właśnie. W dodatku PRL jest utrwalany pod nazwą IVRP (tak pewnie dla zmyłki) i to przez braci K., którzy PRL nr 1 dobrze przesiąkli i PRLowskie metody działania nie są im obce.
marek 19-53 / 83.24.57.* / 2007-08-18 10:08
GW ? Angora?

Zapewne dla zmyłki chcą osłabić system korporacyjny bardzo starannie wzmocniony (ustawowo !!!! ) kilka lat temu.

Proszę np. przejrzeć prawo budowlane i ust. o samorządach budowlanych.

Proszę się przyjrzeć sp. mieszkaniowym, nauce polskiej, PAN-owi, uczelniom, itd. Wszędzie poupychane mary z epoki głębokiej komuny pazurami broniące pozycji. I te mary wcale nie muszą być w wieku emerytalnym. To często młodzi ludzie, produkt chowu wsobnego. Pozycje i stanowiska z nadania lub dziedziczone.

I w końcu proszę zwrócić uwagę, że jest to ta lepiej lub wręcz najlepiej wykształcona część społeczeństwa.

A obrońców tego bagna znajdzie Pan głównie w PO i SLD. Wcale nie wśród moherów.
?! / 2007-08-18 10:39 / Tysiącznik na forum
Ani GW, ani Angora! :) Powyższy post jest po prostu żenujący. Wszystkiemu winni wszyscy, tylko nie PiS! A co ten ostatni zrobił przez dwa lata? Wziął za koalicjanta tego, którego wcześniej mieszał z błotem, przestępcę (jak twierdzi), z czterema prawomocnymi wyrokami sądowymi, warchoła. Z takim koalicjantem chciał "moralnej przemiany" (moralność, jak sie okazuje, to pojęcie bardzo względne). Jak bardzo ślepym trzeba być, aby tego nie zauważać?
Obrońców PRL znajdzie się przede wszystkim w PiS i wśród moherów, bo tam są największe oczekiwania Polski "solidarnej", a nie "gospodarnej". Zapomina pan jednak o rzeczy najważniejszej: na rozdymany system socjalny trzeba pieniędzy!!! Cytując prezydenta Clintona: "Po pierwsze GOSPODARKA, głupcze". Niech pan nie weźmie tego ostatniego słowa personalnie do siebie, bo na gospodarkę ma pan zerowy wpływ, dotyczy ona rządzących, bez względu kto będzie tworzył rząd.
O gospodarce PiS jednak nie pamięta, woli urojonych wrogów etc. Dlaczego Polska musi być jedynym krajem taplającym się do dziś w rozliczeniach? Niech się tym zajmie IPN, a my dowiemy się o rezultatach z telewizji, w programach historycznych, jak to się dzieje np. w Niemczech. Ale co robiłby wtedy PiS, który programu gospodarczego tak naprawdę nie ma?
O gospodarce można by pisać długo, bo jest to bardzo interesujące, ale większość ludzi tego i tak nie rozumie. Mam takie, może naiwne, marzenie: aby tych nierozumiejących było jak najmniej.
absurd / 85.255.181.* / 2007-08-18 16:12
obydwaj macie racje i nie macie racji ?I ma racje w tym ze PiS za mało zajmował sie gospodar (ale czy to napewno zazut? moze to lepiej) , oraz w tym ze wybrał takich a nie innych koalicjantów . Z drugiej strony z kim PiS miał wejśc w koalicje? skoro PO nie mogło wyjśc z szoku przegranej ? Wszak prognozy mówiły ze to PO jest góra a PiS przystawką .. wyszło jak wyszło .. i elyty (nie elity) nie zdały egzaminu. Nie ma co wybrzydzac na mentalnośc społeczną i przyganiać komus od mocherów czy innych np wykształciuchów .. nie zapominajcie ze to spadek po poprzednim systemie i potomkowie nomenklatury nie powinni o tym zapominać. Ze swój dzisiejszy dobrobyt zawdzieczacie pracy tych mocherowych rąk .. wszak to ojcowie dzisiejszych spadkobierców nomenklaturowych pracowali nad takim a nie innym kształtem społeczeństwa.
przyznam się że czesto nie rozumiem dyskutantów .. tak okopani jesteście na pozycjach .. że ąz traci to jakakolwiek racjonalność
szacunek wszystkim dyskutantom
A.Hitler / 83.5.196.* / 2007-08-17 21:31
Z naciskiem na "wyniki badania opinii publicznej". W dodatku powinno się przywrócić instytucje linczu a nie płacić tym darmozjadom w togach.
a320 / 83.27.41.* / 2007-08-17 20:56
gnioty tego samego gatunku
piqus / 83.175.191.* / 2007-08-18 10:03
Nie wiedziałem, że można być tak dziewiczym umysłowo jak autor poprzedniego posta ale widać sie trafiają nawet na tak interesującym portalu ...perełki. Pewnie jeszcze nad łóżkiem masz portret Michnika ...

Najnowsze wpisy