Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Gaz łupkowy w Niemczech. Społeczneństwo nieufne

Gaz łupkowy w Niemczech. Społeczneństwo nieufne

Wyświetlaj:
pytek. / 81.190.62.* / 2013-11-29 20:46
Niemcy dużo mówią i wszystkim podległym sobie krajom(UE) zalecają zaprzestania spalania węgla w imię szkodliwości CO2. Sami zaś posiadają największe kopalnie odkrywkowe węgla brunatnego ,gdzie wydobycie tegoż idzie pełną parą. Wydobycie węgla wynosi u nich trzy razy więcej od Polski, tyle samo węgla spalają.
A najlepiej byłoby ,gdyby kraje ościenne pozamykały swoje kopalnie, co by w przyszłości ów węgiel kupowały u Niemców. Pomijam już negatywne skutki jakie powstaną przy tak nierozsądnych decyzjach.
My zaś ,najgorliwsi w tej materii w przypływie histerii, restrykcje natychmiast uruchamiamy u siebie .Przykładem jest Kraków , zaś nasi sprzymierzeńcy tylko na to czekają i zacierają ręce.
-Kiedy my w końcu zmądrzejemy?
T.J. / 83.8.150.* / 2013-11-29 15:08
Jeżeli Polska będzie tylko i wyłącznie rozpatrywała złe skutki działanie na środowisko to obudzi się bez własnych źródeł !
1. Węgiel przecież zanieczyszcza atmosferę i na dodatek niedługo zapadnie się pół Polski
2 Elektrownie jądrowe nie, bo niebezpiecznie, i nie wiadomo co robić z odpadami.
3, Gaz łupkowy nie, bo zatruwa się środowisko a na dodatek nikt nie chce aby w pobliżu prowadzono by wydobycie.
4 Energia odnawialne nie, bo tamy na rzekach zmieniają warunki przyrodnicze, elektrownie wiatrowe nie bo może się przypadkowo zabić jakiś przelatujący ptaszek, a po za tym ludzie nie życzą sobie aby w ich otoczeniu furczały jakieś śmigła.
Na potwierdzenie podejścia do odnawialnych źródeł podam przykłady:
Mój znajomy walczy 8 lat nad uruchomieniem elektrowni wodnej która działała przed wojną i posiada oddzielny wybudowany kanał nie zakłócający przepływu rzeczce. To wymyślono budowę przepławek (nadmieniam że rzeczka jest nie przegrodzona i swobodnie sobie płynie) Potem zarządzono przeprowadzanie badania glonów ??! (nie nastąpi żadna zmiana w przepływie w rzece ) Nawiasem żaden instytut w Polsce nie robi zaleconych badań!
Znajomy chciał tylko wyremontować turbiny na istniejącej elektrowni.
Jeżeli chodzi o elektrownie wiatrowe to widzę też coraz większe opory jeżeli chodzi o powstawanie nowych.
Wiadomo elektrownie wiatrowe trzeba budować tam gdzie są dostateczne wiatry np. morze, wyżyny, dolina Wisły. Są to przeważnie tereny które w jakiś sposób są przez te 30 lat po wpisywane jako tereny chronione, Zawsze można znaleźć przelatującego obok ptaszka i oprotestować decyzję lokalizacyjną. Zwłaszcza że dla mieszkańców danej gminy którzy bezpośrednio nic nie zyskują na danej inwestycji to zawsze będzie coś co im przeszkadza. Zysk gminy z podatków od nieruchomości do pojedynczego Kowalskiego nie przemawia.
Niech nikt nie próbuje mi wmawiać że wyjściem dla Polski jest energia słoneczna ! Analizowałem ten temat i znam ludzi którzy zainwestowali w tą energię - to nie ten klimat, a po zatem jak jest przez 1 czy 2 miesiące gorąco to poco mi ten nadmiar energii, w Polsce jest potrzebna energia na jesień, zimę i wczesną wiosnę !!
A teraz może ktoś powie w takim razie w jakim kierunku ma pójść Polska ????
Bo ja myślę że we wszystkich możliwych nie oglądając się na innych bo ani Rosja ani USA ani inni posiadacze złóż (ropa naftowa, gaz itp.) na nikogo się nie oglądają i potem będzie trzeba się prosić aby oni raczyli nam sprzedać energię !!!!
m54 / 79.186.72.* / 2013-11-29 10:30
Niemcy nie chcą gazu z łupków. Dlaczego? -juz odpowiadam ponieważ Niemcy mają w głowie mózg a Polacy (przytłaczjąca wiekszość) w swoich łepetynach maja katolicką sieczkę+kompletną bezmyślność dlatego są skazani do końca świata a nawet jeden dzień dłużej na rolę parobków u mądrzejszych
szkodnik_m / 93.93.72.* / 2013-11-29 10:20
Niemcy mają NordStream i umowę z putinem. Ceny korzystne. Nie jest im potrzebny gaz łupkowy.
pr rp / 192.193.116.* / 2013-11-29 14:06
Dokładnie tak.

Logita Polski (a raczej elit politycznych)jest zupełnie inna.
Mamy wielkie zasoby węgla a mimo to zamykamy kopalnie, okazało się, że mamy spore zasoby gazu łupkowego i nagle PRowe szopki jaki to gaz łupkowy jest zły.
Z mojego punktu widzenia wygląda to tak: Nie wykorzystujemy zasobów naszego kraju tylko importujemy z zagranicy, kraj ubożeje i staje się zależny od sąsiadów. Kraj zależny to kraj słaby. A Rosji i Niemcom od zarania dziejów chodziło o to by Polska była słabym krajem (najlepiej by wogóle zniknęła z mapy europy) Kraj słaby musi się podporządkować, kraj silny może stawiać warunki. Tak było od zawsze.
deuter kurczę, deuter / 213.195.148.* / 2013-11-29 10:06
Niemcy tradycyjnie, zdrowym rozsądkiem się kierują.Rosja podkręca patriotyzm.My, za zegarkami ,jak te dzikie.Elyty mamy takie ...specyficzne.

Najnowsze wpisy