Genesis Energy

Kazik wiecie skad / 2011-12-29 15:10
Komentarze na temat spółki Genesis Energy
Wyświetlaj:
Kazik wiecie skad / 2012-01-04 12:42 / Tysiącznik na forum
Pewien forumowicz w mailu zarzucił mi ,że napisałem o tym ,iż warto mieć tę spółkę na 2012 a mimo wszystko srzedałem.
Otóż tak! , sprzedałem po olbrzymim (w moim przypadku ok 60% wzroście!) i czekam na korektę. Po prostu taką obrałem taktykę gry. Nie zmieniam zdania ,że spółkę warto mieć w swoim portfelu ale jeżeli mam okazję zarobić w ciągu kilku sesji ponad 60 % to realizuję zysk i ustawiam się niżej. Nie widzę w tym żadnego kręcenia.
A jeżli chodzi o stan ,,portfela,, jaki udostępniam do wglądu na forum Money.pl jest dla ogólnej orientacji a niedo ślepego kopiowania. Może się bowiem okazać ,że jak w przypadku Genesis Energy zmiany zachądzą w ,,ułamku sekundy,,
poledk k / 46.112.51.* / 2011-12-30 11:41
najważniejsze ,żeby była cisza na papierze a wzrosty murowane:]
Kazik wiecie skad / 2011-12-31 08:36 / Tysiącznik na forum
Cisza sprzyja wzrostom ale tu robi się głośno bo w końcówce grudnia zachodzą spore zmiany.
Pawełek też robił poświąteczne zakupy:

http://gielda.wp.pl/kat,36996,title,GENESIS-ENERGY-SA-Informacja-o-transakcjach-na-akcjach-Przewodniczacego-Rady-Nadzorczej-10,wid,14123715,wiadomosc.html

Zaraz po nim zarząd Calatravy:

http://gielda.wp.pl/kat,36996,title,GENESIS-ENERGY-SA-Informacje-o-transakcjach-na-akcjach-osob-majacych-dostep-do-informacji-pou,wid,14127488,wiadomosc.html
Kazik wiecie skad / 2011-12-29 15:21 / Tysiącznik na forum
Spółka , którą warto mieć w portfelu.
Na 2012 zapowiada się dobrze ,dodatkowo zamierza przejść z New Connect na rynek główny.

News z 29.12.2011

Genesis Energy, notowana na NewConnect spółka z grupy kapitałowej Calatrava Capital, w 2012 roku planuje przejście z New Connect na rynek główny GPW, wynika z komunikatu spółki.

- Genesis Energy zamierza w 2012 roku zmienić system notowań na rynek główny GPW - czytamy w raporcie. Spółka poinformowała, że podpisała list intencyjny z polskim partnerem z którym wspólnie ma zainwestować ponad 100 mln zł w zakresie przedsięwzięć w obszarze budowy i eksploatacji instalacji do produkcji bio-gazu.


Obecna kapitalizacja spółki kształtuje się na poziomie blisko 50 mln zł.

"Genesis Energy przystąpi do spółek celowych na atrakcyjnych warunkach, zakładających długoterminową współpracę z Partnerem i uwzględniających realizację kolejnych projektów biogazowych, a tych jest kilkakrotnie więcej. Bierzemy na siebie prowadzenie procesu inwestycyjnego i zapewnienie najbardziej efektywnej struktury finansowania, która na dziś wyłania się jako połączenie kredytu bankowego i dotacji" - powiedział prezes Calatrava Capital Paweł Narkiewicz, cytowany w komunikacie.

Spółka podała, że budowa czterech bio-gazowni będzie realizowana przez spółki celowe w których "Partner" posiada udziały pośrednie. Projekty są gotowe do realizacji tj. posiadają pełne pozwolenia prawne, administracyjne, budowlane i środowiskowe, a dwa z projektów posiadają już przyznane dotacje z Systemu Zielonych Inwestycji.

Umowa ma zostać sfinalizowana do końca stycznia pod warunkiem porozumienia się stron w sprawie kształtu ostatecznych ustaleń umowy inwestycyjnej, oraz pozytywnych wyników badania „due diligence" w każdej ze spółek celowych.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy