Forum Forum inwestycyjnePierwsze kroki

gielda a praca za granica

gielda a praca za granica

jawa1234 / 2009-03-04 21:08
Praca za granica a gra na Polskiej gieldzie PW [0]
Witam serdecznie
Mam takie pytanko. Pracuje za granica i tam rozliczam sie z podatku i dodatkowo chcial bym
zagrac na gieldzie papierow wartosciowych w Polsce. Nip posiadam . Po ewentualnym
osiagnieciu zyskow z gieldy i oplacie podatku belki dodatkowo musialbym rozliczyc sie w
Polsce z tych wlasnie zyskow. A moje pytanie jest takie czy wtedy musialbym rowniez
rozliczyc sie z moich zarobkow z zagranicy.
Wyświetlaj:
evergren / 2009-03-05 16:44 / Ciekawy świata
Nie obowiazuje juz zasada podwojnego opodatkowania, a z dochodow za granica (jesli przebywasz tam wiecej niz 180 dni w danym roku) rozliczasz sie przed zagraniczym urzedem podatkowym. Jesli chcesz grac na gieldzie a pracujesz za granica, po odebraniu z Domu Maklerskiego PIT-u 8c przesylasz na jego podstawie do Skarbowki PIT 38 - wykazujac tylko dochody i koszty ich uzyskania w odniesieniu do papierow wartosciowych.

Pozdrawiam
zyczliwy__ / 149.254.49.* / 2009-03-07 21:02
Zasada podowjnego nie obowiazuje ale musisz skladac polskiego pita. A to sie wiaze z konsekwencja wylaczenia z progresja (w najlepszym wypadku) czyli zsumuja Ci dochody i za te grosiki zarobione na GPW w Polsce zabulisz cirka 40% zebys nie mial watpliwosci ze polowa tego sukcesu nalezy sie Polskim urzedasom...
grzegorz77 / 2009-03-15 14:24
Ja własnie jestem w takiej sytuacji ,pracuje za granicą ale próbuje troszke inwestować na GPW i troche w fundach . Mógłbyś jaśniej opisać czemu cirka 40 % ? pozdr
zorba2 / 79.166.118.* / 2010-03-09 19:41
pytałem w polsce w urzędzie skarbowym i tak to wygląda:biuro makler. wysuła i do mnie i do urz. skarbowego o moich zarobkach lub stratach [ istraty tez trzeba zeznać bo przez 5 lat odpisujesz od zyskow ] , pozniej skladam zeznanie pit 38 w urz. skarb. osobiscie lub np. ojciec lub brat po wczesniejszym upowaznieniu [jesli jestem za granica ] wlasnorecznie podpisane bez zadnych notariuszy. opodatkowanie z giełdy [19% ]jest osobne i nie ma wspolnego z zagranicą
jago80123 / 89.240.162.* / 2010-03-08 22:47
podatek od doch kap jest 19 % chyba sie cos panu pomyrdało
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy