Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Giełdy połykają giełdy

Giełdy połykają giełdy

Money.pl / 2006-11-24 08:52
Komentarze do wiadomości: Giełdy połykają giełdy.
Wyświetlaj:
Ahoy / 83.30.117.* / 2006-11-25 12:31
Ostatnio zapoznałem się z fenomenem Enronu - firmy która znalazła sposób na pokonanie barier wzrostu poprzez konwersję w globalną giełdę surowców energetycznych i energii. Jak to się skończyło każdy chyba wie. Z drugiej strony łącząc tą wiedzę z przekonaniami większości senatorów republikańskich w USA o rychłym końcu świata, domyślam się, że dostrzegają zagrożenie, ale mają je w głębokim poważaniu. Z marynarskim pozdrowieniem.
ten sam / 83.30.117.* / 2006-11-25 13:32
"W listopadzie konsorcjum jednych z największych banków na świecie ogłosiło, że stworzy własną platformę handlową. Były to: Citigroup, Credit Suisse, Deutsche Bank, Goldman Sachs, Merrill Lynch, Morgan Stanley oraz UBS. Plan jest odpowiedzią na wysokie prowizje pobierane przez giełdę" - Dziwnym zbiegiem okolicznośći są to podmioty, które prowadziły z Enronem największe transakcje...
spostrzegawczy / 89.229.3.* / 2006-11-24 11:38
"Jest obecnie właścicielem giełd w Kopenhadze, Sztokholmie, Helsinkach, Rydze, Tallinie oraz Wilnie. W przyszłym roku do tego grona dołączą prawdopodobnie Helsinki. "

No to jak to jest z tymi helsinkami? Są już w tym gronie czy nie?
A... / 212.244.189.* / 2006-11-24 08:52
...a Panie Rafale piszę późno, ale mojego listonosza wkurza to że tylko nieliczni listonosze są zatrudnieni na cały etat (większość w tym on na 3/4) a normy są tak wyliczone, że rzadko kiedy wyrabia się w 6 godzin zwykle jest to 8,5 - 9 godzin. I to szczególnie wiejskich listonoszy najbardziej wkurza - te normy. Jeśli po prywatyzacji przyjmą je prywatne równie "oszczędne" firmy...
I niech Pan Rafał spojrzy sobie na stronę główną Poczta Polska - na "boczku" jest tam coś takiego jak grupa kapitałowa z bardzo bogatym bankiem na czele, bankiem który łamiac wszelkie zasady uczciwej konkurencji przejął wpłaty na ZUS (te od drobnych najczęściej jednoosobowych firm) i na tym "znienacka" zbudował swoją potęgę

...a dla rozrywki przeczytałem sobie o państwie lydyjskimi rządzącym nim Krezusie. Otóż ten król potęgę swoją zbudował na czymś w rodzaju starożytnej giełdy - w swej stolicy (okolice obecnej Ankary) skupił nitki starożytnego biznesu...
A GPW? W wielkim skrócie:
- Na początku dzięki niej wpływały do Polski kapitały - dużo spółek wchodziło na nią - obecnie wypływają szerokim strumieniem z polskiego systemu... i to jest FAKT i proszę na ten temat nie dyskutować!!!
KAŻDA MAŁA GIEŁDA W ŚWIECIE JEST SPEKULACYJNA !!!
I śmieszy mnie zdanie ekspertów z +/- iż: "polska giełda stała się na tyle silna [prawdziwy „rekin” z obrotami czasami poniżej 40ml PLN...], że wycofały się z niej kapitały spekulacyjne..." Chciałaby dusza do raju...
Jeżeli „pampersiada” z Pajdokracji i Synekuryzmu, która obsiadła różne gospodarczo finansowe ministerstwa (a wiem co mówię, bo znam tą młodzież często tuż po studiach, z mnóstwem „papierków” poświadczających ukończenie studiów podyplomowych i kursów często zagranicznych znanych uczelni, ale Z „ZEREM” PRAKTYKI) szybko nie sprywatyzuje GPW nie doprowadzi do jej fuzji (moim zdaniem lepiej ze słabszymi giełdami z naszego regionu niż z gigantem z Niemiec, ale to jest chyba pobożne życzenie) to za lat parę po prostu nie będzie co prywatyzować...
szposzczegawczy / 83.30.123.* / 2006-11-27 17:34
Nie zgodziłbym się z twierdzeniem, że "każda mała giełda w świecie jest spekulacyjna" - wykreśliłbym słowo "mała". Giełdy z zasady służą podmiotowm o sporym kapitale do oskubania drobnych graczy. To, że czasami drobni gracze też czasami zarabiają o niczym nie świadczy, no bo wiadomo, że wszystkich naraz się oskubać nie powinno, bo giełda straciłaby rację bytu. Giełda z założenia to taka bardzo sprytna piramidka finansowa.
A... / 212.244.189.* / 2006-11-24 08:55
P.S. dałem komentarz o listonoszach do starego bo poniedziałkowego artykułu Pana Wójcikowskiego bo to się wbrew pozorom łączy i to bardzo
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy