Forum Polityka, aktualnościPolityka

Giertych: Przymkniemy oko na wyniki matur

Giertych: Przymkniemy oko na wyniki matur

Money.pl / 2006-07-15 11:59
Komentarze do wiadomości: Giertych: Przymkniemy oko na wyniki matur.
Wyświetlaj:
maxx / 2006-07-19 15:39
Moim zdaniem jest to, jak narazie, jedyna słuszna decyzja pana ministra. Mimo iż matura już dawno za mną (na szczęście) to pamietam jeszcze ten ogromy paraliżujący stres.
Tak naprawdę w większości przypadków nie chodzi o niedouczonych maturzystów, ale o nowy system matur i system kształcenia. Trzeba podkreślić, że po raz pierwszy uczniowie techników i liceów zdawali tę samą maturę, a wcześniej poszczególne typy szkół miały zróżnicowany stopień trudności egzaminów. Dodatkowo uczniowie zawodowych szkół średnich mieli do zdawania mnie egzaminów. Oczywistym jest też fakt, że przepaść między nauczaniem w liceach i technikach jest ogromna. Na potwierdzenie mojej tezy wystarczy spojrzeć na statystyki z tegorocznych matur.
Tak naprawdę to wydaje mi się, że jest to krytyka Romana Giertycha, a nie jego decyzji.
IZABEL / 83.238.47.* / 2006-07-18 14:51
GIERTYCH GORA TEN CZŁOWIEK DOBRZE MYSLI I JEGO GEST POKAZUJE TEGOROCZNYM MATURZYSTA ZE MA WIELKIE I GORACE SERCE! DLACZEGO TEGOROCZNI MATYRZYSCI MAJA CIERPIEC BO INNYM CHCIALO SIE WPROWADZAC JAKIES EKSPERYMENTY Z NOWA MATURA A ONI MAJA BYC TYMI KRULIKAMI DOSWIADCZALNYMI. A CI CO ZDALI MATURE NIE BEDA POKRZYWDZENI PRZEZ TAKA DECYZJE BO NA SWIADECTWIE DOJRZAŁOSCI WSZYSKIE WYNIKI SA DOKLADNIE ZAPISANE. CO KOMU SZKODZI ISC CHOC TROCHE NA REKE TYM KTURZY NIE ZDALI JEDNEGO PRZEDMIOTU. JESTEM CZLOWIEKIEM I CALKOWICIE ROZUMIEM I DOCENIAM GEST PANA GIERTYCHA. CI KTÓRZY TEGO NIE ROZUMIEJA I SA PRZECIWKO PO PROSTU NIE SA LUDZMI. TO WSZYSKO. PAN GIERTYCH TO DOBRY CZŁOWIEK. JA JUZ MATURE MAM I WIEM JAK M JAK JEST. A TAK WOGULE TO BEZ SENSU CZEKAC ROK CZASU ABY POPRAWIC JEDEN GLUPI PRZEDMIOT BO KTOS MIAL ZLY DZIEN I GO OBLAL!!!
Ronin / 195.205.22.* / 2006-07-19 15:56
A co miałaś z polskiego na maturze??
izabel / 83.238.47.* / 2006-07-20 19:25
z polskiego mialam matole 4 i podobnie z ustnego a to ze zrobilam bledy to juz moj problem bo nie siedze i nie pisze tych wszyskich rzeczy ze slownikiem ortograficznym tak jak ty! ;-)
IZABEL / 83.238.47.* / 2006-07-18 14:51
GIERTYCH GORA TEN CZŁOWIEK DOBRZE MYSLI I JEGO GEST POKAZUJE TEGOROCZNYM MATURZYSTA ZE MA WIELKIE I GORACE SERCE! DLACZEGO TEGOROCZNI MATYRZYSCI MAJA CIERPIEC BO INNYM CHCIALO SIE WPROWADZAC JAKIES EKSPERYMENTY Z NOWA MATURA A ONI MAJA BYC TYMI KRULIKAMI DOSWIADCZALNYMI. A CI CO ZDALI MATURE NIE BEDA POKRZYWDZENI PRZEZ TAKA DECYZJE BO NA SWIADECTWIE DOJRZAŁOSCI WSZYSKIE WYNIKI SA DOKLADNIE ZAPISANE. CO KOMU SZKODZI ISC CHOC TROCHE NA REKE TYM KTURZY NIE ZDALI JEDNEGO PRZEDMIOTU. JESTEM CZLOWIEKIEM I CALKOWICIE ROZUMIEM I DOCENIAM GEST PANA GIERTYCHA. CI KTÓRZY TEGO NIE ROZUMIEJA I SA PRZECIWKO PO PROSTU NIE SA LUDZMI. TO WSZYSKO. PAN GIERTYCH TO DOBRY CZŁOWIEK. JA JUZ MATURE MAM I WIEM JAK M JAK JEST. A TAK WOGULE TO BEZ SENSU CZEKAC ROK CZASU ABY POPRAWIC JEDEN GLUPI PRZEDMIOT BO KTOS MIAL ZLY DZIEN I GO OBLAL!!!
niunia / 83.10.4.* / 2006-07-17 23:06
a jak maja ci sie czuc co zdali wszystkie egzaminy moim zdanie,m Giertycha powinno sie znies z
Piotrek W / 83.30.234.* / 2006-07-17 06:48
Juz dzis na zachodzie malo ktory kraj uznaje nasze dyplomy studiow, jeszcze kilka takich decyzji..... popieram tok myslenia Pana Giertych bo i tak beda musilei wyjechac z tego kraju myc gary za granicą, dlatego uwazam ze kazdemu kto skonczyl podstawowke mozna smialo dac dyplom ukonzcenia studiow...
anka5555 / 217.30.134.* / 2006-07-20 12:51
zgadzam się z toba Piotrku w 100%
obserwator / 83.20.236.* / 2006-07-16 13:53
Tytuł artykułu jest przewrotny , przez to komentarze sa satyryczne jak i tytuł, zatem wypowiedzi wziete z sufitu a nie z realnego życia. Obserwowałem młodych maturzystów, byli i są wspaniali, z każdym rokiem lepsi co widoczne dla kazdego co chciał zobaczyć. Publikatory podały że sa szkoły gdzie wszyscy przystępujący do egzaminu maturalnego >> zdali go, ale są jednocześnie szkoły gdzie odsetek zdających jest niski. Czy to wina uczniów czy nauczycieli a jeżeli tak , to dlaczego tak sie dzieje. Może prawdą jest, że nauczyciele dużo chorują, jest duzo zastępstw, strajkują >> co widzieliśmy niedawno w publikatorach i czasu na rzetelną naukę nie starcza, program nauki jest ograniczany
Należy zastanowić się dlaczego taka a nie inną decyzje podjął wicepremier Giertych. Musi to być człowiek rozumiejący i wsłuchujący się problemy maturzystów ze środowiska wiejskiego i małomiasteczkowego. Jeżeli w tych środowiskach jest zły nauczyciel, nie można go zmienić, środowisko nie pozwoli, korporacyjnosć układu jest silniejsza niz rodzice dzieci. Wówczas przez złego nauczyciela , punkty moga być utracone za ktore żadnej winy nie ponosi uczeń a system nie potrafi wyzwolić sie z marazmu. Większość z tych maturzystów bedzie studiować na uczelniach prywatnych , gdzie całe rodziny będa zbierać npieniądze aby najzdolniejsze dziecko mogło skończyć studia. Przecież juz w przeszłości tak bywalo, historia zakręciła koło i każdy musi sie podporzadkować inaczej należy przygotować się do pracy kopiąc doły lub w pampersach siedząc na kasie hipermarketu. Życze Panu Giertychowi sukcesu edukacyjnego bo on przełozy sie wydobycie zdolnych młodych ludzi i danie im możliwości pokonywania kolejnych schodów kariery zawodowej a zdolnych maturzystow w Polsce nie brakuje, do nich zaliczam tych którzy maja mniej punktów niz zaplanowane minimum, edukacja to nie zawody sportowe, gdzie poprzeczka eliminuje ale tesz daje szansę poprawy wyniku , w obozach zagłady tez byla stosowana poprzeczka ktora naziści praktycznie zastosowali.
PAweł B / 83.30.200.* / 2006-07-16 10:39
Słuchaj jliber nie kazdy musi miec mature tak samo jak prawo jazdy, to jest przywilej na ktory trzeba ciezko pracowac, gdyby nasi Dziadowie mysleliby tak jak ty to nie byli by w stanie odroznic okupanta od wlasnego narodu, bo w twoim toku myslenia kazdy z nich mialby 5 z historii nie wiedzac nic o swoich korzeniach i przeszłosci swojego narodu....
jliber / 82.210.134.* / 2006-07-15 23:05
Każdy Prawdziwy Polak nie odmówi dania matury Polakowi. Gdyby na przykład Giertych, Prawdziwie Pro-Polski Polak, miał zadecydować czy dać matury Niemcom, to by oczywiście nie dał. Każdy kto śmie twierdzić że Polacy muszą zdawać jakiś egzamin aby dostać maturę to pewnikiem żyd, komunista albo liberał. Nie po to nasi Prawdziwie Polscy Przodkowie Polacy walczyli o Prawdziwą Polskę aby teraz nasza Polska Młodzież musiała coś umieć aby dostać maturę.
tatko / 2006-07-16 10:47 / Tysiącznik na forum
Ale nasi przodkowie walczyli o Polskę z ludźmi mądrymi. Tacy jak Giertych doprowadziliby nas pod ścianę ciemnoty,wstecznictwa,słowem głupoty. Te jego posunięcia mają zapewne na celu przysporzenie głosów Lidze Nijakich Rodzin w wyborach samorządowych i zwerbowanie nowych wszechpolaków. Zamysł iście na miarę ojca i syna.
Mops / 83.22.204.* / 2006-07-15 12:24
Pomysł jest niezły lecz ja bym poszedł dalej. Przede wszystkim program nauczania. To jest podstawa. Należy bezwzględnie wywalić nauki matematyczno-przyrodnicze. Po co gówniarstwu zdolnośc liczenia? Jeszcze się połapią ,że 19 to co innego niż 18 albo że 300 tysięcy to jednak nie 3 miliony. Nauki przyrodnicze mieszają ludziom w mózgach. Coś się tam bredzi o ewolucji ,rozmnażaniu i zgoła antykoncepcji. Zgorszenie, panie i nic więcej.
Znacznie większy nacisk należy położyć na nauki humanistyczne. Należy zdecydowanie zwiększyć ilość godzin historii Polski ( oczywiście tej jedynie słusznej ,opartej o tradycję powstańczą oraz myśl narodową). Bezwzględnie należy zmienić listę lektur szkolnych. Rej ,Sienkiewicz, Mickiewicz tak zaś Słowacki ,Miłosz, Szymborska i Lem -nie.Należy oczywiście utrzymać albo i rozwinąć nauczanie religii. Zamiast bezmyślnego kopania w futbolówkę na lekcjach wf należy wprowadzić ćwiczenia gimnastyczne przygotowujące młodzież do wszelkiego rodzaju imprez patriotycznych ,ku czci ,parad itp. Należy reaktywować prace ręczne zwłaszcza dla dziewczynek ,gdzie uczono by umiejętności szycia sztandarów, cerowania uniformów dla chłopców ,przyszywania guzików itp. Wychowanie muzyczne ograniczyć należy do nauki patriotyczno-religijnych pieśni. Innej muzyki nam nie potrzeba . Ktoś zacznie się za bardzo interesować to natrafi na jazz bądż zgoła metal i nieszczęście murowane. Egzaminy maturalne należy znieść. To jakiś zbędny element stresu dla młodego pokolenia.
Tylko realizacja powyższych sugestii zapewni odzyskanie polskiej szkoły.
anka5555 / 217.30.134.* / 2006-07-20 12:58
super komentarz...
kto uzna takie matury??? chyba jakiś idiota...
aneya / 83.15.217.* / 2006-07-15 20:34
popieram!!! niech absurd goni absurd.....mam nadzieję, że to nie koniec wspaniałych pomysłów "naszego" ministra edukacji
obserwat / 195.116.199.* / 2006-07-20 12:10
Nasz Minister Pan Giertych rzucił znakomity gest, uważam że jest to świetny pomysł pomóc tym ktorym noga się podwineła na jakims jednym zasranym przedmiocie. To absurd czekac rok na poprawke i tak kiedys w koncu by się zdało a przez to tylko popsute są plany na dalsze kształcenie się czowieka. Wy wszyscy co sądzicie odwrotnie ciekawe czy byście myśleli tak samo jak byście oblali jeden przedmiot , wy tylko byscie zgnoili człowieka a nie pomogli i jedno wam powiem dla mnie" liczy się człowiek" a nie jakies punkty. Nie wiem jaka będzie decyzja ale uwazam że szanse trzeba dac każdemu kto mysli inaczej nie jest człowiekiem tylko...
Anka5555 / 217.30.134.* / 2006-07-20 13:04
Ciekawe człowieku, kto Ci uzna taką maturę. I jak sie będziesz dalej kształcił, skoro napewno masz cholerne braki. Jaka to radość mieć niezdaną maturę, zatwiedzoną jedynie przez kogoś, kto nie ma zielonego pojęcia o edukacji.
Adam L / 83.30.232.* / 2006-07-15 12:21
W taki oto sposob LPR zdobywa wyborcow....
Kero / 2006-07-16 09:07 / -
Wyborców oszustów i niedouczonych ale opapierzonych papierem Giertycha.
Matury 2006 roku będą u pracodowaców odrzucane jako paiery za poplecznictwo.
MT / 194.145.96.* / 2006-07-15 23:37
SLD zdobywało w ten sam sposób gdy wazyly sie losy czy bede pisal stara czy nowa mature. zaglosowalem na nich i jakos nie zaluje biorac pod uwage obecny rzad. wiec nie ma sie co giertychowi dziwic. Ci ludzie juz w koncu maja powyzej 18 i takie zbawienne zaliczenie matury sie przyda. zapewne sie odwdziecza. a przeciez Ci co nie zdali to w wiekszosci nie sa jacys geniusze o czym swiadczy ich wynik. idac dalej swietnie sie nadaja do mlodziezy wszechpolskiej. czyli mamy nowych wyborcow i bojowkarzy w jednym:)moze zbytnio uproscilem ale generalnie przekaz jest chyba czytelny.
KOJOT / 62.255.32.* / 2006-07-15 11:59
BOZE CHRON POLSKE!!PROPONUJE AMNESTJE DLA
PIJANYCH KIEROWCOW!!
TO ZLY POMYSL !!
TAKIE POMYSLY TYLKO BURAK MOZE WYMYSLIC!!
ZRESZTA WYJEZDZAM NA STALE Z POLSKI I MAM TO W D......E
dona / 83.238.47.* / 2006-07-20 19:28
jak wyjezdzasz to po co sie udzielasz!
tatko / 2006-07-15 18:32 / Tysiącznik na forum
Przymknęliśmy już oko na polską ciemnotę,więc dlaczego nie mielibyśmy całkowicie zamknąć oczu na niedouczonych maturzystów? Na ministra studia i prac ę magisterską też przymknęli oko i oto skutek.
tatusiek / 83.238.47.* / 2006-07-20 19:31
ty to dopiero jestes glupi! na ciebie tez ludzie musza prymykac oko wiec co nam szkodzi prymknac oko na tych co nie zdali matury z jednego predmiotu!

Najnowsze wpisy