Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Górnictwo w Polsce. Blisko pół miliarda złotych dotacji dla kopalń

Górnictwo w Polsce. Blisko pół miliarda złotych dotacji dla kopalń

Wyświetlaj:
pablo00000 / 80.254.154.* / 2016-01-07 09:24
W normalnych krajach zamykaja nierentowne kopalnie a nie obciazaja całe społaeczenstwo aby nieliczni uprzywilejowani zyli ponad stan. A w Polsce mamy bagno emeryturki po 15 latach dla gornikow wojska policji prokuratury ktore sa wyzsze niz normalny czlowiek bedzie mial po 50 latach pracy. Dodatki , 13 stki, darmowe mieszkania i to wszystko na nasz koszt. Niedlugo w tym kraju zostana schorwoani emeryci z 700zł co miesiac i byczki razem ze starymi nie osadzonymi esbekami z emeryturami po 3000zł na miesiac. Oto polska sparwiedliwa.
ZK590 / 37.128.101.* / 2016-01-06 10:21
ja mam pracować do śmierci aby młodzi nie musieli składać się na MOJĄ emeryturę. Mam m.in. pracować na przywileje, na rozbuchana administrację , na 500+, na dotacje do górnictwa, na przemęczonych nauczycieli, na niedoinwestowanych lekarzy itd.
KAŻDEMU, KAŻDEMU młodemu człowiekowi dobrze radze aby stąd szybko uciekał.
koniec ery paliw kopalnianych / 37.47.10.* / 2016-01-05 20:23
Do "Zyga PRL": warto zapytać zagranicą też ile mają związków zawodowych w górnictwie, bo u nas pijane krety we flanelowych koszulach mają około 240 związków zawodowych z czego w samej Jastrzębskiej Spółce Węglowej jest 45 związków zawodowych (z czego ostatni powstał trochę ponad 12 miesięcy temu).
Zyga PRL / 91.233.112.* / 2016-01-05 16:32
Każdemu kolejnemu rządowi polecam w zakresie górnictwa to samo:

Jechać do Niemiec lub Czech i popytać tamtejszych fachowców od kopalni jak była lub jest zorganizowana ich praca:

- ile mniej niż w Polsce było, jest górników (a tym samym ile faktycznie pracowali) w podobnych do polskich kopalniach
- ile mniej niż w Polsce było, jest nadzoru i kierownictwa (a tym samym ile faktycznie pracowali) w podobnych do polskich kopalniach
- ile mniej niż w Polsce było pracowników administracji
- jacy pracownicy mieli przywileje tych pracujących na dole i ci co u nas są niby dołowi faktycznie powinni być
- potem jeszcze dopytajcie o to jakie pobierają emerytury i jak wyliczane i czy na pewno inaczej niż reszta społeczeństwa

Później wróćcie i zróbcie to samo w PL. Nie będzie trzeba okradać rodaków.

Najnowsze wpisy