Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Gospodarkę napędza eksport - z inwestycjami wciąż słabo

Gospodarkę napędza eksport - z inwestycjami wciąż słabo

Wyświetlaj:
obsrv / .* / 2004-01-30 14:59
smiesza mnie te oczekiwania ze po 1 maja nagle zaczna rosna inwestycje - a kto ma tu inwestowa, krajowe firmy dopiero wygrzebuja sie na powierzchenie doprowadzajac swoja plynnosc do normalnego poziomu - a zagraniczne - omijaja ten kraj szerokim lukiem bo w kraju gdzie koszty pracy sa na tak kosmicznie wysokim poziomie tylko szleniec moglby chciec ulokowac tu swoj biznes - ...a moze by tak proponowac zagranicy taka rozrywke, gre ...tylko bardzo realistyczna - "sprawdz czy masz jaja (tzn czy jestes twardy, dobry) - sproboj poprowadzic biznes w ekstremalnych warunkach - otworz firme w Polsce" ?? ;)))
Rekin / .* / 2004-01-31 21:57
Inwestycje nie wzrastają, bo nie ma dużych prywatyzacji a rynek handlu(np.supermarkety) też jest już nasycony, ale cała nadzieja w polskich przędsiebiorcach że wykorzystają sprzyjającą sytuację kursu Euro i zaczną większą ekspansje na rynki unijne, to przynajmniej będzie z korzyscią dla Polskiego kapitału. Mam nadzieję że nie dojdzie do prywatyzacji G8, a przynajmniej nie do większościowego przejecia energetyli przez zagraniczny kapitał, bo było by zbyt niebezpieczne, a takich "inwestycji zagranicznych" nie chcę!

Najnowsze wpisy