Forum Spółki giełdowe LW Bogdanka SA

GPW: Indeks WIG20 najmocniejszy w Europie

GPW: Indeks WIG20 najmocniejszy w Europie

Money.pl / 2013-08-30 17:33
Komentarze do wiadomości: GPW: Indeks WIG20 najmocniejszy w Europie.
Wyświetlaj:
Piotrunio_12 / 83.10.203.* / 2013-09-01 09:50
Oj tam, oj tam/ Rekordowe długi na giełdzie w Usa zlikwidują się jak wybuchnie wojna w Syrii. Najpierw akcje p****..olną pociągając cały świat za sobą, a później polecą do góry ... bo nic nie napędza tsk gospodarki jako wojna ... wspomnicie moje słowa.
Zib234 / 164.127.182.* / 2013-08-31 18:13
a Węgry to nie w Europie?? Wegry-BUX 18 198.80 0.84%
ZT / 83.31.70.* / 2013-08-31 12:50
Chciałbym ustalić gdzie ten zapowiadany szczyt hossy przez naszych ulubionych Krachmenów po którym nastąpi wielki krach. Rozpatruję indeks wig20 bo na swig i mwig hossa pełną gębą. Punktem odniesienia będzie sczyt hossy lipiec/pażdziernik 2007 r. i wtedy nastąpiła seria 4 podwyżek stóp procentowych kwiecień-listopad sprowadzając stopę ref. do 5% (później jeszcze kolejne cztery w 2008 r.), wówczas stopa dywidendy z wig20 Wig20_DY wynosiła ok. 2%, a współczynnik C/Z z wig20 wig20_PE był powyżej 22. Załóżmy, że szczyt hossy był w czerwcu tuż przed falą spadkową (jak to zapowiadają Krachmeni), no to: seria 8! obniżek stóp % stopa ref. 2.5% (najniższa w histori), Wig20_DY ok. 5%, wig20_PE ok. 14, nie bardzo pasuje, to może szczyt hossy był początkiem stycznia 2013, wówczas seria 3 obniżek stóp procentowych stopa ref. 4%(później jeszcze 5 obniżek), Wig20_DY ok. 4%, wig20_PE ok. 12, no to też nie bardzo. Co z tego wynika?, że ostatni szczyt był w kwietniu 2011 r. (podwyżki stóp %, Wig20_DY ok.2%, wig20_PE ok. 20), a rynek największych spólek dławi sprawa OFE. W dłuższym terminie wszystkie parametry pokazują wzrosty, ale pomysły Vincenta i inne trudno przewidywalne zdarzenia (wojna w Syrii, korekta w USA) nakazują ostrożność. Ja jednak wczoraj dobrałem jeszcze akcji, gdyż uważam, że poziom 2300 to bardzo silne wsparcie i jest jedną z ostatnich okazji do zakupów w dłuższym terminie. Analiza techniczna wsparcia tu: http://stooq.pl/q/a/?s=wig20&i=d&u=12045444. Jednocześnie podziwiam odwagę Krachmenów w braniu, krótkich pozycji, no ale w krótkim terminie to kto wie.
stanczyk zamyslony / 77.253.74.* / 2013-08-30 22:34
jedno mnie zastanawia dlaczego stosuje sie perfidną polityke informacji która ma na celu odwrócenie uwagi od prawdziwego powodu kleski GPW która napewno nastąpi. Być może media mają zakaz pisania tego że OFE są jedynym konkretem tego upadku. Żadna Syria czy Fed które są tylko chwilowym zaburzeniem nie dają tyle co bomba po wycofaniu pięniędzy z OFE. Wspomnicie moje słowa jak zostaną przeliczone indeksy po tym jak zapadnie decyzja o wycofaniu kasy. Bedzie panika i zwykli ludzie stracą najwiecej a zagranica wycofa sie w odpowiednim momencie ( np. dobrzy przyjaciele z Londynu jednego ministra ) . Znów czeka nas przewałka kosztem ludzkich oszczednosci ktore mowi sie że gniją w bankach na niskich stopach ale czy one komuś śmierdzą...
Koniec sielanki / 178.36.59.* / 2013-08-31 22:23
Powodem upadku GPW jest krach gospodarki na rekordowych długach, które stale powiększają wyprzedając jednocześnie resztki majątku narodowego, a nie żadne OFE.
Wzrosty w ostatnich latach na całym świecie zrobione zostały również samym drukowaniem powietrza rekordowych długów przez Fed, do czego dołączyły inne banki centralne, co doprowadziło nie do żadnego wzrostu, tylko do inflacji, wzrostu bezrobocia i upadku gospodarki z powodu załamania popytu przy sztucznym powiększaniu podaży.

Bo długi, to nie bogactwo, ani żadne wzrosty.

Inflacja, to najzwyklejszy podatek, służący do okradania ciężko pracujących, oszczędzających i inwestujących.

Kryzys i recesja nigdy się nie zakończyły, realne dochody spadają, dlatego nie ma szans na żadne wzrosty przez wiele lat, bo to co do tej pory robili, to okradali z przyszłości młode pokolenie, przyszłych emerytów, chorych, zabierając im możliwość dostania się do lekarza czy szpitala. OFE są tylko jednym z elementów tej łamigłówki, bo do tej pory sztucznie windowały kursy na giełdzie nie wypłacając emerytur, a teraz zaczynają się wypłaty dla mężczyzn, zamiast wpływu składek od nich.

A ma to miejsce w sytuacji globalnego kryzysu, gwałtownego wycofywania zysków z emerging markets, które napompowali tym pustym powietrzem długów, które w końcu też muszą spłacać, a ich oprocentowanie już mocno rośnie, bankructwa budżetu, bankructwa strefy euro i wyjeżdżania z kraju młodych, bo nie mają tu żadnych perspektyw. Jedynie rosnąca od lat armia urzędników którzy nic nie tworzą, poza bzdurnymi przepisami dla uzasadnienia swojego istnienia, powiązanych z partiami rządzącymi żyje sobie jak za dobrych czasów.
gangbang. / 213.199.253.* / 2013-08-30 17:33
Bardzo dobrze niech płacą zaliczkowo dywidendy , ja popieram.A czy będzie to takie straszne , dla mnie NIE, część wróci na giełdę , moja oczywiście.Rządowa pewnie NIE , a szkoda.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy