Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

GPW: Jest sygnał do dalszych wzrostów. W centrum wciąż Grecja

GPW: Jest sygnał do dalszych wzrostów. W centrum wciąż Grecja

skomentuj
Wyświetlaj:
stomatolog / 2011-07-01 08:37 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Mamy sporo do odrobienia. Kiedy większość rynków pięła się mocno w górę, to my opieraliśmy się trendowi. Nie trudno przewidzieć, że dzisiaj i u nas zagoszczą mocniejsze wzrosty.
Blazej_ / 2011-07-01 08:16 / Tysiącznik na forum
mhm da - ile wtopiłeś na S na EUR/USD?
Eternit z Azbestu / 2011-07-01 00:05 / Tysiącznik na forum
Widzieliście logo Google?
Nawet oni uważają, że polaczki to barany.
Ben Paulson & Henry Bernanke / 178.37.121.* / 2011-06-30 22:14
Obkupilim się dzisiaj w Łorsoł i nie bardzo kapujem dlaczego tak tanio?

Jutro moglibym to opchnąć z dwuprocentową rentą ale tego nie zrobim.

My som poważne investors. Wyjdziemy z tego w swoim czasie.
tylko kongres nowej prawicy!! / 83.25.212.* / 2011-06-30 22:07
wszyscy mówią że u na s druge grecja będzie . Otóż nie będzie !!! bo grecy dopiero będa oddawac za bezcen swoje dobra narodowe a myśmy juz je wszystkie oddali znaczy ddały rzady od 1989roku - stworzyć liste tych którzy nas "reprezentowali" i podziękowac im odpowiednio najlepiej zabeirając całe majątki i zsyłając do pracy w kopalni lub sypaniu wałów na wiśle i odrze
prezydęt / 178.37.121.* / 2011-06-30 22:17
Ale, ale.
Dzięki temu żeście oddali macie tero spokój. Ścierwa są syte chwilowo.
fhh / 217.153.242.* / 2011-06-30 21:17
Minister Radosław Sikorski nadużył instytucji noty dyplomatycznej do prywatnej, wewnętrznej walki z opozycją. Nota miała wywołać ze strony innego państwa działania "uciszające" o. Tadeusza Rydzyka. Miała sprowokować Benedykta XVI do "załatwienia problemu o. Rydzyka". Posunięcie polskiego resortu spraw zagranicznych świadczy także o braku szacunku i lekceważeniu Ojca Świętego, którego potraktowano jak chłopca do bicia czy chłopca na posyłki obecnych polskich władz w ich rozprawie z polską opozycją i aktywną grupą polskich katolików.

Artykuł 54 Konstytucji RP zapewnia każdemu, nie wyłączając osób duchownych, w tym o. Tadeusza Rydzyka, "wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji". Z kolei art. 32 głosi, iż "wszyscy są wobec prawa równi", "mają prawo do równego traktowania przez władze publiczne" oraz że "nikt nie może być dyskryminowany w życiu politycznym, społecznym lub gospodarczym z jakiejkolwiek przyczyny".
Obywatel Rzeczypospolitej o. Tadeusz Rydzyk, zaproszony do Brukseli na konferencję na temat odnawialnych źródeł energii jako osoba, która z własnego doświadczenia zna problemy związane z rozwojem i utrudnieniami dotyczącymi geotermii w Polsce, nie wygłosił kazania w sprawach wiary, Kościoła i jego dogmatów, lecz referat o trudnościach w konkretnej sprawie, z jaką się boryka inicjatywa gospodarcza toruńskiej geotermii. Mówił o przeszkodach, jakie władze państwowe stawiają temu przedsięwzięciu. Przedstawiał konkretne dowody, pisma i tym podobne dokumenty, jak to się zwykle czyni na merytorycznych zebraniach.

Te metody są totalitarne
Obywatel RP, także we "wspólnej Europie", która tego typu działania popiera, ma prawo do wolnego przedstawienia faktów, informacji i związanych z nimi poglądów własnych. Obywatel RP, korzystający z konstytucyjnej wolności słowa i równości, miał prawo wyrażenia swych odczuć i choćby ostrej w słowach (ale przecież nie wulgarnej typu "dureń", "idiota", "dyplomatołek", "faszysta", "nekrofil" i wiele innych określeń będących w arsenale środowisk rządzących) oceny traktowania jego geotermalnych inicjatyw przez polską administrację, która jest częścią szeroko rozumianej administracji unijnej. Miał prawo na podstawie przedstawianych faktów ocenić sytuację z jego perspektywy jako "skandal". Miał prawo stwierdzić, iż grupa organizatorów geotermii (działających zresztą głównie na użytek uczelni toruńskiej mającej obniżyć koszty jej utrzymania) "czuje się wykluczona". Miał prawo subiektywnie twierdzić, iż "jesteśmy dyskryminowani", za czym przemawiają przecież powszechnie znane działania władz wobec działań o. Tadeusza Rydzyka. Miał w końcu pełne konstytucyjne prawo określić całą sytuację słowami: "to jest totalitaryzm". Totalitaryzm, według słownika, to taki system organizacji państwa, który głęboko ingeruje we wszelkie obszary życia społecznego, gospodarczego, politycznego czy kulturalnego w celu zachowania nad nimi kontroli. To system wykluczeń i przeszkód, dyskryminacji i barier administracyjnych i politycznych. Czy więc obywatel Rzeczypospolitej na merytorycznej konferencji gospodarczej we "wspólnej Europie" nie może na określenie konkretnych szykan administracyjno-gospodarczych dotykających go w Polsce użyć sformułowania "to jest totalitaryzm"? Czy wypowiedzi o naruszeniach prawa w Polsce poza jej granicami "psują wizerunek" Polski czy raczej tych, którzy to prawo naruszają? To dlaczego rząd polski nie składa not, nie protestuje na liczne skargi przeciwko Polsce kierowane przez obywateli polskich np. do Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu? Dlaczego "państwo polskie nie reaguje" notami, gdy niektóre środowiska skarżą Polskę o naruszenia prawa unijnego do Trybunału Sprawiedliwości w Luksemburgu? Wyroki przez te Trybunały wydawane przecież też "psują" wizerunek Polski, a władze nie ścigają adresatów skarg i nie insynuują im "narastającego poczucia bezkarności", nie szykanują za "szkodzenie interesom Polski".

Zła wola i manipulacje
Przy okazji należy przypomnieć, że rzecznik MSZ w swych wystąpieniach publicznych nie powinien dezinformować opinii publicznej w Polsce co do treści wystąpienia o. Tadeusza Rydzyka w Brukseli, który nie mówił, że "Polska jest krajem niecywilizowanym i totalitarnym". Mówił jedynie, że konkretna, opisywana przez niego sytuacja administracyjnych utrudnień ze strony władz "jest totalitaryzmem", jest - skoro znamy sens tego słowa - sytuacją eliminowania środkami administracyjno-policyjnymi z życia społecznego, gospodarczego czy kulturalnego. Nota MSZ do Państwa Watykańskiego jest tylko kolejnym dowodem tego zastraszającego totalitaryzmu. Nota zresztą wyrywała z kontekstu i przeinaczała sens wypowiedzi o. Tadeusza Rydzyka, zmieniając jej istotę w treści szczujące na ich autora i mające go ośmieszyć oraz poniżyć w o
Eternit z Azbestu / 2011-06-30 21:23 / Tysiącznik na forum
Mamy XXI wiek i z sektami trzeba walczyć.
prezydęt / 178.37.121.* / 2011-06-30 22:20
..........i z tymi co walczą też. W końcu to XXI-szy wiek.
JanuszPOlikot / 2011-06-30 21:10 / Tysiącznik na forum
A co nie mówiłem wczoraj......Ze dzisiaj będą spadki.......Ci co kupują to frajerzy.....A forumowe leszczyństwo czeka na ulicę.......::::))))

Już wam amatorzy "inwestorzy" pisałem ...ulica pojawi się za 4 lata......

No to jak leszcze czekamy dalej na hossę.........Dziwne że zawsze w końcówkach wzrostu leszcze nabierają ochoty do inwestowania....
Eternit z Azbestu / 2011-06-30 21:24 / Tysiącznik na forum
Na całym świecie jest hossa i polaczki długo nie mogą tego ignrować.
JanuszPOlikot / 2011-06-30 21:30 / Tysiącznik na forum
Jutro na świecie kolego będą spadki....:):):):)
Eternit z Azbestu / 2011-06-30 21:37 / Tysiącznik na forum
Po 4 dniach wzrostów może i być dzień korekty.
JanuszPOlikot / 2011-06-30 21:40 / Tysiącznik na forum
Tak swoją drogą eternit optymistą to trzeba być jak jest dno bessy a pesymistą gdy ceny stanowczo wygórowane......
Eternit z Azbestu / 2011-06-30 21:47 / Tysiącznik na forum
Sama prawda... tyle, że teraz ceny są optymalne na największych spółkach i tanie jak barszcz na większości.

Weź taki Komputronik. Odkąd pozbyli się KArenu to co kwartał mają większe przychody i większe zyski, inwestują je w nowe sklepy a też planują dywidendę... a C/WK poniżej 1 i C/Z poniżej 10.
JanuszPOlikot / 2011-06-30 22:06 / Tysiącznik na forum
Powtarzam kolego bo widzę że nie czujesz ....liczy się psychologia a nie cena.....Coś co jest tanie będzie jeszcze tańsze a coś co jest drogie będzie jeszcze droższe ...Ale trzeba uchwycić trend.....A teraz mamy przeceny i będą wielkie "promocje"......Pojąłeś.....?
mhm da / 149.156.124.* / 2011-06-30 18:06
wyciągają malutcy eur/usd przy zerowym obrocie wyciągają.....przyjdzie gruby i skoryguje...
~Plum / 95.160.15.* / 2011-06-30 17:41
Bucha ha jak tam matoły na najgorszej giełdzie świata.
Dcx. / 217.97.193.* / 2011-06-30 22:16
Jak ? do doopy ale zdaje sie Sofia sie bardziej zeszmacila.
mhm da / 149.156.124.* / 2011-06-30 17:32
wyciaganie eur/usd przy zanikających obrotach juz od poczatku czerwca. gruby juz dawno obstawil S i czeka.
mhm da / 149.156.124.* / 2011-06-30 17:36
nikt rozsadny nie uwierzy w trwale wzrosty kiedy widzi obroty....nie mówiąc juz że cały rozwój wydarzeń w ostatnich czasach wcale europejskiej walucie nie pomoze w dluzszej perpektywie. widac to jak futures na towary w stanach maja gdzies główną pare i leca w dół...
Eternit z Azbestu / 2011-06-30 17:22 / Tysiącznik na forum
Rynek motoryzacyjny musi zmierzyć się z nowym problemem. Producenci z Ameryki Północnej informują, że brakuje im opon do sprzedawanych samochodów. Zamknięte w ostatnim czasie fabryki i produkcja coraz większe liczby różnych rozmiarów oznaczają, że na amerykańskim rynku zaczyna brakować opon.

Automotive News informuje, że póki co nikt nie chce wyolbrzymiać problemu. Przedstawiciele Chryslera tłumaczą, że produkcja samochodów utrzymywana jest na zaplanowanym poziomie. Jednak producenci opon (między innymi Continental i Michelin) już podjęli działania mające na celu zwiększenie produkcji. Rozbudowa lokalnych fabryk, ale też tych znajdujących się na przykład w Brazylii, ma zapewnić, że zagrożenie w postaci braku opon na rynku zostanie zażegnane.

------

Jak widać produkcja w USA ma się lepiej niż to zero hedge opisuje.
JUŻ TROCHĘ DOŚWIADCZENIA ZDOBYŁEM I WYCHWYTUJE TAKIE NIUANSE / 78.8.116.* / 2011-06-30 17:17
JANKRUT to jednak debil jest , on myśli że jak USA sobie za drukowanego śmiecia ciągnie indeksy to wszędzie tak będzie ,
janlew nielogo / 79.187.36.* / 2011-07-01 12:07

jak USA sobie za
drukowanego śmiecia ciągnie indeksy to wszędzie tak będzie


oczywiście, że wszędzie tak będzie, bo będą pompować wszystko wciąż tym samym śmieciem, tak jak już nas zresztą pompują od 2 lat

bezmyślna kretynko,
JanuszPOlikot / 2011-06-30 21:12 / Tysiącznik na forum
Gdyby znał AT(a to zabawka dla inteligentnych) to by się niczemu nie dziwił.........
janlew nielogo / 79.187.36.* / 2011-07-01 12:06

Gdyby znał AT(a to zabawka dla inteligentnych) to by się
niczemu nie dziwił.........


gdybyś znał AT to wiedziałbyś, że mało się nadaje do naszej mało płynnej giełdy
JanuszPOlikot / 2011-06-30 21:17 / Tysiącznik na forum
A ty co obrażony na naszą giełdę..........?....Biedaku nikt nie chce ci nabić kieszeni......Widać nie doceniasz polskiej ulicy:):):):) Która się sparzyła i nie tak prędko wróci......Jak chcesz drożej sprzedać to musisz potrzymać parę lat.....W końcu giełda to zabawa dla ludzi którzy nie potrzebują pieniędzy na teraz:):):):)
Eternit z Azbestu / 2011-06-30 21:26 / Tysiącznik na forum
Trzymam od lat i lata potrzymam, a leszczyki odemnie kupią blisko szczytu.
JanuszPOlikot / 2011-06-30 21:33 / Tysiącznik na forum
Ręczę tobie że jeszcze niedługo będziesz wyskakiwał z papierków........
Bye-bye / 178.36.138.* / 2011-06-30 17:17
No i koniec QE. Wywalili Fed to co wczoraj kupili...

And...It's Gone: QE2 Ends As Dealers Flip Just Auctioned Off 7 Year Back To Fed After Holding It For Under 22 Hours
Eternit z Azbestu / 2011-06-30 17:04 / Tysiącznik na forum
Nie jeżdżą autobusy, a tramwaje mają opóźnienia. Totalny paraliż ścisłego centrum to efekty demonstracji związkowców, która odbywa się w Warszawie.

Kilkadziesiąt tysięcy związkowców już doszło pod Kancelarię Premiera i Sejm, ale poruszanie się po mieście jest bardzo trudne. - 45 minut czekam na Woli na 180, chyba ruszę na piechotę - skarży się nasza czytelniczka Agnieszka. Zofia donosi ze skrzyżowania Hożej i Marszałkowskiej: - Jest totalny chaos. jakieś dziecko pytało właśnie, co się stało. Marszałkowska stoi, albo jedzie bardzo powoli. Samochody wjeżdżają na pasy, więc piesi nie mają jak przechodzić przez jezdnię. W korku stoi pięć autobusów jeden za drugim - opowiada.

Dostajemy sygnały od czytelników z całego Śródmieścia, że praktycznie nie da się po nim poruszać komunikacją ani samochodami. Stoi Marszałkowska, Solidarności, Jana Pawła II.

Z kolei Adam zamiast słów przysłał nam na warszawa.internet@agora.pl zdjęcie skrzyżowania Marszałkowskiej i Al. Jerozolimskich zrobione o godz. 16.20. Faktycznie, taki chaos, to nawet w tym miejscu rzadkość.

Bardzo utrudniony jest też ruch przez mosty. Sporo ludzi decyduje się na spacer. Powoli jedzie się Wisłostradą w kierunku Wilanowa, na której prawym pasie zorganizowano parking dla dziesiątek autokarów.

Związkowcy podpalili właśnie pod Sejmem stos opon. Według wcześniejszych zapowiedzi po demonstracji powinni przejść na Torwar i Wisłostradę i odjechać autokarami.

-----------

Szkda, że Kadafii nie będzie kandydował u nas w wyborach. Bym na niego zagłosował. On by wiedział co zrobićz tymi buntowniczymi szumowinami.

A redakcja tego portalu wspiera takie prtesty. Wstyd!
Szumowino / 178.36.138.* / 2011-06-30 17:07
Popierasz wszystkie rządy na świecie?
Zawszae zostan biesz bez rozumu / 178.36.138.* / 2011-06-30 17:08
Dostrzegasz skutki, a nie przyczyny?
Mocne zapóźnienie w rozwoju, nie wystarzcy urosnąć zewnętrzn / 178.36.138.* / 2011-06-30 17:10
To już dziecko w przedszkolu rozumie więcej od Ciebie
do początku nowsze
1 2 3 4 5
skomentuj
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy