Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

GPW: Optymistów zacznie ubywać

GPW: Optymistów zacznie ubywać

Money.pl / 2009-04-22 06:25
Komentarze do wiadomości: GPW: Optymistów zacznie ubywać.
Wyświetlaj:
marlowe / 2009-04-22 07:03 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
Witajcie :)

marlowe.bblog.pl

zapraszam do czytania.

PS. Longterm, dzięki za komentarz :) Miło mi.
Longterm / 2009-04-22 07:05 / Mostek Zwyciężymy!
ja również lubię takie alegorię życiowe...nie wiem czy czytałeś mojego bloga ostatno ale tez użyłem porównania S&P do zywego organizmu który już się dusi i musi zaczerpnąć powietrza w płuca zchodząc na 752...
marlowe / 2009-04-22 07:07 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
dobre :)
max303 / 2009-04-22 06:59 / Pogromca naganiaczy i malkontentów
http://www.pb.pl/a/2009/04/22/Optimus_nie_szuka_szczescia_w_Japonii


w tych naszych gazetach mają naprawdę bujną wyobraźnię
Longterm / 2009-04-22 06:59 / Mostek Zwyciężymy!
Każdy kolejny zawał serca starych USA należy teraz wykorzystywać do ładowania polskich spółek do wora na długi termin...ale jak tu znaleźć spólkę która nie jest bardzo zadlużona a światowa koniunktura jej wogóle nie dotyczy???
max303 / 2009-04-22 06:51 / Pogromca naganiaczy i malkontentów
Marża rafineryjna w zrosła w Orlenie o 46 % r/r
Mieczyslaw / 2009-04-22 06:46 / Uznany Gracz Giełdowy
Amerykańskie firmy szturmuja Polskę

Puls Biznesu - 22-04-2009 05:43
Amerykańskie firmy chcą robić interesy w Europie, większość planuje zacząć od Polski - pisze "Puls Biznesu".
80 małych i średnich przedsiębiorstw z USA przyjechało do Warszawy na Trade Winds, forum biznesowe organizowane przez Departament Handlu USA. Ich przedstawiciele spotykają się w tym tygodniu nie tylko z radcami handlowymi amerykańskich ambasad z 27 krajów europejskich. Aż 44 firmy mają już zaplanowane spotkania z 200 potencjalnymi partnerami z Polski.

Jak czytamy w dzienniku żadna z tych firm nie działa jeszcze w Polsce.

Wśród firm, które przyjechały do Warszawy są m.in. logistyczna LM Containers LLC, budowlane Cement Tech, Deltec Homes i NCI Building Systems, chemiczne AMCDS Corporation, Graham Engineering Corporation, Kellet Enterprises, kolejowa Kanawa Scales & Systems, czy metalowe Industrial Metals International Limited i Hetran.
Longterm / 2009-04-22 06:56 / Mostek Zwyciężymy!
Polska 2009 = Japonia 1971
Mieczyslaw / 2009-04-22 06:41 / Uznany Gracz Giełdowy
Polska skutecznie opiera się recesji

Puls Biznesu - 22-04-2009 06:33
Amortyzatory zaczynają chronić gospodarkę – uważa Dariusz Filar z Rady Polityki Pieniężnej. Jego zdaniem słaby złoty ciągnie gospodarkę w górę, ale musimy uważać na inflację.
- Cały czas wierzę, że uda nam się uniknąć recesji. Możemy liczyć na wzrost na poziomie 1 proc. rok do roku w I kwartale 2009 r. i utrzymanie się tej dynamiki całym roku. Najtrudniejszy będzie III kwartał. Zgadzam się z opinią, że Polska ma szansę na utrzymanie wzrostu gospodarczego jako jedyny kraj w regionie – powiedział "Pulsowi Biznesu" Dariusz Filar.

Pozytywnym sygnałem były dane o produkcji przemysłowej w marcu, która spadła o 2 proc., tymczasem ekonomiści oczekiwali spadku o 8,8 proc.
max303 / 2009-04-22 06:25 / Pogromca naganiaczy i malkontentów
Dzień dobry(:-)


Brytyjczycy już na GPW
GPWINFOSTREFA.PL, DI
Puls Biznesu, pb.pl,21.04.2009 15:57
Czytaj komentarze (22)
Zobacz na forum ()
a0de7645-3682-490a-8d20-739aa930c0bc
Fundusz wschodzącej Europy HSBC inwestuje w polskie banki i spółki surowcowe. Jego zarządzający prognozuje wzrosty w dłuższej perspektywie, bo w 2010 roku nadejdzie ożywienie gospodarcze. Ostrzega jednak przed korektą.

"Zauważywszy, że sytuacja światowych instytucji finansowych się poprawia, postanowiliśmy wyprzedzić rynek i postawić na polskie banki" - powiedział PAP Joachim. Dodał, że akcje polskich banków spadły już tak mocno w tym roku, że przynajmniej częściowe odbicie powinno było nastąpić już dawno. "Polskie banki były długo droższe od swoich regionalnych odpowiedników, np. w Czechach czy na Węgrzech. Tej premii już nie ma" - powiedział Joachim.

Według Joachima fundusz zwiększył też swoje pozycje w spółkach surowcowych, natomiast w sektorze dóbr konsumpcyjnych, materiałów budowlanych czy energetycznym fundusz pozostaje neutralny lub lekko je niedoważa względem benchmarku. Prawie całkowicie wyeliminowano spółki spoza WIG 20, stawiając na te najbardziej płynne.

Czytaj poniżej
Reklama:

Oceniając sytuację na rynku giełdowym, Joachim prognozuje wzrosty w dłuższej perspektywie, kiedy w 2010 roku nadejdzie ożywienie gospodarcze. Ostatnie 6-tygodniowe zwyżki mogą jeszcze trochę potrwać, ale wkrótce nastąpi korekta zniżkowa. "W tej chwili jestem niechętny, żeby zasilać rynek świeżym kapitałem" - powiedział zarządzający. Jako zarządzający niezależnym funduszem, Joachim nie podziela opublikowanych na początku kwietnia prognoz HSBC odnośnie 1,6 proc. wzrostu PKB w Polsce w 2009 roku. "Polska ma do pokonania znaczne trudności, choć sytuacja wygląda lepiej niż w innych krajach regionu" - powiedział. "Spodziewam się wzrostu na poziomie 0 proc. lub na lekkim minusie" - dodał.

Zdaniem Joachima kluczową sprawą będzie pytanie o stabilność konsumpcji indywidualnej. W połączeniu z rosnącym bezrobociem, niższym wzrostem płac, zwiększającymi się kosztami obsługi długu zagranicznego, może to oznaczać lekkie skurczenie gospodarki w bieżącym roku. Zarządzający zwrócił też uwagę na zmniejszający się eksport do UE, ale przyznał, że skala problemu jest inna niż np. w Czechach. Dla złotego wsparciem będzie otwarcie elastycznej linii kredytowej przez MFW. "To powinno znacząco ograniczyć zmienność kursu waluty" - ocenił. HSBC GIF Emerging Europe Equity to subfundusz globalnego funduszu inwestycyjnego zarządzający aktywami 50 mln euro, z czego około 15 proc. lokuje obecnie w Polsce.


i tak trzymać,tylko polskie banki(:-)))
Longterm / 2009-04-22 06:57 / Mostek Zwyciężymy!
Polska 2009 = Japonia 1971
18 19 20 21 22 23
na koniec starsze
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy