Forum Forum inwestycyjnePierwsze kroki

Gra na onecie - inwestuje w "groszowe". Gdzie jest haczyk?

Gra na onecie - inwestuje w "groszowe". Gdzie jest haczyk?

Mareque / 212.180.167.* / 2008-02-22 12:42
Witam,
Poinwestowałem trochę w TFI, udało mi się nie stracić na szczęście;), ale sobie tak pomyślałem, żeby spróbować samemu w akcje.... No i zacząłem się bawić, bo akurat mam chwilę - urlop, w grze inwestycyjnej w Onecie, gdzie założyłem sobie kilka wirtualnych r-ków. Na jednym zacząlem obracać FONem, mając do dyspozycji na start 40tys zł - kupowałem po 4gr i sprzedawałem po 5gr. I w ciągu 4 dni zwiększyłem wirtualny kapitał 4-ro krotnie! Teraz podpowiedzcie mi, czy taki 'cuda' są możliwue na FONie w realnym r-ku (np e-makler)? Czy np. zdarza sie tak, że nie można kupić po 4gr bo nikt nie chce sprzedać, albo sprzedać nie można bo nie ma chętnych? Czy może jednak takie day-tradingi to 'normalka' i w realu byłoby podobnie jak w grze?

_
Marek
Wyświetlaj:
piotr27 / 82.139.13.* / 2008-03-01 07:37
W realu musisz poczekac w kolejce z trzy tygodnie aby kupic Fona i drugie tyle aby sprzedac . Nie baw się w takie gry wirtualne tylko zagraj na giełdzie na zywo . Jak się boisz że stracisz duzo kasy to zacznij małymi kwotami aby zobaczyc jak to jest na zywo . Bo po grze w Onecie się napalisz i wejdziesz na zywo i stracisz wszystko . A to zupełnie co innego grac wirtualnie a na zywo .
WilkW / 83.8.180.* / 2008-02-23 21:13

Na jednym zacząlem obracać FONem, mając do dyspozycji na start 40tys zł - kupowałem po 4gr i sprzedawałem po 5gr. I w ciągu 4 dni zwiększyłem wirtualny kapitał 4-ro krotnie!


Hehe, sie uśmiałem :] No niestety, życie takie piękne nie jest. Na FONie są kolejki na tygodnie czekania (jak nie miesiące) zarówno jeśli chodzi o kupno jak i o sprzedaż. Nigdy nie myśl, że odkryłeś graala, który z miejsca w tydzień uczyni cię milionerem, bo on nie istnieje. Też przez to przechodziłem, ale im bardziej poznawałem giełde tym szybciej uświadamiałem sobie, że tu nie ma świętego graala, tu jest tylko analiza techniczna i fundamentalna plus formacje cenowe, które wskazują tylko i wyłącznie prawdopodobieństwo jakiegoś ruchu, ale nie przesądzają, że on nastąpi. I na podstawie tych trzech (a właściwie dwóch, bo formacje zaliczają się do analizy technicznej) rzeczy można z większą lub mniejszą skutecznością pomnażać kapitał. A skuteczność zależy od wiedzy i ogrania.
waldek088 / 2008-02-22 14:32
Praktycznie niemozliwe, bo obowiazuje kolejka, pytanie do fachowcow jak dluga, ja mysle ze mozna liczyc na miesiace w jedna strone.
dodge / 2008-02-22 14:20 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
w ciągu czterech dni :) nie
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy