Forum Polityka, aktualno¶ciKraj

Hall: Karta Nauczyciela musi być nowoczesna

Hall: Karta Nauczyciela musi być nowoczesna

Money.pl / 2010-03-24 16:57
Komentarze do wiadomo¶ci: Hall: Karta Nauczyciela musi być nowoczesna.
Wy¶wietlaj:
Gienek45 / 2011-04-13 14:26
Po co zmieniac kartę nauczyciela, skoro zdaje ona teraz swój egzamin!
nauczyciel13 / 77.252.38.* / 2011-04-13 14:08
http://karta-nauczyciela.org
Ľdzicho / 77.254.60.* / 2010-10-20 20:21

Trzeba Kartę napisać od nowa.

Pani Hall WSZYSTKO robi od nowa. Trudno się oprzeć wrażeniu, że jej głównym celem jest przede wszystkim robienie na przekór swoim wszystkim poprzednikom zupełnie pomijaj±c przy tym jak±kolwiek merytorykę.
Ľdzicho / 77.254.60.* / 2010-10-20 20:02
Jaki Roman Giertych był, taki był (żenuj±ce pomysły na sposób selekcji lektur szkolnych i mundurki) ale ogólnie my¶lał logicznie, tyle, że za szybko chciał to wszystko robić gor±ca głowa. Pani Hall niestety należy do tych kobiet, które w 95% czuj±, a w 5% my¶l±.
Belferus / 89.230.62.* / 2010-10-20 18:47
Hall to najgorsza minister oświaty w historii wolnej Polski! I nie jest to opinia jakiegoś zawiedzionego przeciwnika politycznego tylko nauczyciela z wieloletnim stażem, przyzwoicie wykonującego swoje obowiazki. Kiedy widzę te pomysły ministerstwa dotyczace oświaty, to ogarnia mnie przerażenie. Przecież ludzie decydujący o bardzo ważnej sferze życia Polaków nie mają zielonego pojęcia o szkole i pracy nauczyciela w szczególności. Pomysł posyłania sześciolatków do szkół mętnie tłumaczony jakimś wyrównywaniem szans odbiera dzieciństwo maluchom, a co gorsza nowa podstawa programowa cofa w rozwoju pierwszoklasistów i zapewne następne klasy również. Wypowiedzi w stylu :"jeśli nauczyciel mając 55 czy 60 lat czuje się wypalony pracą to MEN proponuje mu "odpoczynek" w pracy w przedszkolu..." . Przecież to uwłacza godności wszystkich pań, które wykonują tę szczególnie ciężką i odpowiedzialną pracę z kochanymi ale bardzo wymagającymi i wyczerpującymi maluszkami. Komu wogóle mogło przyjść do głowy coś tak chorego, że praca w przedszkolu może być swoistym relaksem dla wypoalonej nauczycielki przed emeryturą? Chyba tylko zupełnie oderwanej od rzeczywistości babie z grzywką na czubku głowy (Hall) i jej współpracownikom. W atrykule wspomina się o tym, ze pani minister chciałaby odbiurokratyzować zawód nauczyciela, a przecież nikt inny tak jak ona nie zarzucił nauczycieli papierkową, anjczęściej zupełnie niepotrzebną robotą. Nauczycieli traktuje się tak jak przestępców. Nie obowiązuje zasada domniemania niewinności. Nasyła się na szkoły kontrolerów, którzy szkoleni są jak psy do wykrywania narkotyków. Wparowują tacy do szkoły i węszą w papierzyskach, zadają pytania z tezą w ankietach czy wywiadach, w których sugeruje się pytanemu, żeby coś dowalił szkole, nauczycielom. Permanentna inwigilacja jak mawiał Stuhr w Seksmisji tyle, że to jest rzeczywistość a nie film i nie jest to śmieszne. A podobno to liberalny rząd, który szczyci się tym, że ma zaufanie do obywateli. Nastyępna kwestia to ciągłe szczucie społeczeństwa przeciwko nauczycielom. Puszczanie w eter jakichś absurdalnych danych o wynagrodzeniach na poziomie 5 tys. złotych gdy nauczyciel z 30-letnim stażem, wszelkimi dodatkami nie jest w stanie dostać na rękę połowy tej kwoty. To epatowanie opinii publicznej niby podwyżkami, które nie są w stanie zrekompensować nawet dodatkowych godzin pracy, które każe się nauczycielom prtzepracować w tygodniu za darmo (ale zabrania się mówić nauczycielom, że to są godziny darmowe...)... Na to wszystko nakłada się niespotykany bałagan prawny. Interpretacja przepisów jest tak niejasna, że każdy dyrektor, każde kuratorium zupełnie inaczej definiuje przepisy. Mówię tu o nowych roporzadzeniach pani Hall, a nie o karcianych jak chce to wmawiać ministerstwo. Tych absurdów jest dużo więcej io można je mnożyć bardzo długo. Myślę, że gdyby to nie PO dziś rządziło, to taka minister już dawno wyleciałaby ze swojego stanowiska. Niestety wysokie poparcie sondażowe tak zdemoralizowało obecną ekipę, że takie miernoty mogą czuć się bezpiecznie. Inna sprawa, to że zapewne PO pomimo buńczucznych zapowiedzi ma bardzo krótką ławkę osób, które nadają się do pełnienia odpowiedzialnych funkcji i Tusk nie ma kogo na miejsce tego , jeszcze raz podkreślę, najgorszego ministra w tym resorcie wstawić. Oczywiście żeby była jasność powiem, że są oczywiście w tym zawodzie osoby, które być na tym miejscu nie powinny, ale nie ma ich wcale więcej niż w innych zawodach. W każdym znajdą się czarne owce. Do tego, żeby ich zmobilizować do pracy albo się pozbyć nie trzeba wywracać systemu do góry nogami. Te zmiany, które proponuje MEN, a które tak bardzo chętnie popierają szmorządowcy, a zmierzające do swobody w zwalnianiu i zatrudnianiu nauczycieli, to typowy przykład wylewania dziecka z kąpielą. Większości wójtów, burmistrzów itd. zależy nie na pozytywnym doborze kadr tylko na dysponowaniu większą liczbą stanowisk, które mogą obsadzić swoimi! I broń nas Panie przed takimi zmianami, bo kto ma do czynienia w szkole z tzw. przydupasami wójtów, to wie, że to są właśnie te czarne owce w zawodzie (choć oczywiście nie wszyscy, bo są choć w mniejszości tacy, którzy właśnie dlatego, że zostali po znajomości wsadzeni do szkoły, chcą pokazać,m że są pełnowartościowi w zawodzie). Dajmy samorządowcom wolną rękę w zatrudniani nauczycieli, to takich przydupasów będzie w szkołach i 90%... Jeszcze raz apeluję do wszystkich, którym na sercu leży dobro polskiej oświaty i przewde wszystkim dobro naszych dzieci i młodzieży i państwa, aby zrobili co mogą , by ta ekipa w MEN odeszła jak najprędzej zanim narobi nieodwracalnych szkód. Szkoda naszych dzieci, szkoda Polski!!!
Ľdzicho / 77.254.60.* / 2010-10-20 19:50
Czy w swoim komentarzu zmierzasz do czego¶ konkretnego Belferusie? Ja rozumiem, że jeste¶ przemęczony, ale tu nie ma na tym forum psychoanalityków, którzy by chcieli zmagać się z t± bezładn± magm± słów, któr± tu wypluwasz w amoku.
vi / 82.160.53.* / 2010-05-27 20:26
Pani Minister. Proponuję wzorem rozwi±zań angielskich wprowadzić nauczycielom obowi±zek bycia w szkole 8 godzin dziennie. Godziny można podzielić na dydaktyczne i niedydaktyczne. Za oba rodzaje zapłacić.
imot / 83.22.247.* / 2010-05-19 20:59
a tak " z innej beczki"

co Pani Hall wie o szkole- gdzie pracowała, jakie ma wykształcenie?

niestety robi co¶ czego do końca nie można akceptować - to eksperymenty - eksperymenty na dzieciach, młodzieży
kiedy inni ministrowie co¶takiego by robili dawno wyjechaliby na taczkach
fred / 2010-03-24 19:28 / Bywalec forum
Wprowadzamy dowody z chipem, policję prostujemy, nauczycieli przyginamy...
Wyborca123 / 83.24.32.* / 2010-03-24 19:18
Poprzyj skutecznych polityków, nie kieruj się wygl±dem i uprzedzeniami - wpisz w wyszukiwarkę Google "Pierwszy Wolny Sondaż Wyborczy", wyszukaj sondaż i zagłosuj.

Wyniki głosowania przez internatów s± zupełnie inne od oficjalnie prezentowanych, już zagłosowało ponad 26457 Polaków i ci±gle głosuj±.

Drogi wyborco pamiętaj, jaka jest różnica pomiędzy obietnic±, a jej realizacj±, czym się różni obiecanie pieniędzy od dania pieniędzy, czym odróżnia się mówienie od robienia.
1w1 / 95.51.62.* / 2010-03-24 16:57
A czemu my mamy 40 h tygodniowo a oni aż 17 ha tygodniowo?I na dodatek wakacje ,ferie ,rekolekcje itp...CZY TO SPRAWIEDLIWE?
Illona / 91.188.107.* / 2010-04-28 21:38
W zawodzie pracuję dopiero drugi rok. Moje wyobrażenia były zupełnie inne, niestety dzi¶ mogę otwarcie stwierdzić, że współczuję wszystkim nauczycielom (w tym i sobie) - jest mi niezmiernie przykro z tego względu, że nikt nie docenia tego, ile czasu po¶więcamy na pracę... 19 godzin to tylko lekcje! Przygotowanie się do zajęć zajmuje mi kolejn± czę¶ć dnia, nie wspomnę o sprawdzaniu prac pisemnych, wypracowań, kartkówek, testów, zeszytów... 30 prac pisemnych w jednej klasie! Sprawdzenie jednego wypracowania z wystawieniem komentarza do pracy zajmuje mi ponad godzinę! Pomnóż to razy 30 osób w jednej klasie! A gdzie życie prywatne? Kończ±c pracę możesz jak chcesz gospodarować swoim czasem, a gdzie jest nasz czas dla rodziny? A nie wspomniałam już o zajęciach dodatkowych, które prowadzi każdy z nas - stajemy na głowie, by dogodzić dzieciom i ich rodzicom - sama prowadzę kółko recytatorskie, kółko redakcyjne, zajęcia rewalidacyjne... (a wynagrodzenia na starcie dostałam 1000 zł na rękę). Na każde lekcje trzeba być przygotowanym! Nauczyciel to specyficzna praca - nie przychodzisz by co¶ tam porobić, zaliczyć dniówkę i wio do domu! A liczył kto¶ zebrania rodziców, konsultacje, Dni Babci, Dni Matki i inne, które też same się nie zorganizuj±? A prowadzenie dzienników elektronicznych i innych wymysłów ulepszaj±cych prace szkoły? Konkursy - już się wolę nie wypowiadać... (A to wszystko za friko) MÓJ DZIENNY ETAT WYNOSI NIEMALŻE 12 GODZIN!!! W TYGODNIU - 60! Nadal chcesz porównywać swoje wypracowane 40 godzin?
Ľdzicho / 77.254.60.* / 2010-10-20 19:37

Sprawdzenie jednego wypracowania z wystawieniem komentarza do pracy zajmuje mi ponad godzinę!

??? Nie obraĽ się, ale jeżeli mówisz prawdę, to problem leży wył±cznie w Tobie. Widocznie brak Ci predyspozycji do zawodu. Ja jestem szarym księgowym od cyferek, ale sprawdzenie wypracowania mojemu dziecku z III klasy gimnazjum z wyłapaniem błędów zajmuje mi ok 10 min (4-5 stron). No chyba że piszesz do tego wypracowania 10 stronicowy komentarz.
jasiog / 81.161.199.* / 2010-03-27 21:41
rekolekcje chodzi się do szkoły niedoinformowany go¶ciu, nie 17 a 19 h a będzie 20h. Do każdej lekcji trzeba sie przygotować to 20h x 2h to jest już 40h. A gdzie inne sprawy? Np. plakat reklamuj±cy konkurs robiłem pół niedzieli - jak liczyć ten czas?
pietrek1 / 77.254.1.* / 2010-03-24 18:27
pracowałes kiedy¶ w szkole?? Chyba nie, bo nawt nie wiesz ile wynosi pensum. Z poziomem wiedzy na ten temat, na \Twoim miejscu raczej bym sie nie wypowiadał.
kasdq34 / 83.25.5.* / 2010-03-24 18:45
Z czym do ludzi, godziny to jego jedyny argument, szkoda, że to bardziej złożona praca, niż przyjdę na parę godzin, odwalę i TV do 22 w domu.
Azbier / 79.185.103.* / 2010-03-30 20:10
Dla mnie stara karta jest zrozumiała, a je¶li p. Hall nie umie czytać ze zrozumieniem powinna i¶ć do pierwszej klasy.
i tyle! / 94.246.159.* / 2010-05-08 23:44
a dla mnie nie jest czytelna! jestem nauczycielem ale uważam, że w KN powinny być uszczegółowione artykuły, chociażby ten, który mówi o nawi±zywaniu umów o pracę!. a poza tym urlopy zdrowotne powinny być utrzymane i wcze¶niejsze emerytury bez względu na wiek

Najnowsze wpisy