Forum Forum ubezpieczeńInne

ile dni na dostarczenie RMUA?

ile dni na dostarczenie RMUA?

beaciunia / 2012-08-27 08:21
Kilka dni temu musiałam skorzystać z pomocy lekarza pierwszego kontaktu, ale nie miałam przy sobie dowodu ubezpieczenie (RMUA), pani na recepcji powiedziała, ze mam 7 dni na dostarczenie, wiecie może czy to chodzi o dni robocze czy nie?
Wyświetlaj:
benjaminB / 2012-08-27 11:43 / Bywalec forum
7 zwykłych dni, włączając weekend chyba, nie jestem pewien do końca ale na Twoim miejscu bym nie ryzykował i doniósł
wiwan / 2012-08-27 23:31
Tak, roboczych. Inna rzecz, że nie wiadomo na jakiej podstawie prawnej (pewnie w randze zarządzenia MZ) bo
USTAWA
z dnia 27 sierpnia 2004 r.
o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych

wypowiada się na ten temat (art. 50)tylko w zakresie stanu nagłego- dając na doniesienie dowodu ubezpieczenia nawet 30 dni od rozpoczęcia leczenia, o ile ubezpieczony nadal pozostaje w szpitalu albo 7 dni, od zakończenia leczenia gdy termin ww nie jest możliwy.

Ergo- z samej ustawy wynika, że nie ma 7 dniowego terminu na doniesienie dowodu w przypadku zachorowania, jeśli nie skutkuje ono hospitalizacją.
alunia09 / 2012-08-28 12:31 / Bywalec forum
ale jak nie ma tego 7 dniowego terminu to znaczy, ze w ogole nei tzreba pokazywać jak nie ma hospitalizacji, czy ze zawsze tzreba mieć przy sobie po prostu ?

Najnowsze wpisy