Forum Spółki giełdowe Open Finance SA w upadłości

Ile wychodzi z polisy inwestycyjnej?

Ile wychodzi z polisy inwestycyjnej?

tryptyki / 2014-10-30 22:38
Witam! Kiedyś założyłem polisę w axa. Teraz myślę, że to było głupie, no ale człowiek się uczy na błędach i to było pierwsze coś na czym postanowiłem oszczędzać i inwestować. Zostało mi jeszcze jakieś półtora roku.
Jestem ciekaw ile w ogóle z tego dostanę. Nie mam nawet żadnych starych papierów umów. Jeszcze to załatwione przez Open Finance, to wiem, że jakaś tam część zysków jest dla nich.
Czy ktoś wie jak to mniej więcej szacować ile wychodzi z takiej polisy po 5 latach? gdzie zaczyna się stawka po 300 zł miesiecznie, potem okolo 310, 320, w zależności od inflacji.
Ogólnie to lipa, bo np wzrasta ta składka po roku, bo niby wyższa inflacja itp ale co z tego jak prowizja dla axa od razu też rośnie, także nigdy bym ponownie polisy nie brał ;) Coś tam można się nauczyć dzięki zmianom w funduszach bez opłat ale i tak lipa ;)
Wydaje mi się, że jeśli będzie się jechało na samych funduszach bezpiecznych typu obligacyjne, to na skutek wszystkich opłat na koniec polisy pewnie wychodzi się w plecy..?
Że już lepiej trzymać w skarpecie czy na koncie bez oprocentowania i ze stratą na inflacji..?
Jak sądzicie. Ile się wyciąga z takiej polisy po 5 latach. Czy możecie napisać kilka przykładów ile wsadziliście w polisy a ile z nich wyciągneliście? :)
Wiadomo, że dużo zależy też od kursów jakie są przez te lata i w co się inwestuje i szczęście itp ale tak poza tym, to bardzo mnie okroją? Na koniec jeszcze podatek od tego mi zabiorą to wiem... I co jeszcze mi zabiorą, o czym specjalnie nie mówią? :)
Wyświetlaj:
inwestor12345 / 89.70.111.* / 2014-11-29 14:14
Niestety w polisach inwestycyjnych dużą część pochłaniają opłaty i prowizje. Na tym zarabia jedynie towarzystwo inwestycyjne.
polecam raczej zwykłe konto oszczędnościowe i systematycznie odkładać na pewny procent:
[...]
Wracając do Twoich oszczędności: 310 (średnio) x 60 mcy (zakładając alokację 95%) =17670 (wpłacono 18600PLN) a czy jest te 17670 to zalezy w jakie fundusze były inwestowane te środki jeżeli akcyjne to moze byc do przodu z 2 tys pln jezeli inne to zblizona kwota do kwoty wpłaconych.

### Post edytowany z powodu złamania regulaminu Forum Money.pl ###
Dorota-DPW / 5.174.40.* / 2014-11-25 00:17
jeśli chcesz chociaż odzyskac pieniądze, które wlożyłeś w polisę to proponuję się jej pozbyć, akurat na tym nie zarobisz. straty sięgają rzędu 50-75%. Pięknie prawda?
Proponuje przeczytac raport o ubezpieczeniach z ufk rzecznika ubezpieczonych...
Skoro wiesz czym jest inflacja i jak działa to dlaczego nie zainwestujesz w prawdziwe wartości?
Są takie możliwości a ludzie z nich nie korzystają, zupełnie tego nie rozumiem :( po co wam te wszystkie spekulacje jak zawsze się na tym traci? ...
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy