Forum Forum podatkoweVAT

import towaru z Anglii, problemy z fakturą

import towaru z Anglii, problemy z fakturą

malpaa / 91.192.196.* / 2013-04-02 09:13
Witam, prowadzę działalność gospodarczą posiadam NIP EU. Znalazłem fajną firmę sprzedającą towar w Anglii, niestety firma ta nie wystawia faktur (jest ogólnie problem z jakimkolwiek kontaktem poza ogólnie dostępnymi pytaniami). Towar zamawia się bardzo prosto i wysyłają towar bezpośrednio do Polski. Towar przychodzi tylko z rachunkiem imiennym. Ale na ich stronie przy moim zamówieniu mogę sobie wydrukować fakturę na której jest podany ich adres oraz NIP, jest podany mój adres i mój nip EU. Tylko ceny są podane brutto bez rozdzielenia na ceną netto + vat. Są tylko wyszczególnione pozycje mojego zamówienia i ich ceny brutto, jest także podany numer zamówienia. Moje pytanie jest takie: Czy można taką wydrukowaną z internetu fakturę traktować jako dokument rozliczeniowy w Polsce. Nie chce żadnego zwrotu Vat itp. Po prostu ściągać towar ich cenę brutto wrzucać w koszty jako zwykły zakup towaru (nie odliczając VATU) i przy sprzedaży normalnie płacić VAT. Czy muszę wtedy wystawiać fakturę wewnętrzbą itp. Wogóle jak wygląda procedura. Dzięki

Najnowsze wpisy