Forum Forum podatkoweOdliczenia

Import uproszczony a VAT

Import uproszczony a VAT

Chiler / 2017-10-10 21:05
Sytuacja przedstawia się następująco:

Zakupiłem towar w indiach dnia 20.08.2017. Została mi wystawiona faktura w kwocie 805,19 USD. Zapłaciłem poprzez PayPal kwotę 3076,12 co było przeliczeniem owych 805,19 USD.
Towar dotarł do mnie 21.09 z pominięciem procedury celnej, wysłałem więc listownie dnia 23.09.2017 do Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego prośbę o dopuszczenie do obrotu towarów, które otrzymałem. Do chwili obecnej nie mam odpowiedzi.

Mam następujące pytania:
Z jaką datą mam zaksięgować zakup? - z datą otrzymania przesyłki, z datą zgłoszenia do UCS czy z datą zakupu?
Z jakim kursem mam przeliczyć kwotę faktury z owych 805,19 USD – z kursem PayPal, faktycznie zapłaconym, kursem NBP z daty zakupu, kursem NBP z daty przyjęcia przesyłki?
Czy mam czekać na decyzję Urzędu Celno-Skarbowego na wpłatę należnego VAT czy wyliczyć i wpłacać mam to samodzielnie? A może mam to rozliczyć w deklaracji za III kwartał?
Jak mam to zaksięgować? - Jako import, wtedy wskakuje mi wartość w deklaracji VAT7K w pozycjach 27 i 28, 45 i 46, rozliczając się do zera.
A może ktoś ma doświadczenie i wie czy Urząd Celno-Skarbowy odezwie się i naliczoną opłatę nakaże wpłacić w innej formie?

Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki.
Wojtek

Najnowsze wpisy