Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Inwalidzi Emerytalni

Inwalidzi Emerytalni

GPWpolska.pl / 83.26.7.* / 2009-09-02 09:48
Niedawno przeczytałem artykuł zatytułowany „120 tys. akwizytorów straci pracę, powstaną OFE B, zmniejszą się opłaty” po czym myślałem , że się przewrócę jak siedziałem.W skrócie artykuł opisuje reformę OFE jaką szykuje nam rząd. Chce wprowadzić min. Fundusze typu A , które będą inwestowały tak jak obecnie max 40% a w akcje a 60% w obligacje oraz fundusze typu B inwestujące max 5% w akcje a 95% w obligacje. Tutaj pomysł idzie w jak najlepszym kierunku, gdyż powinniśmy mieć jak najbardziej możliwość dywersyfikacji naszych oszczędności i możliwość wyboru, czy chcemy odkładać na emeryturę w fundusze bardziej agresywne lub obligacyjne.

Przydałby się jeszcze jeden fundusz, który inwestowałby tylko w akcje, ale to już inna historia. Niestety tutaj pomysłów dobrych koniec. Ktoś błyskotliwy w rządzie wpadł na genialny pomysł ............

więcej na GPWpolska.pl
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy