Forum Forum nieruchomościRynek nieruchomości

Inwestor zapłaci podwykonawcy

Inwestor zapłaci podwykonawcy

Money.pl / 2008-03-14 09:08
Komentarze do wiadomości: Inwestor zapłaci podwykonawcy.
Wyświetlaj:
Roman Puczko / 81.219.200.* / 2012-11-03 15:57
Uprzejmie proszę o wyjaśnienie czy art. 647 k.c. dotyczy również działalności Inżyniera Kontraktu. Będąc inspektorem nadzoru zatwierdzonym przez inwestora i mającym umowę z Inżynierem Kontrakru jako jego podwykonawca w przypadku zgłoszenia upadłości i rozwiązania umowy z tym I.K. mogę dochodzić wynagrodzenia od inwestora na podstawie art. 647k.c.
vasa / 82.160.132.* / 2012-05-16 12:35
Sytuacja w naszym budownictwie jest chora, głównie z powodu dominacji generalnych wykonawców. Mają oni uprzywilejowaną pozycję zarówno wobec podwykonawców jak i projektantów (zawsze znajdzie się jakiś błąd w dokumentacji którym można projektanta szantażować) a nawet inwestorów, mających przeważnie małe doświadczenie i wiedzę prawną dot procesu inwestycji.
Z drugiej strony przeważnie GW nie robi nic siłami własnymi podzlecając 100% prac podwykonawcom a jego zarobek to różnica pomiędzy kwotą umowną a sumą kontraktów z podwykonawcami.
Taka konstrukcja powoduje, że nagminne są zamiany materiałowe i technologiczne na tańsze (i gorsze), "wykręcanie" podwykonawców o terminowym płaceniu nie wspominając.
Ponieważ nasz system prawny (nie)działa tak jak i inne służby zależne od rządu to wprowadzenie wspólnej odpowiedzialności inwestora i GW wobec realnych wykonawców jest jedynym zabezpieczeniem przed totalną zapaścią finansową tej branży.
nabity w butelkę / 83.30.136.* / 2012-01-16 21:19
UWAGA NA ZŁODZIEI Z SALWATORA Z KRAKOWA – ZŁODZIEI SUŁOWSKICH. PO TRZECH LATACH OD KUPNA NIERUCHOMOŚCI DOWIEDZIAŁEM SIĘ ŻE MOJA NIERUCHOMOŚĆ JEST ZADŁUŻONA NA PONAD 160 TYS. ZŁ. BANDA ZŁODZIEI TO WSZYSTKO. MAM DUŻE PROBLEMY ABY ODZYSKAĆ SWOJĄ NIERUCHOMOŚĆ.
juma07 / 95.48.87.* / 2012-01-16 19:35
Nie tak piękne jakby się wydawało... ponieważ to Generalny Wykonawca najczęściej "wali w rogi" podwykonawców, to on często kasuje Inwestora a "małym" nie płaci... a oni roszczenia mają do Inwestora.... Sądy są przychylne "małym" i Inwestor płaci dwa razy... !!! dlatego stara się za wszelką cenę ukrócić kombinacje GW, ale często "mali" grają z nim (GW) do jednej bramki...
polaczek / 87.205.212.* / 2008-03-14 09:08
Żadne utrudnienie tylko trzeba płacić z wykonane roboty i żądać od generalnego, informacji kto pracuje na budowie...
Ewentualnie zastrzec się, że musi każdego nowego wcześniej zgłosić co i jak długo będzie robił.
elpo / 83.13.220.* / 2008-09-18 22:41
Bardzo dobry przepis. Skonczyło się naciąganie małych firm na swiadczenie usług a pózniej nie płacenie im. Ale uwaga niektórzy wykonawcy próbują obejść przepisy nie zawierając umów a tylko wystawiając zlecenia na wykonanie robót

Najnowsze wpisy