Forum Spółki giełdowe Globe Trade Centre SA

Ipopema obniżyła wycenę tej spółki o niemal 40 procent

Ipopema obniżyła wycenę tej spółki o niemal 40 procent

skomentuj
fachman / 83.6.25.* / 2012-09-04 12:15
IPOPEMA napisała "Zwiększyliśmy również dyskonto do zachodnich odpowiedników (do 15% z 10% wcześniej)" - 15% ? jakie to zachodnie odpowiedniki? Czego odpowiedniki? Tego dyskonta jakie stosują na "Zachodzie", czy tego jakie "Zachód" stosuje wobec nas dla sztucznego obniżania wartości kapitału wystawianego u nas na sprzedaż (prywatyzację). Nie jest więc jasne , czy IPOPEPMA nie przeszła na wciskanie ciemnoty o szalonym ryzyku inwestowania w Polsce.
Powyższe nie znaczy by obniżenie ceny docelowej GTC nie było słuszne - ale jeśli już to raczej z urealnienia prognozy dochodów tego "developera", niż z podniesienia ryzyka. Innymi słowy "z małym ryzykiem utrzymujemy że dochody będą mieli kiepskie", a więc "jesteśmy pewni,że będą mniejsze" i dlatego "jesteśmy pewni, że cena powinna być 6 zł a nie 10" i wtedy argumentacja IPOPEM byłaby sensowniejsza.
skomentuj
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy