Forum Polityka, aktualnościŚwiat

Izraelskie siły lądowe weszły do Strefy Gazy

Izraelskie siły lądowe weszły do Strefy Gazy

skomentuj
Wyświetlaj:
heans1 / 193.26.131.* / 2009-01-04 10:12
Ta akcja ma odwrócić oczy izraelskich obywateli od innych spraw i problemów. Życie ludzi nie ma tu żadnego znaczenia.
jan kowalski / 2009-01-04 09:12 / Tysiącznik na forum
w roku 70 n.e. dawne państwo Izrael przestało istnieć, a Żydzi od tego czasu żyli w tzw. diasporze czyli rozproszeniu, nie mając własnego państwa. To był ich świadomy i własny wybór po licznych wojnach z rzymianami i innymi sąsiadami. I cóż się stało po niemal 2000lat?? Otóż angole, obawiając się napływu Żydów z rozpadających się kolonii, postanowili na nowo reaktywować Izrael. Nie pytając o zgodę ludność arabską, zamieszkującą te tereny od tysięcy lat utworzyli w roku 1947 stuczny twór , zatwierdzony pózniej przez ONZ. Od tego momentu rozpoczął się dramat palestyńczyków, egipcjan i pozostałych narodow. Izrael poprzez kolejne wojny, napaści, tworzenie tzw. osiedli kilkukrotnie powiększyli swe terytorium. Początkowo państwa żydowskie i palestyńskie miały funkcjonować wspólnie, tak zresztą orzekła ONZ, ale Żydzi nigdy nie dotrzymali obietnicy. Jakoś kompletnie nie dziwi mnie zachowanie i postępowanie Palestyńczyków, oni praktycznie nie mają się czym przeciwwstawić potędze Izraela, więc walczą na tyle, na ile mogą. Życzę im powodzenia, szkoda tylko, ze nieporozumienia wewnątrz palestyńskie nie pozwalają im się skonsolidować i dochodzi do rozłamów, ch jest sprytnie wykorzystywanie przez Izrael.
sc / 99.232.235.* / 2009-01-04 06:15
Autor mowi ... ,,starli się z bojownikami Hamasu'' a tymczasem to sa zwykli terrorysci, ktorzy sila rozpedu rozbijali przez lata wszystkich, ktorzy im przeszkadzali. Obecnie atakuja partie Palestynczykow Fatah, ktora jest partia opozycyjna. Zamykaja czlonkow partii Fatah w aresztach domowych, od soboty postrzelono w nogi co najmniej 75 aktywistow Fatah, a wielu innym polamano rece. Takze przeprowadzono egzekucje 35 czlonkow Fatah bo byli przeciwko Hamazowi i obawiano sie, ze moga kolaborowac z Izraelem. Hamas obawia sie, ze wiekszosc Palestynczykow przepedzi Hamas raz na zawsze i poprze Fatah. Wyglada na to, ze to co sie dzieje to rzeczywiscie drastycznie zmieni sytuacje na lepsze. Jak ktos chce wiecej sie dowiedziec to ponizej jest link==>
http://www.jpost.com/servlet/Satellite?cid=1230733155685&pagename=JPost%2FJPArticle%2FShowFull
ret / 79.185.237.* / 2009-01-04 10:16
Jak widać jesteś omamiony żydowską propagandą. Żydzi mają ogromne wpływy w mediach wielu krajów i lansują swoją wersję historii i wydarzeń współczesnych. Prawdy nie dowiesz się z żydowskiej gazety Wyborczej wydawanej w Polsce bo to jest jeden z elementów kłamliwego oszukiwania gojów. Ale boże młyny mielą wolno ale sprawiedliwie i koniec Izraela bliski.
sc / 99.232.235.* / 2009-01-04 17:06
To nie jest propaganda tylko prawda. Pokaz swoje zrodlo informacji, ktore mowi. ze tak nie bylo. Wiesz, ze antysemityzm tak jak i rasizm sa nieuleczlnymi chorobami umyslowymi.
skomentuj

Najnowsze wpisy