Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Ja Janusz Piechociński z Nowej Iwicznej, powiat Piaseczno, domagam się...

Ja Janusz Piechociński z Nowej Iwicznej, powiat Piaseczno, domagam się...

Wyświetlaj:
pola989930 / 178.183.197.* / 2013-09-10 05:11
Debos,jak zwykle na posterunku.Tylko,że Jego "łojce" zapomnieli mu wpoić,że dyskutując nie obraża się adwersarzy.Ocena ludzi przez Debosa,przypomina ocenę telewidzów wypowiedzianą przez p.Lisa.Obaj panowie stosują podobne kryteria oceny bliżnich.
debos / 79.191.57.* / 2013-09-10 10:16

Tylko,że Jego "łojce" zapomnieli mu wpoić,

Może czegoś zapomnieli mi wpoić ale na pewno nie zapomnieli mi wpoić aby nazywać rzeczy po imieniu.
Chama trzeba nazywać chamem a złodzieja złodziejem. Itd. itp.
.Ocena ludzi przez Debosa,przypomina ocenę telewidzów wypowiedzianą przez p.Lisa

Ja nie dostrzegam jaki system wartości stosuje Lis. Ja nie mam pojęcia jak Lis i według jakich kryteriów ocenia ludzi. Ja w ogóle nie mam pojęcia dlaczego Lis wyzwala w ludziach takie emocje. Jest autorem marnego programu, jakich wiele który polega na zaproszeniu bardziej lub mniej mądrych ludzi którym zadaje mniej lub bardziej mądre pytania. Ot i cała filozofia. Ja tego nie oglądam i jakoś z tym żyję. Ze zdziwieniem co jakiś czas dowiaduję się, że Lis jest problemem całej naszej kochanej Ojczyzny a jego działalność rodzi dla Polski jakieś daleko idące dramatyczne konsekwencje. Na czym ten problem polega? Możesz mi powiedzieć?
Zmora / 89.75.185.* / 2013-09-12 00:45
'Chama trzeba nazywać chamem a złodzieja złodziejem. Itd. itp."

O 'debos" zaczyna bełkotać o rządzie PO'wskim, bądź o swoich najbliższych jeśli się nie mylę.
rapsody / 2013-09-09 22:40 / Bywalec forum
Krótko rzecz ujmując - precz z politykami, niech już skończą swoje koryto obrabiać i zauważą że społeczeństwo zaczyna się budzić i nie dopuści nikogo do rządzenia krajem z kręgu PO, PiS, PSL, SLD, Ruch Palikota, Solidarna Polska - Wy już byliście i jakie oceny zebraliście??
dziabuś / 217.212.230.* / 2013-09-09 19:07
Ten Piechociński to jest w rządzie czy w opozycji?
sisley / 213.77.28.* / 2013-09-09 17:04
śmieszy gość. Dużo gada tak jak Tusk. Telewizja papla i ten rząd papla.
mar617 / 91.238.143.* / 2013-09-09 16:48
PSL to partia władzy, podobnie jak PO, a za chwilę PiS. Liczą się tylko stołki...
esbek / 2013-09-09 14:57
Piechociński ma rację. Dosyć utrzymywania celebrytów za pieniądze podatnika. Abonament powinien być na misję, a nie na tandetę jaką serwuje nam TVP.
mar617 / 91.238.143.* / 2013-09-09 16:58
a jak chciałbyś wymóc, żeby abonament był na misję? niech zakodują tą "misję" i zobaczymy kto to będzie chciał oglądać, a nie wyciągają kasę z naszych kieszeni
debos / 95.49.33.* / 2013-09-09 18:04

a jak chciałbyś wymóc, żeby abonament był na misję?

A jak można domagać się misji jak po to żeby utrzymać TVP najważniejsza jest oglądalność aby były duże wpływy z reklam? Najpierw trzeba dać pieniądze ( czytaj powszechny abonament ) a potem domagać się misji. Misji która jest niezbędna. Bo jak nie, to jakie ma szanse nasz kraj którego media podobnie jak polityczna, partyjna propaganda są nastawione jedynie na skretyniałych, ciemnych rodaków którzy najbardziej lubią awantury, bicie piany, bylejakość, obłudę i zakłamanie?
mar617 / 91.238.143.* / 2013-09-09 18:15

Najpierw trzeba dać pieniądze ( czytaj powszechny abonament ) a potem domagać się misji. Misji która jest niezbędna.

Nie odbieram Ci dobrych intencji, ale uważam, że nie tędy droga. Nie można wyciągać komuś z kieszeni kasy na "misję", a potem... zobaczymy co to będzie za misja (a będzie zawsze odwzorowaniem aktualnego układu politycznego). Wolne media dla ludzi myślących są - przecież masz internet: tv republika, NTV, radio Wnet, radio Polska Live, Kontestacja, ... (dopisz sobie co Ci pasuje).
debos / 95.49.33.* / 2013-09-09 18:48

że nie tędy droga. Nie można wyciągać komuś z kieszeni kasy na "misję"

Edukacja jest tak ważna, że te wyciągnięte pieniądze zwrócą się w dwójnasób. Bez abonamentu od razu zapomnijmy o misji. Ona bardzo drogo kosztuje. Chociaż programy informacyjne i publicystyczne są i tak w TVp bez porównania lepsze niż w komercyjnych stacjach.
Jeśli telewizja Republika jest dla ludzi myślących to chyba myślących inaczej. Ta telewizja to dno. Jakość dziennikarzy, nachalna propaganda, poziom komentarzy są na dramatycznie niskim poziomie. To właśnie między innymi misja jest potrzebna aby ludzi tak edukować aby potrafili odróżnić coś wartościowego i realnego od takiej szmiry.
mar617 / 91.238.143.* / 2013-09-09 20:25

Edukacja jest tak ważna, że te wyciągnięte pieniądze zwrócą się w dwójnasób. Bez abonamentu od razu zapomnijmy o misji. Ona bardzo drogo kosztuje.

Nie mam zamiaru płacić za czyjąś edukację i naukę myślenia. TV i tak nikogo tego nie nauczy. Wręcz przeciwnie - propaganda i bylejakość powoduje ogłupianie społeczeństwa. Do tego nieprzyzwoite kontrakty dla "gwiazd" z Woronicza, dobór pracowników z klucza. Programy informacyjne? Dzisiaj w Wiadomościach w jednym materiale 5 razy powtórzono, że PiS to partia prawicowa. Publicystyka? Tomasz Lis?? Daj spokój. Niestety jak się dostaje kasę to zawsze znajdą się tacy, którzy część rozkradną, a reszta zostanie na "misję". Prywatne media niech przyciągają widza swoją ofertą (ile można oglądać "Pamiętników z wakacji"?). W Polsce chyba są ludzie, którzy chodzą do teatrów, muzeów itp, czytają wartościową prasę. Oni w większości tv już od dawna nie oglądają. I dają sobie radę.
debos / 95.49.33.* / 2013-09-09 22:34

Nie mam zamiaru płacić za czyjąś edukację i naukę myślenia.

A za swoją też nie? Ty jesteś taki cacy? Polska jest krajem zamieszkiwanym przez potomków chłopów pańszczyźnianych. Wywodzących się z zapijaczonych, zacofanych wsi. Lud nasz plebejski, ponieważ łojce tego zrobić nie mogli bo sami nie umieli trzeba wszystkiego nauczyć. Począwszy od jedzenia i picia, witania się, wysławiania po ubieranie , takie żeby taki jeden z drugim wiedział w co wypada a w co nie wypada się przyodziać na daną okazję. Wybrańcy narodu jak siedzą przy stole to filiżankę trzymają nie za ucho a całą łapą, a jak kaszle taki jeden z drugim to japę zasłoni prawą łapą.

, czytają wartościową prasę.

Gazetę Polską? Pewnie sporo takich jest co taką wartościową prasę czytają. Ostatnia dyskusja na temat OFE o tym świadczy. Mylą ci nasi rodacy wszystko. Nie wiedzą co ZUS co OFE. A taka np. katastrofa smoleńska. Niby wszystko tak jak powinno być. Złamali wszystkie procedury, zrobili wszystko żeby się rozbić, a że siły nadprzyrodzone nie pomogły no to się rozbili. Niby prozaiczna rzecz. Stało się tak jak stać się miało A są tacy co potrafią ludziom w głowach bełtać przy tej okazji. I to tyle już lat. I że są nieszczęśnicy którzy to kupują. To jest dopiero szok.
Ty bracie jak masz trochę pod kopułą to płać na abonament bo naród nasz zacofany, plebejski musi z jakichś źródeł czerpać wiedzę. Na kulturę też nie żałuj. Przyjemnie żyć w takim kraju w którym szumowiny, kibole urastają do miana patriotów a może nawet do soli tej ziemi? W porównaniu do mieszkańców starych krajów Unii Polacy to pospolite ćwoki. Mnie to razi i strasznie męczy. Ja płacę abonament.
mar617 / 91.238.143.* / 2013-09-09 23:11
Zasad savoir-vivre można się z książki nauczyć, żadna tv misyjna do tego nie jest niezbędna. Chętni znajdą na półce w księgarni, czytalność się poprawi. Przecież nawet jak będzie taki program w tv to ew. adresaci przełączą na sędzię Wesołowską albo inny "masz talent"


Gazetę Polską?

Ja już wolę żeby czytali Gazetę Polską niż Gazetę Wyborczą. Ale ok, niech czytają co chcą i niech nikt nie karze im płacić za oglądanie czegoś, czego oglądać nie chcą. Ty uważasz, że państwo (państwowe media) są od tego, żeby ludzi edukować. Ja uważam, że ludzie są wolni i wiedzą, czego potrzebują.
debos / 79.191.57.* / 2013-09-10 08:28

Ja uważam, że ludzie są wolni i wiedzą, czego potrzebują.

Wolność rodzi się w głowie. Potencjał intelektualny, horyzonty dają wolność. Nieuk i prostak nie może być wolny bo raczej jest obiektem manipulacji. Im głupszy tym łatwiej takiego wykorzystać. Chodzi o to aby człowiek wolny miał takie horyzonty aby wybierał coś co jest mądre, na poziomie, zgodne z duchem czasu i oparte na nauce. Chodzi o to aby wolny człowiek nie wybierał Gazety Polskiej. Żeby taką szmirę, organ manipulacji rozpoznawał z za zakrętu. Bo to nie służy poszerzaniu jego wiedzy, prawdziwego postrzegania świata tylko ogłupianiu. Napisałeś ludzie wiedzą czego potrzebują. Tylko oni potrzebują tego co z domu wynieśli. Przecież takiej hołoty jak w Polsce w europejskich stolicach nie zobaczysz. Z wielkim bólem obserwuję każdego dnia tę przewalajacą przez Warszawę ciemną masę która przeklina wszędzie, pluje, charcze, peta, opakowanie po tym co zeżre, puszkę po piwie czy butelkę po secie rzuci na ulicę. Kto to nauczy jakiejś elementarnej kultury? W domach nie, wiejskie srodowiska z których się wywodzą też nie. Wizy wjazdowe do miast które otrzymywaliby ci co zdaliby egzaminy mogłyby coś zmiienić ale tego nie można wprowadzić. Kibole na plaży w Sopocie też wiedzieli jak się zachować. Wiedzieli po swojemu. Publiczna telewzja ma ogromną, nie do przecenienia rolę do odegrania. Polska nie doścignie świata z takim ludem. To jest ogromny hamulec. Nie wszyscy oczywiście to zrozumieją. Przede wszystkim ci co się dobrze wśród szarańczy czują. Najlepsi synowie naszego narodu, inteligencja, ci co ciągną ten kraj do przodu na pewno do nich nie należą.
mar617 / 91.238.143.* / 2013-09-10 10:48

Wolność rodzi się w głowie. Potencjał intelektualny, horyzonty dają wolność.

Ok, rolą tv publicznej jest też umożliwienie dostępu do debaty politycznej środowiskom o różnych poglądach. Ile czasu antenowego tv publiczna poświęciła przez ostatnie 7 lat na przedstawienie prawicowego, wolnościowego programu gospodarczego? Dlaczego przedstawiciele Nowej Prawicy są pomijani/ośmieszani w mediach publicznych i sondażach? Ja na taką "misję" propagandy nie będę łożył swoich pieniędzy.
debos / 79.191.57.* / 2013-09-10 11:48

Dlaczego przedstawiciele Nowej Prawicy są pomijani/ośmieszani w mediach publicznych i sondażach?

Co to znaczy pomijani w sondażach? Oni przecież są w sondażach uwzględniani. Ich wynik jest zawsze w granicach błędu statystycznego. Taki też mają zawsze wynik wyborczy. Czy to wina jakichś wrogich sił czy ocena ich utopijnych a nie je nazwałeś wolnościowych pomysłów politycznych które kto chce to zna. Między innymi z publicznej w której od czasu do czasu przecież występują. Nie możesz wymagać aby partię która ma śladowe poparcie pokazywali codziennie w mediach. JKM był kiedyś w parlamencie. Po dwudziestu latach jest na marginesie polityki wzbudzając u ludzi częściej rozbawienie, politowanie niż uznanie i poparcie dla jego przemyśleń. On sam oraz jego partia zapracowali na ten " sukces ". A jeśli chcą mieć pretensje to do samych siebie a nie jakichś bliżej nieokreślonych, zdradzieckich sił.
sisley / 213.77.28.* / 2013-09-09 17:09
Też tak uważam. Ta ich misja to [...] jeżeli się mylę to niech zrobią jeden program z misją; bez reklam. Jak będzie ok to będę płacił gdy go zakoduję.

Im brak wyobraźni, bez reklam i badźiewia nie potrafią żyć. Wymyślili sobie misję i wycierają sobie to misją tłuste gęby.[...]

### Post edytowany z powodu złamania regulaminu Forum MONEY.PL ###

[...]
Kocur Felix / 212.160.172.* / 2013-09-09 14:45

Wiadomościach" telewizji publicznej nie widzę prawdziwego życia


Prawda, programy naszej TV to w większości absolutne dno.
Niczego konkretnego i ważnego nie można się z nich dowiedzieć.
Trzeba to zmienić, bo aktualnie nie ma czego w TV oglądać.
mar617 / 91.238.143.* / 2013-09-09 16:59
taaa, i pewnie mają to zmienić politycy....

Najnowsze wpisy