Forum W wolnym czasieKomputery i nowe technologie

Jak bezpiecznie kupować świąteczne prezenty w sieci

Jak bezpiecznie kupować świąteczne prezenty w sieci

gosssia / 2011-12-08 10:51
Przyznam szczerze, że nigdy do tej pory nie robiłam zakupów przez internet, a teraz święta się zbliżają nieuchronnie, a ja nie mam czasu zaglądać do kolejnych sklepów za kolejnymi prezentami... Może podpowiecie laikowi jak bezpiecznie kupować świąteczne prezenty w sieci?
karooloo / 109.243.209.* / 2011-12-08 13:46
to zalezy czy będziesz chciała kupować przez allegro czy ze sklepów internetowych. Jak na pierwszy raz, to staraj się wybierać przesyłkę za pobraniem, żeby płacić dopiero u listonosza i najlepiej od razu przy nim otwieraj paczkę. Chyba ze trzeba płacić z góry, to musisz dobrze zweryfikować sprzedającego. Jakiś czas temu czytałem na blogu http://tnij.org/ojoy wpis jak można zweryfikować kogoś z allegro, jeśli ma sklep. Całkiem przydatne, bo teraz przed świętami niestety otwiera się duzo "lewych" sklepów, które wystawiają produkty w super cenach, ale nie można płacić przy odbiorze albo odebrać osobiście bo mają za dużo roboty, a chodzi o to, żeby jak najwięcej ludzi wpłaciło kasę a firma się ulatnia. Ja osobiście unikam ludzi, którzy się nie godza na odbiór osobisty, bo jak dla mnie coś kombinują.

Najnowsze wpisy