Forum Forum inwestycyjneFundusze

jak myślicie, ile potrwa korekta wzrostowa?

jak myślicie, ile potrwa korekta wzrostowa?

carton_king / 2008-01-24 10:53
Jest sens przekonwertowywać sie z SCH1 do jakis BRICów albo azjatyzkich FA? Czy to tylko kilkudniowy powiew optymizmu , jeśli w ogóle?

konrad
Wyświetlaj:
ksx / 83.26.46.* / 2008-01-24 20:18
Dzień, może dwa. Już sie przyzwyczaiłem do takich akcji
Zbyś / 91.150.161.* / 2008-01-25 12:41
jakoś teraz w czasie odbicia ucichli wszyscy ci spanikowani proszący o radę co robić bo spada bo jestem w plecy ileś tam % pojawią się znowu gdy zacznie zdrowo dołować a przecież wiadomo że giełda to nie cudowne perpetum mobile bo jakby tak było to po co byłoby prowadzić firmy z rentownością kilku % rocznie jak się ma bez pracy kilkadziesiąt %. W tej chwili nie wejdę w żadne akcje zastanowię się jak będy mógł wybierać jak w ulę gałkach spólki z p/e poniżej 10 i płacące stale dywidendę 7-8% rocznie
max1224 / 2008-01-24 17:23 / Tysiącznik na forum
ile ? myślę że do końca stycznia
może dojdziemy do 3000 - 3100 na wig20 (dla agbi: wartość indeksu czyli to co dzisiaj wynosi ok.2959) ale głowy za to nie dam
wojtek1966 twój ruch jest jak njabardziej OK i gdybym nie siedział w schroderze to też bym taki ruch zrobił a czy słusznie okaże się
zibi GO / 2008-01-25 16:04 / Bywalec forum
Aż szkoda że człowiek nie jedzie w tym pociągu.A może i lepiej cholera wie.pozdr.
max1224 / 2008-01-25 16:31 / Tysiącznik na forum
na pewno to nikt nic nie wie
a co do M2008 25% portfela wrzuciłem na arkę w dniu 7% spadków kupiłem po 41,25 i natychmiast dałem zlecenie spedaży wyjdę po kursie poniedziałkowym dziś jestem 5% w jeden dzień i powinno się udać po poniedziałkowej wycenie dokładnie podam Ci jak na tym wyszedłem wtedy ocenisz czy jestem walnięty czy mam to o co pytałeś mnie to wali bo na takiej jednej operacji wyjdę lepiej niżTy na swoich wyzwiskach a reszta jest milczeniem
PS. do wszystkich czytających nie róbcie tego co ja!!!!!!!!!!!
zibi GO / 2008-01-25 16:45 / Bywalec forum
Co się denerwujesz????Olewaj albo poslij "go" do szkoły.W moim mieście właśnie otworzyli oddziały 1-3 dla "takich".Fajoskie chłopaki są.
max1224 / 2008-01-25 16:50 / Tysiącznik na forum
faktycznie mnie poniosło ale jak się robi takie numery i jeszcze nie jest pewnym powodzenia akcji to nerwy puszczają
wyspiarzDK / 2008-01-25 16:37 / Leszcz na dnie
Powodzenia, do odważnych świat należy!
M2008 / 83.31.191.* / 2008-01-25 01:03
Jak masz takie twarde jajka to idz zarabiać pieniądz i bogacić się na rynku kontraktów, a jak twoja odwaga kończy się na pisaniu głupot na forum to powstrzymaj się od wypisywania "może dojdziemy" bo znowu matołki potraktują takie pi****nie dosłownie i dostaną w plecy....
max1224 / 2008-01-25 07:33 / Tysiącznik na forum
ale Ty biedny jesteś żal mi Cię jak po za krytyką i matołkowaniem napiszesz coś sensownego to chętnie podyskutuję ale na argumenty nie na wyzwiska pytanie na ile Cię stać
pchelek / 2008-01-24 11:15 / Tysiącznik na forum
jesli juz to bric - jest bardziej rozrzucony - ja mysle tak zrobic ale dopiero poniedzialek lub pozniej troche nawet
wojtek1966 / 83.3.87.* / 2008-01-24 11:40
Jeszcze jedna uwaga . Ja osobiście po decyzji fedu natychmiast złożyłem zlecenie konwersji jednostek funduszy w deutschebanku z akcyjnych na obligacje . Na konwerdję czeka się tam 5 dni więc liczyłem że załapię się właśnie na wzrostach . I jak na razie idzie zgodnie z moim planem . Nie konwertowałem wcześniej bo zabagniłem sprawę w grudniu a potem uważałem , że musi przyjść odreadowanie . Tak więc reasumując moje przydługie wypociny uważam że teraz jest moment do ewentualnego wyjścia jeżeli ktoś tego nie zrobił wcześniej a nie na odwrót
wojtek1966 / 83.3.87.* / 2008-01-24 11:14
Moim skromnym zdaniem jeszcze stanowczo za wcześnie by mówić o powrocie do funduszy akcyjnych . W tej chwiki rynek dtskontuje nie tylko obniżkę fedu o 75pkt ale przyszłą (wcale nie pewną ) o kolejne 50kt. Jeśli nawet taka obniżka nastąpi to przecież fed nie może w nieskończoność obniżać stóp . Co się stanie jak zejdzie do 2% . Kto i co wtedy będzie ratował rynki ? Obecne odbicie rynkom się po prostu należało . Ale czy będzie długotrwałe? Śmiem wątpić . Przed nami jeszcze sporo nerwowych tygodni a może nawet miesięcy . Łapanie dołków i wchodzenie z całą kasą w takiej chwili na pewno nie ma sensu . Jeżeli już to jakieś drobne zakupy za kilka % kapitału z długą perspektywą.Ale oczywiście mogę się całkowicie mylić. W każdym razie trzeba trzymać rękę na pulsie i w każdej chwili być gotowym do wejścia.
beal27 / 2008-01-24 20:17
A ja własnie miałam wielką ochotę wczesnie rano złożyć zlecenie kupna f. akcji. Wstrzymałam się bo; w funduszach pl radzą czekać, czekam na uruchomienie mojego nowego r-ku w mbanku, najbliżsi mówią ,że jestem w gorącej wodzie kąpana. No iw rezultacie nie kupiłam. Hartuję ducha. Z wielka uwagą śledzę to co się dzieje na giełdzie u nas i nie tylko u nas. pozdr.
wyspiarzDK / 2008-01-24 11:13 / Leszcz na dnie
polecam komentarz Katarzyny Siwek z expandera,
miki3d / 2008-01-24 14:30 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Kiepas z XTB prognozuje, że jeśli się odbijemy możemy mieć nawet 2 miesiące wzrostów. Jak dla mnie długość czasowa wzrostów nei ma znaczenia. Raczej nie dobijemy wyżej niż do poziomów z grudnia. Im szybciej to zrobimy, tym szybciej zlecimy w dół. Ci, którzy teraz nie zdążyli sprzedać, sprzedadzą jak wyjdą na zero.
wyspiarzDK / 2008-01-24 14:58 / Leszcz na dnie
mnie się marzy krótkie przedłużanie agonii w USA potem inflacja itd dorżnie zapasione jankeskie prosie, chwilunia w bocznym trendzie a potem błogostan byków na zielonych pastwiskach hossy. ale to tylko marzenia pazernego zniecierpliwionego wyspiarza
zibi GO / 2008-01-24 12:44 / Bywalec forum
wyspiarz sorka gdzie znajde ten komentarz?
carton_king / 2008-01-24 11:52
Faktycznie dobry rzeczowy komentarz p.Siwek. Stawiam na kilkudniowe niewielkie odbicie w góre i potem łagodne spadki przez kilka miesięcy. Co ciekawe Chiny stanowią jakby przeciwwage dla USA z bardzo duzym potencjałem wzrostowym więc nie powinno to być tak zależne od hamburgerów ;( ...
Mam nadzieje że złoto troche na tym zyska w miedzyczasie...
wyspiarzDK / 2008-01-24 12:10 / Leszcz na dnie
na złocie przewidują delikatną korektę, a potem powoli na północ, co do chin jestem pesymistą. moim zdaniem są bardzo przegrzani
carton_king / 2008-01-25 15:10
na razie idzie do góry i dobrze bo odbijam sobie czesc strat na ML5 :)
jak myslisz kiedy kolejna korekta?;)
k.
wyspiarzDK / 2008-01-25 15:39 / Leszcz na dnie
co niektórzy obwieścili już minihossę (patrz komentarze) moim zdaniem to ciągle tylko korekta, a ściślej jej końcówka ale jak zwał tak zwał, a kiedy będzie następna i jak długo potrwa ta obecna nie mam pojęcia. jak zwykle wujek Sam nada kierunek na następne dni notabene nie mogę się doczekać co dziś pokarzą janki, nasi mogliby pokonać magiczne 3000 na WIG20 jeszcze dziś ale chyba czekają na pomocną dłoń zza oceanu. Osobiście wolałbym ostrą jazdę na południe ponieważ wyzbyłem się akcji pół roku temu i nie rajcują mnie obecne wzrosty, Dobrze że europejskie banki centralne nie chcą ciąć stóp% bo inflacja którą kroją dla siebie w USA jeszcze im i nam przy okazji wyjdzie bokiem.
pchelek / 2008-01-24 12:36 / Tysiącznik na forum
chiny omijam szerokim lukiem - zloto jest kosmicznie drogie i wzrosty beda umiarkowane
Do wojtek 1966 - zrobilem tak samo - konwersja idzie szybciej niz 5 dni.O wejsciu pomysle w przyszlym tygodniu bo poki FED bedzie obnizal [jeszcze kilka miesiecy] to bedzie sie bujalo.Mysle o fundach new energy i global
FED zejdzie do zera.
gosikon11 / 90.156.88.* / 2008-01-25 01:20
Chcesz mieć konwersję w 1-2 dni to polecam platformy funduszy :)
Pozdrowienia
Małgorzata Konowałek
0603291301
pchelek / 2008-01-25 08:39 / Tysiącznik na forum
Tia - ale ja mam fundy Blackrock i Franklin - W polskich bylem dwa lata temu i juz nie nie wejde przez najblizsze 5, no moze 3 lata
jacekk_85 / 2008-01-25 00:20 / Bywalec forum
Obstawiam 3-4 tyg wzrostów. Będą to wzrosty nieuzasadnione, czysto spekulacyjne jak te grudniowe. Za 2 tyg wychodzę ze wszystkich akcyjnych i czekam na gotówce kilka miesięcy.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy