Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Jak oszczędzają Polacy? Najczęściej bez szans na duży zysk

Jak oszczędzają Polacy? Najczęściej bez szans na duży zysk

Wyświetlaj:
Niki III / 91.244.188.* / 2016-02-18 21:45
K..wa, wkurzacie mnie tym oszczędzaniem, mając 1500 na rękę to jak i na czym można zaoszczędzić:
Jakaś Pani pisała że można jeść kaszankę to wtedy parę zł można zaoszczędzić
Klientka deutsche / 193.193.181.* / 2015-11-23 12:31
Tak, ładnie napisane tylko nie rozwinięta myśl, dlaczego Polacy nie oszczędzają. Deutsche Pani dyrektor która zarabia...... do tego nagrody itp. Niejeden Polak chciałby tyle zarabiać rocznie co Pani miesięcznie. Bo właśnie główną przyczyną nieoszczędzania jest brak odpowiedniej płacy żeby mieć z czego oszczędzać. Deutsche swoja polityką zmusza swoich klientów przy zaciąganiu kredytu hipotecznego do dodatkowego inwestowania, ale czy wie że większość tych ludzi nie stać na to i jak tylko mogą to rezygnują z wpłat. Wszyscy wiemy co za tym idzie zarobek dla firmy/ banku przy wczesnej rezygnacji. Klient traci ciężko zarobione pieniądze żeby odetchnąć , oddając w ten sposób z część zebranych pieniędzy które bogacą banki. Czy o to chodzi ???
Brak wiedzy swoich klientów i chęć skorzystania z niższej marzy przekonuje klientów ale czy z korzyścią i chęcią pomocy we wsparciu ich oszczędzania na przyszłość, czy tylko w łatwym zarobku dla banku ??
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Tesia / 83.9.157.* / 2015-11-23 07:27
Oszczędzałam w Pionierze i co ,poszłam z torbami .A miało być tak pięknie.Do dziś dzieci nie wiedzą ,ile mama zaoszczędziła.Chyba już w życiu do żadnego banku nie dali by pieniędzy.
ANNN / 83.11.142.* / 2015-11-22 22:57
Dziś powiedzenie "pewne jak w banku" jest tylko powiedzeniem, niech Pan redaktor powie coś tym co nie trzymali kasy w gotówce,a w AMBERGOLD lub w banku spółdzielczym, który dziś ogłosił upadłość
trochęmyslący / 93.105.12.* / 2015-11-22 21:45
Redaktorku- przypominasz mi faceta , który drugiego gościa złapał za gardło i podczas duszenia pyta się go " a co ci tak oczy wyszły na wierzch - gościa nie widziałeś? Jak ludzie nie mają na bieżące potrzeby to z czego mają odkładać. Gdzie wy wszyscy żyjecie?
INEGRE / 78.88.204.* / 2015-11-22 21:14
A MOŻE MI KTOŚ POWIE Z CZEGO MAM ODKŁADAĆ , PO 40 LATACH PRACY MAM 875 ZŁ ŚWIADCZENIA PRZEDEMERYTALNEGO, TYLKO KRETYN MOŻE MÓWIĆ ŻE POLACY NIE CHCĄ OSZCZĘDZAĆ, POLACY NIE MAJĄ Z CZEGO OSZCZĘDZAĆ , NIEDŁUGO POZDYCHAJĄ Z GŁODU, I TYLE W TEMACIE
emigrant... / 83.9.36.* / 2015-11-22 20:54
Z czego mam oszczędzać....800 zeta pensji na umowie śmieciowej a pracodawca najbogatrzy prawie w kraju,proszę zlikwidować umowy śmieciowe bo młodzi nie maja żadnych szans na zus....
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
JANEK124 / 89.70.154.* / 2015-11-22 20:43
TAK DOJCZEBANK SIE NAMI PRZEJMUJE? NIE WYSTARCZA IM ZE PRACUJEMY ZA GROSZE W ICH ZAKŁADACH, TRZYMAMY PIENIADZE W ICH BANKACH I WYDAJEMY W ICH SKLEPACH>? JESZCZE NASZE ZASKURNIAKI CHCA OPODATKOWAC W BANKACH HAHAHHA FR....STWO
sam1 / 212.106.31.* / 2015-11-22 20:24
2060 rok
To całe 45 czy 44lata.
Europa w pelni islamska - wszyscy maja po równo, nieliczni rdzenni Europejczycy sa niewolnikami Arabow. Więc dlaczego mam martwic sie o jakąś emeryturę, jesli nie dozyję a brat muzułmanin wierzący w Allaha Akbara z chęcią sie ze mną podzieli wg pokój miłującej religii??
qdf / 5.172.247.* / 2015-11-22 20:23
a z czego tu oszczędzać z jakiej pensji jak nas rżną gdzie popadnie
tomina / 77.252.241.* / 2015-11-22 20:04
jeszcz musze dodac,ludzi sie gnebi a takiemu zusowi na co te szklane palacy wycieczki,spa,i inne luksusy i za co z naszych skladek,a emerytowi waloryzacji-5 zl.kpina ,skandal za co ci ludzie przy wladzy maja ludzi za jakies bydlo i zeby jeszcze jak najpredzej zdechlo ,bylyby oszczednosci ,a rzadzacy patrza tylko na swoje dobra ,wyborcy sa potrzebni tylko co 4 lata do glosowania
yolla / 178.216.25.* / 2015-11-22 20:01
Najbardziej wygrani będą ci, którzy teraz pracują za granicą, a jako emeryci powrócą do kraju. Oni ze swoich emerytur pożyją. Nas czeka bieda.
irma133 / 77.252.241.* / 2015-11-22 19:44
mnie tez szlag trafia jak czytam o tych niskich emeryturach ,to gdzie sa skladki ludzi ktorzy sa co miesiac drenowani, cofnac reforme sprzed 99 roku i 60 lat i kazdy dostanie co mu sie nalezy ,to nie jest laska tylko przywilej zasluzony ,ciagle niskie straszenie,to gdzie sie podzialy skladki ,a ci co co nie placa skladek ,mundurowki,sedzie,prokuraturzy i inni maja emerytury wypasione za nasze skladki , i jeszcze wczesniejsze do tego ,a co do 80 latek na co te obiczania naprzod jak coraz wiecej ludzi umiera ok.50 lat i wczesniej .dozyc tych lat moga urzedasy ,i tacy co nie skazili sie praca fizyczna ,a zwykly robol nie doczeka emerytury wcale ,i o to chodzi tym politykom ,zalosnym ekspertom i podobnym,a odkladac to niby co mamy jak na zycie z miesiaca na miesiac nie starcz.z najnizszej.Skonczylam 60 lat i jak mam teraz zyc ani emerytury ani pracy bo starych nie przyjmuja a wrecz sa zwalniani przed 60 ,sa to ludzie czesto schorowani i nie maja sily fizycznie robic ,tylko politycy ,urzedasy moga sobie nawet do setki robic ,.Dac prace mlodym zeby nie musieli wyjezdzac na zachodrobic na ich budzet,a starszym dac zasluzony odpoczynek
grigoor / 188.33.7.* / 2015-11-22 19:18
a z czego ktos ma oszczedzic jak zarabia 999 zl netto? ledwo na przezycie wystarcza a czasem i to nie...
SUMIENIE LUDU / 83.4.22.* / 2015-11-22 18:48
Minimalna emerytura dostają nawet ci co niemal całe życie nie pracowali! To po co ta ściema. Wiek emerytalny powinien wynosić 60 lat dla wszystkich. Kto będzie chciał to sobie będzie dalej pracował. Kto będzie miał zdrowie żeby dalej pracować to będzie dalej pracował. Komu się to będzie opłacało to będzie dalej pracował. Ci co zarabiają najmniej to i tak nie mają szans na lepszą emeryturę. A tak na poważnie to muszą wszyscy płacić składki to będzie dobrze -umowy śmieciowe powinny być zlikwidowane! Polepszy się sytuacja nie tylko ZUSu ale też NFZ. Powinno się zlikwidować KRUS! Pseudo rolnicy mają dochody roczne ponad 100 000PLN i płacą KRUS.
A tą propagandę że będziesz dłużej pracował to nakręcają bogacze -oni za 5000 emerytury nie użyją.
e5x rsvrrx5vrs / 66.102.9.* / 2015-11-22 19:40
na emeryture kazdy powinien odchodzic kiedy chce. a jej wysokosc powinna wynosic tyle ile uzbiralismy podzielone przez oczekiwana dlugosc zycia. jak ktos odejdzie po roku to dostanie np 15 zl....
do początku nowsze
1 2 3 4 5

Najnowsze wpisy