Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Jak się bronić przed bankowym tytułem egzekucyjnym?

Jak się bronić przed bankowym tytułem egzekucyjnym?

Wyświetlaj:
real / 178.249.95.* / 2014-03-24 09:23
tylko w Rp wierzyciel zwany bankiem może na kogoś wystawić tytuł egzekucyjny i iść do komornika, tj. po prostu chore. Żaden inny wierzyciel nie korzysta z takich przywilejów jakie mają banki w mojej ocenie jest to zwyczajnie niedopuszczalne. To faktycznie pozbawia ludzi prawa do sądu, to tak jak ja bym na bank wystawił BTE lub na kogokolwiek, sąd powinien decydować o tym co się należy a co nie, a nie tylko klauzule bo tj. fikcja postępowania sądowego niestety
BDS / 193.200.20.* / 2009-09-04 09:46
Jezeli
Dłużnik banku dowiaduje się o tym fakcie dopiero w chwili wszczęcia przeciwko niemu egzekucji

to jakie ma szanse na wstrzymanie egzekucji?
Jak dobrze zrozumialem to Komornik bierze co sie da a ja mialbym isc skladac wniosek i czekac na jego rozpatrzenie. Ciekawe czy zdaze nim wezmie wszystko?!
beba7310 / 89.72.41.* / 2010-11-25 00:42
z tego co zrozumialam to komornik nie moze wziasc ubran ani rzeczy niezbednych do zycia jak , pralka piec ,czy lodowka
doświadczona / 87.105.145.* / 2009-09-04 20:39
Zmienić bank, na który ma wpływać następna wypłata, lub brać wypłatę w gotówce. Jak będzie zero na koncie to komornik zero weźmie. U nas w Polsce przed komornikiem się nie ujdzie, najpierw weźmie a potem trochę odda - potrącając sobie sporo za swoją pracę.

Najnowsze wpisy