Forum Forum prawnePracy

jak sie zarejestrowac na bezrobocie?

jak sie zarejestrowac na bezrobocie?

bossaa / 2012-11-09 09:16
wczorja stracilam prace, w zwiazku z tym pomyslalam, ze dobrze ebdzie jak sie zareejstruje w zurzedzie rpacy, bo i ubezpeiczenie ebde miec i moze zasilek, wiecie moze jakie papiery trzeba tam przyniesc by sie moc zarejestrowac?
Wyświetlaj:
fibro / 2012-11-12 11:07
ja bylam na stazu z urzedu pracy, zostal mi przyznany na 3 miesiace wiec troche krotko, bo sa tez przyznawane tez na rok czasu, kasa mala bo 700zl okolo
bobasek32 / 2012-11-12 11:03 / Bywalec forum
a wiecie moze jak sie starac o staz z urzedu pracy? kazdy go dostaje czy jest jakas selekcja i na jaki okres czasu jest przyznawany taki staz? pozdrawiam
wiwan / 2012-11-12 11:13
Staże są z definicji dla osób w szczególnej sytuacji na rynku pracy, czyli :

1) bezrobotnych do 25 roku życia,
2) bezrobotnych długotrwale albo po zakończeniu realizacji kontraktu socjalnego,
o którym mowa w art. 50 ust. 2 pkt 2, albo kobiet, które nie podjęły
zatrudnienia po urodzeniu dziecka,
3) bezrobotnych powyżej 50 roku życia,
4) bezrobotnych bez kwalifikacji zawodowych, bez doświadczenia zawodowego
lub bez wykształcenia średniego,
5) bezrobotnych samotnie wychowujących co najmniej jedno dziecko do 18
roku życia,
6) bezrobotnych, którzy po odbyciu kary pozbawienia wolności nie podjęli zatrudnienia,
7) bezrobotnych niepełnosprawnych

oraz dla absolwentów w okresie 12 miesięcy od dnia określonego w dyplomie, świadectwie
lub innym dokumencie poświadczającym ukończenie szkoły wyższej,
którzy nie ukończyli 27 roku życia.

Podstawa- art. 49 i 53 USTAWY
z dnia 20 kwietnia 2004 r.
o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy
skomentuj
sorak / 2012-11-09 10:30
a powiedzcie mi bo mam taka styuacje, ze pracowalem na umowie zlecenie rpzez rok czasu i teraz chce sie zarejestrowac na bezrobocie, to czy mam nasze na zasilek?
szklarek / 2012-11-09 10:52
Jeśli :
- podlegało składkom społecznym
- wynagrodzenie brutto nie było niższe niż 1386 zł w 2011, 1500 w 2012 r.
- trwało pełny rok, a jeśli mniej- to przed nim było inne ub. społeczne od ww kwot lub okresy szczególne.
Krytyczny jest okres pełnego roku ( 365 dni łącznie) w ciągu 18 miesięcy przed rejestracją w PUP.
kista / 2012-11-09 10:29
ja na przyklad musialam rpzestawic wszystkie umowy z mojej bylej pracy, oraz jak chcialam isc na staz to takze dyplom ukonczenia studiow:)

Najnowsze wpisy