Forum Polityka, aktualnościKraj

Jak wędruje koszulka Reserved? Wydali 140 mln złotych na centrum logistyczne. Za 2 miesiące dowiedzą się, czy było warto

Jak wędruje koszulka Reserved? Wydali 140 mln złotych na centrum logistyczne. Za 2 miesiące dowiedzą się, czy było warto

Wyświetlaj:
Luki401 / 83.29.154.* / 2016-04-17 11:07
Tylko co z tego mamy jeżeli wszystko szyja w Chinach Turcji Ukrainie. Gdzie praca dla Polaków... Tam produkują bo taniej i taniej ja wole kupować Polskie I dawać prace sąsiadowi i rodzinie. Gdyby każdy tak myślał to nie mielibyśmy bezrobotnych itd
asd493 / 87.205.252.* / 2016-04-17 11:52
kupuj ubrania zary, szyte przez dzieci z bliskiego wchodu za wyżywienie... jak ci nie pasuja te z lpp
gość321 / 89.75.55.* / 2016-04-17 10:47
Wybierając i widząc napis, że uszyto w Polsce a najlepiej gdy napiszą: Zakłady Odzieżowe w (i tu nazwa miasta) płacę chętnie drożej bo jakościowo zawsze to jest lepsze niż z Chin.
Marcin z Urzędowa / 109.241.3.* / 2016-04-17 10:35
Reserved to przykład pazerności. Wzorowy przykład. Firma 10 lat temu dostarczała na rynek towary o bardzo dobrej jakości i wzornictwie, wtedy ceny były wysokie, a mimo to sprzedawały się chyba dobrze. Teraz od kilku lat już nawet nie ma na czym oka zawiesić w tym sklepie, o jakości nie wspomnę ;) Chyba brak odpowiedniej polityki wobec kadry "inżynierów", projektantów i innych pracowników mści się. Z punktu widzenia klienta nie zastanawiałem się gdzie to uszli, ale teraz ta świadomość zaczyna do mnie docierać, nie jest najważniejsza, ale co raz bardziej zwracam na to uwagę. Przekłada to się często na jakość.
Przemysł odzieżowy jest troszkę podobny do przemysłu spożywczego, jak nie smakuje mi chleb czy kiełbasa w tym sklepie to potem kupuję w innym ;)
Zauważyłem, że firmy odzieżowe idą na skróty, nie dostarczając dobrego wyrobu, a tylko nastawiają się na zysk, niższa jakość tkaniny, wykończenia, to małe oszczędności, gdzie firmy szukają zysku, a potem się zastanawiają dlaczego tak dobrze się nie sprzedaje. Kiedyś w Reserved jak nie kupiłeś dziś to jutro już w sklepie nie było. Teraz leży... Ludzie są bardziej świadomi jakości ubrań, nawet odnoszę wrażenie, ze w PRL-u jakoś była lepsza niż ta którą oferuje Reserved. Teraz jakość ubrań z Reserved jest bardzo zbliżona do tych z bazaru ;)Większość ludzi woli wydać kilkadziesiąt zł więcej za lepszą jakość.
Myślę, że z czasem powstanie nowy producent odzieży, który ma szansę zapełnić tą lukę po Reserved, dostawca jakościowej, bez szkodliwych substancji odzieży. To już się dzieje w Europie Zachodniej.;)
Niektórzy komentatorzy piszą tu o bezzwrotnych dotacjach z UE, o wykorzystywaniu taniej siły roboczej w Azji, o niskich wynagrodzeniach w Polsce dla pracowników, robotyzacji, która ogranicza czynnik ludzki. To psuje wizerunek firmy, może nie przekłada się bezpośrednio na zyski i sprzedaż. Od kilku lat wchodzę do sklepu Reserved, chyba łudząc się, że może coś ładnego, jakościowego w dobrej cenie znajdę, jak niegdyś, ale nic nie udaje mi się wybrać i zdecydować na zakup.
Zbiga / 79.110.1.* / 2016-04-20 09:31
Mam podobne odczucia, za darmo bym nie chciał większości tego badziewia. Jakość materiałów słaba, wzornictwo bazarowe i naprawdę nie ma co kupić. Po kilku wizytach w tym sklepie omijam ich szerokim łukiem. Spodnie typu "chów klatkowy" i nowo moda dla śmiesznych ludzi. Podobnie jest w kilku innych sieciówkach, chyba idą dobre czasy dla starych krajowych producentów którzy nie ulegli pokusie nowych trendów.
viktorius / 46.238.214.* / 2016-04-17 10:21
Może zaczniecie od dofinansowania dzieci które w nieludzkich warunkach szyją te szmatki. Ja tam nic nie kupie, nie będe dorabiać dziadów żerujących na nieszczęściu dzieci. Po drugie co to za marki?, naszywają logo na jakieś szmatki.
adam986 / 89.74.217.* / 2016-04-17 09:39
Dużo lepsze ubrania i jakościowo i asortymentowo znaleźć można w szmateksach. Badziewna koszula w Reserved z koszmarnego materiału i w jeszcze koszmarniejszej kolorystyce to 120 PLN. ŻENADA! Do tego trzeba pamiętać że są szyte w 4 rozmiarach. Czyli L za ciasna w klasie a LX z za długimi rękawami. I TAK WYGLĄDA WIELKI BIZNES W POLSCE.
dmn / 80.85.227.* / 2016-04-17 10:15
Świetne podsumowanie :) Koszulka prana zgodnie z instrukcją, po 2 praniach nadaje się do śmietnika, bo materiał jest tak sztuczny, że nawet wody nie chce wpijać więc na ścierkę do podłogi też się nie nada.
Biznes się kręci:) Najzabawniejsi są Ci co myślą, że między Croppem, Reserved itp jest jakaś różnica, i całymi dniami potrafią chodzić w galerii po tych sklepach nie mogąc się zdecydować. Różnicą jest logo i tyle:) Pomysleć w jaki sposob obecnie da się naciągnąć człowieka. Niedługo będą wciskać niesprzedane partie przewrócone na drugą stronę za podwójną cenę, a i tak znajdą odbiorców, no bo przecież Reserved. Nie ważne, że 3 m-ce temu ta sama koszulka mu się nie spodobala, tylko dlatego, ze na polkach inne podobaly sie mu bardziej. Gdyby w tej samej sytuacji wszystkie inne były brzydsze, wziąłby właśnie tą która wcześniej się mu nie podobała.
D.S..v.D / 89.66.25.* / 2016-04-17 09:14
Proponuję powołać do życia nową, która będzie jakościowo przypominać np firmę z krokodylkiem.

Szyć tylko w krajach UE,/ ewentualnie z pod zespołów / tak by metka była made in EU.

Ceny wysokie, ale sprzedawać i taniej pod przykrywką markowego outletu, dla ambasadorów marki - spowodować by były ich setki tysięcy itd.

Zróbcie COŚ czego Legenda przejdzie do trwałej historii i będzie "ciągnąć" pozostałem Wasze Marki-produkty. Itd.

Należałoby także powołać fundację i z każdego produktu 1 zł na nią przeznaczać... To też jest dobry pomył, który w gruncie rzeczy zwiększy zyski firmy...

Możliwości jest dużo. Nawet bardzo.

Darius Salamon von Danzig
Ewa311 / 176.221.120.* / 2016-04-17 08:53
to są ubrania marnej jakości, najgorszego sortu, materiały sztuczne i mnące, paskudne, źle uszyte.odradzam. Na dodatek drenują kieszeń Polaka a nie daja pracy. Powinniśmy miec tego świadomości i nie kupować tych bubli. A gdzie płacą podatki?
rolio / 80.52.158.* / 2016-04-17 08:36
A w tym magazynie od jakiegoś czasu zatrudniają Ukraińców na groszową umowę zlecenie zamiast Polaków na umowę o pracę. Gdzie jest PIP?
D.S.v.D / 89.66.25.* / 2016-04-17 08:19
Gratuluję sukcesu.
Darius Salamon von Danzig
polak1234 / 83.30.74.* / 2016-04-17 07:12
Tak,prężnie działająca Polska firma dająca zatrudnienie Polakom.`Raz coś kiedyś od nich wziąłem.Kawał szmaty po pierwszym praniu za 300zł.Nigdy więcej.
pozdrawiam / 79.184.18.* / 2016-04-17 00:25
"Koszulka polo płynie do nas statkiem z Chin około 40 dni, a z Turcji od 5 do 7 dni. Próbowaliśmy również sprowadzać odzież pociągiem z Chin. Na razie są to jednak tylko próby - mówi wiceprezes. I dodaje, że transport kolejowy może stanowić wypełnienie niszy pomiędzy czasem i kosztem transportu lotniczego i morskiego"
szkoda że ten kochany przez 95% Polaków socjalizm daje właśnie takie efekty.....a 5% pozostałych i tak uchodzi za "niepoważnych"
gift / 77.255.253.* / 2016-04-16 23:49
A i tak taką koszulkę trzeba uprać przed włożeniem,, bo cholera wie, z czego i jak w tej Azji ją produkują.
karaluszek / 88.199.122.* / 2016-04-16 23:30
Niech jeszcze powiedzą, gdzie płacą podatki. Dodam, że nie w Polsce.
ONA1155 / 93.105.110.* / 2016-04-16 23:17
Nigdy niczego nie kupiłam w tych sieciach. Nie ta jakość!!!!! Szkoda kasy.
Pola666606 / 91.228.136.* / 2016-04-16 23:46
To radzę teraz spróbować. Jestem w szoku ile rzeczy mi się podoba i jak wzrosła jakość tych produktów
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
do początku nowsze
1 2 3 4

Najnowsze wpisy