Forum Forum dla firmKsięgowość

Jak wystawić fakturę

Jak wystawić fakturę

john8000 / 2016-03-28 09:26
Witam,

w przyszłym miesiącu zakładam firmę. Staram się zebrać jak najwięcej informacji, ale nie do końca jeszcze wszystko rozumiem.

Fakturę będę wystawiał co miesiąc, dla jednej organizacji (fundacji). Będzie to stała kwota w wysokości 4 tys. zł. Kwota ta będzie wyższa, jeżeli dodatkowo będę zajmował się konserwacją sprzętu, ale to zależy od konieczności przeprowadzenia konserwacji. Zatem stała kwota to 4 tys. zł, ale mogą być miesiące, że wyniesie 6 lub 7 tys.

Ile powinna wynosić faktura, jeżeli na rękę mam dostać minimum 4 tys? Czy to jest tak, że odliczam 18% od kwoty netto i kwota na fakturze to 4720 zł?

Druga sprawa, te 18% muszę co miesiąc odprowadzać do Urzędu Skarbowego (przy wyborze rozliczania co miesiąc), a od tego co mi zostanie (4000) odliczyć ZUS i inne konieczne opłaty?

Będę wdzięczny za wyjaśnienie mi tych kwestii.
Dziękuję i życzę miłego dnia!
Wyświetlaj:
lfdoh / 194.42.116.* / 2020-01-15 09:01
Aby łatwo dokumentować całą sprzedaż oraz rozliczać podatki swojej firmy warto wybrać oprogramowanie, które Ci to ułatwi oraz będzie cały czas rozwijane i wspierane. Przetestuj jakie funkcje oprócz rozliczania sprzedaży może zaoferować twojej działalności Firmao.pl/oferty program w chmurze CRM/ERP. Z kodem UYGDE543 uzyskasz 10% rabatu.
Weronika Kramaczyk / 195.189.88.* / 2018-11-30 23:48
Z takimi pytaniami najlepiej skierować się do jakiegoś skutecznego i zaufanego biura księgowości. My korzystamy z usług Gamy z Myśliborskiej i uważamy, że to biuro, któremu można zaufac :)
szklarek / 2016-03-29 12:04
Odpowiedź niemożliwa, bez:
- wskazania, jaka stawka VAT będzie na tej fakturze- nie każdy rodzaj usług podlega przecież stawce podstawowej 23%
- wskazania rodzaju opodatkowania tej DG, zasady ogólne nie są jedynym rodzajem, a nawet wtedy poza kwestią 18% stawki jest (roczna) kwota zmniejszająca podatek 556,02 zł.

Owszem podatek dochodowy/przychodowy płaci się od kwot netto dochodu (bez VAT). Nie dotyczy to karty podatkowej.

Najnowsze wpisy