Forum Forum inwestycyjnePierwsze kroki

Jak zainwestować 1 800 000 złotych?

Jak zainwestować 1 800 000 złotych?

stepinsky / 88.156.132.* / 2015-06-20 16:46
Witam

Chciałbym poradzić się osób z doświadczeniem lub dobrym pomysłem, jak rozsądnie zainwestować kwotę 1 800 000 złotych?

W biznesie się krótko, raptem 4 lata doświadczenia. Zacząłem w wieku 18 lat sprzedając projekt portalu, know-how i projekt rozwiązań prawnych dla francuskiej spółki za bardzo dużą kwotę. Imałem się różnych przedsięwzięć, byłem współwłaścicielem spółki informatycznej, wypożyczalni sportowych aut, a nawet miałem portal erotyczny. Głupoty młodości.

Wyrosłem już jednak z szastania pieniędzmi. Kwotę powyższą otrzymuję w połowie sierpnia jako wynagrodzenie za sprzedanie 100 udziałów w polskiej kopalni granitu. Jest to dla mnie najlepszy strzał w życiu i nie chciałbym zmarnować tej okazji. Mam obecnie 22 lata i wiele sukcesów oraz porażek na karku. Lubię pracować, więc pozostanie rentierem nie wchodzi w grę.

Bardzo proszę o konstruktywną poradę, jeśli ktoś ma może ciekawą propozycję współpracy czy jakieś doświadczenia, którymi może się podzielić.

Mile widziane jakieś pomysły dotyczące inwestowania w nieruchomości.

Dzięki serdeczne!
Wyświetlaj:
germans / 169.57.10.* / 2018-12-27 10:49
To zależy o czym masz pojęcie. Ja bym bańkę dał na lokatę, a resztę kapitału w różne instrumenty na XTB. Jakie? U mnie surowce, forex i giełda, ale to powinno zależeć od waszej wiedzy. Tam mają gwarantowany stop loss, mają ochronę przed ujemnym saldem. Da się z tego wiele wyciągnąć, ale zacznijcie od okresu testowego. Inwestujcie wirtualną kasę i zobaczcie, czy się do tego nadajecie. Nie każdy powinien inwestować.
stepinsky / 88.156.133.* / 2015-06-25 23:38
A więc gdzie?;)
Od tatusia to wziąłeś / 81.18.214.* / 2015-06-23 06:28
Nie rób sobie jaj, chłopaczku. W wieku 18 lat:

w wieku 18 lat sprzedając projekt portalu, know-how i projekt rozwiązań prawnych dla francuskiej spółki za bardzo dużą kwotę.

To co od tatusia to wziąłeś.
A teraz tatuś już Ci nie chce pomóc czy co.
stepinsky / 88.156.133.* / 2015-06-25 23:22
Prosiłem o konstruktywną wypowiedź, a nie gdybanie.

Mój "tatuś" jest stomatologiem i jakoś sobie żyje.

Stworzyłem razem z kolegą od podstaw cały system informatyczny, kodowany w językach webowych i bazodanowych, którego zadaniem było obsługiwanie portalu do wzajemnych zakładów dla graczy.

Pieniądze były nam na to niepotrzebne. Mieliśmy dobry pomysł, ale nie mieliśmy pieniędzy, by to wdrożyć. Więc znaleźliśmy kupca.

Spodziewałem się takich reakcji
twojagotowka / 194.114.62.* / 2015-06-30 16:06
Ja na twoim miejscu zdywersyfikowałbym kapitał podzielił inwestycje na obligacje,kruszec i fundusz zrównoważony jako zabezpieczenie a część zainwestował w nieruchomości np w krajach słynących z turystyki.Potem można takie nieruchomości wynajmować i też jest z tego pieniądz;)Powodzenia w inwestycjach
gracz z10-letnim stażem / 87.205.77.* / 2015-06-22 13:46
Laboga ,aby nie na giełdzie,chyba że chcesz się pozbyć kasy :P
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy