Forum Forum dla firmKsięgowość

jaką księgowość w firmie wybrać?

jaką księgowość w firmie wybrać?

r6t / 2011-11-07 10:30
założyłem działalność gospodarczą, która niedługo zacznie generować koszty i przychody, nigdy z księgowością nie miałem do czynienia, więc muszę to komuś zlecić, jaką księgowość najlepiej wybrać dla firmy, zatrudnić kogoś, czy zlecić to na zewnątrz?
Wyświetlaj:
Mariola076 / 90.156.30.* / 2021-06-11 11:26
Księgowość online z firmą Super Księgowa. Moim zdaniem jedna z lepszych firm na rynku. Współpraca bez zarzutu :)
Maciej878 / 5.173.252.* / 2021-01-25 14:53
Prowadzę jednoosobową działalność i całą księgowością zajmuje się biuro rachunkowe TAX SAFE. Polecam ich usługi, są rzetelne, a biuro jest godne zaufania.
Mirek77 / 80.52.34.* / 2021-01-18 08:31
Jeśli nie masz dużej firmy, to nie opłaca się zatrudniać własnej księgowej. Będzie ciężko Tobie sprawdzić, czy posiada odpowiednie kompetencje i jest to sporo wydatek dla małej firmy.

Dodatkowo trzeba pamiętać, że musiałbyś zakupić program księgowy, który też sporo kosztuje. Na własną księgową decydują się najczęściej przedsiębiorcy, którzy mają co najmniej ponad 50 pracowników.

Ja od dłuższego czasu korzystam z usług firmy Aletra. Cena jest rynkowa i nie muszą niczym martwić. Tutaj masz cennik: https://altera.co/ksiegowosc-uproszczona/ A koszt takiej księgowej to pewnie około 5 tysięcy brutto.
Sandracella / 5.173.192.* / 2021-01-16 20:49
Ja wybrałam biuro rachunkowe, bo to się bardziej opłaca i jest wygodne. W QualityDot nie muszę nawet się pojawiać, bo wszystko może być przekazywane za pośrednictwem kuriera. A wszystko mam zrobione na czas.
asnbm / 194.42.116.* / 2020-01-15 09:36
Kiedy chcesz łatwo i prosto zarządzać całym swoim biznesem, wybierz do firmy oprogramowanie które w prosty sposób Ci na to pozwoli oraz będzie cały czas rozwijane i wspierane. Sprawdź jakie możliwości może Ci zaoferować Firmao.pl program w chmurze CRM/ERP. Dzięki takiemu oprogramowaniu zaoszczędzisz wiele pracy i czasu. Z kodem UYGDE543 uzyskasz 10% rabatu, pierwsze 14 dni jest za darmo.
szklarek / 2011-11-07 10:33
Na początek wystarczy uważniej się...rozglądać- temat był tu dyskutowany przez cały zeszły tydzień:

http://www.money.pl/forum/biuro-rachunkowe-czy-ksiegowa-t2849346.html?_rfr=1
Damian779 / 46.215.14.* / 2013-12-04 10:29
Podbijam temat. Prowadzę niedużą własną działalność, mam dwa sklepy i bar i szukam księgowej, która to wszystko ogarnia. Na co zwrócić uwagę? Do tej pory księgowość prowadziła moja żona, ale niestety nie może tego dłużej robić. Macie może jakieś rady?
H Szatkowski / 2013-12-04 10:37
Niepotrzebnie, bo już masz wątek taki zalinkowany. Nie pada w nim zdaje się jedna kwestia- kosztu księgowej/biura, który należy porównać, ale usługodawcy ci stosują różne 'taryfy', więc może to być kłopotliwe. Może to być opłata jednoskładnikowa, negocjowana czyli np. 1000 zł/mc. I tyle. Ale powszechną formą jest opcja 'abonament'- czyli stała opłata miesięczna ( zależna od formy opodatkowania, liczby zatrudnionych/ubezpieczonych, kwestii bycia również vatowcem itd. ) ORAZ każdorazowa opłata za KAŻDY 'przerobiony' dokument (faktura, deklaracja) np. 2 zł.

Warto więc przed wyborem spisać sobie miesięczne liczby średnie faktur, deklaracji ZUS itp.

Najnowsze wpisy