Forum Forum emerytalneInne

jaki fundusz emerytalny wybrac?

jaki fundusz emerytalny wybrac?

rodakk24 / 2012-01-18 09:44
Jakoś na dniach będe musiał wybrac sobie jakis fundusz emeytalny. Osobiście myślałem o ING Nationale Nederladen. Jaki wy polecacie?
Wyświetlaj:
Raffi777 / 79.163.8.* / 2012-06-10 22:46
Inwestycja w fundusze to nie lokata - kup i zapomnij.. I do tego prowizja czy się zarobiło czy straciło. Przepraszam ale to od dawna nie dla mnie... Większość inwestujących zapewne mylnie oczekuje, że TFI będzie działać na ich korzyść i nie dopuści do strat. Otóż nie. TFI wcale na tym nie zależy. Fundusz zarabia i wtedy gdy fundusze zyskują i wtedy kiedy tracą - zarabia na zarządzaniu funduszami.

Inwestowanie prawdziwych pieniędzy wiąże się z dużo większym ładunkiem emocji niż jakakolwiek symulacja gry giełdowej. Każda decyzja inwestycyjna będzie oznaczała zysk lub stratę w Twojej kieszeni. Czy zyskasz czy stracisz, dom maklerski bądź broker walutowy i tak zarobi, więc w jego interesie jest to byś grał, grał jak najczęściej i jak najdłużej. Statystyki są nieubłagane, zdecydowana większość inwestorów traci pieniądze. Wielu z nich oprócz fortuny traci zdrowie, rodzinę, równowagę psychiczną, pewnie w pojedynczych przypadkach życie.

Ja sobie wybrałem już 2 lata temu tzw. inwestycje alternatywne. Po pierwsze zarabiam o wiele więcej niż w funduszach, po drugie nie przejmuję się zawirowaniami na giełdzie, bo nie jestem od niej uzależniony tak jak TFI. Kiedyś Finroyal, dzisiaj Mizar Profit.

Jest jeszcze kilka innych ofert, każdy coś znajdzie dla siebie. W każdym razie opinie o Mizar Profit (oferują Kontrakt Rentierski) mam do tej pory bardzo dobrą. Może za rok, ktoś mnie skusi czymś lepszym? :)

A za fundusze - PODZIĘKOWAŁEM!!!
molendzior / 2012-01-20 11:07 / Bywalec forum
poczekaj na losowanie to nie bedziesz mial dylematu:)

Najnowsze wpisy