Forum Forum finansoweKredyty

jakie konsekwencje groza za nieplacenie kredytu

jakie konsekwencje groza za nieplacenie kredytu

bacior / 2012-04-12 09:56
rok temu wzielam kredyt na mieszkanie, pare dni temu stracilam prace, nie mam wiec za co splacac kredytu, do tej pory robilam to regularnie z miesiaca na miesiac, prosze powiedzcie mi co teraz moze mi grozic ze strony banku? czy jak pojde i wyjasnie sytuacje to zrozumieja?
Wyświetlaj:
ankaana / 2012-04-12 10:58 / Bywalec forum
jak to co sie stanie, komornik wejdzie Pani na pensje?
Kasia B-k / 93.105.100.* / 2012-04-12 10:15
Witam Panią!

Nie wiem jakie są warunki, na jakich zaciągnęła Pani zobowiązanie, ale proszę poszukać porozumienia z bankiem i znalezienia polubownego rozwiązania. Bank może zaproponować różne rozwiązani, np. obniżenie rat kredytu poprzez wydłużenie okresu kredytowania lub zastosowania kilkumiesięcznej karencji w spłacie kredytu.

W przypadku zaprzestania regulowania rat, bank będzie wysyłał monity przypominające o nieuregulowanych ratach. Jeżeli dłużnik unika kontaktu z bankiem, nie odpowiada na monity i nie podejmuje prób rozwiązania zaistniałego problemu, bank wykorzysta podpisany załącznik do umowy kredytowej - oświadczenie o poddaniu się przez nas egzekucji komorniczej. W tym przypadku sprawa jest dość obszerna - nie starczy miejsca, aby wszystko opisać.

Najważniejsze! Jak już wspomniałam na początku posta. Jeżeli jest Pani na początku "trudności", płaci Pani wciąż zobowiązanie, proszę jak najszybciej udać się do banku i wyjaśnić zaistaniałą sytuację.

Pozdrawiam i życzę pomyślnego rozwiązania!
Kasia
--------------------
InvestPuls.pl - Porównywarka Kredytów

Najnowsze wpisy

Kredyty samochodowe - najlepsza oferta: