Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Jakubiak: Kropiwnicki pokonał samego siebie, dla Łodzi

Jakubiak: Kropiwnicki pokonał samego siebie, dla Łodzi

Wyświetlaj:
acomitam / 83.11.115.* / 2010-01-21 09:05
Nie wiem czy Kropiwnicki był dobrym czy złym prezydentem. Ale ta argumentacja, że 10 lat temu było jakoś, a teraz jest inaczej i lepiej, jakoś do mnie nie przemawia. Równie dobrze można by rzec, że 10 tys. lat temu, kiedy nie było jeszcze socjalizmu, Europa była skuta lodem, a teraz nie jest więc socjalizm to dobry ustrój, bo ogrzewa.
Ja raz jeszcze / 217.153.235.* / 2010-01-20 08:18
Czyli wygrał !!! A Telewizja kłamie...
SGAS / 87.114.68.* / 2010-01-19 22:24
JAK NIEUDACZNIK MOGL KIEROWAC MIASTEM???TO TYLKO W POLSCE TO MOZLIWE!!!ZALOZE SIE O 1000ZL ,ZE KROPIWNICKI W POLSCE NIE POPROWADZILBY FIRMY PRZEZ 6 MIESIECY!!!LUDZIE DAJECIE WLADZE BIUROKRATOM A NIE PRAKTYKOM!!! KROPIWNICKI NAWET NIE WIE ILE WYNOSI ZUS OD DZIALALNOSCI W POLSCE!!
antypolityczna / 188.33.36.* / 2010-01-22 07:56
Nie wiadomo, czy poprowadziłby tę firmę, czy nie. Nie jestem ani zwolenniczka Kropiwnickiego, ani jego przeciwniczką (nawet nie jestem łodzianką). Ale najłatwiej jest opluć, zmieszać z błotem, bez głębszego zastanowienia. A pomyślałeś, ile pieniędzy poszło na to referendum???? Kropiwnicki przez te miesiące, które pozostałyby mu do końca kadencji nie zdołałby tego roztrwonić! Odwołać? OK, ale czemu na sam koniec kadencji? Poza tym powiem jedno - w Polsce nie ma większego znaczenia, czy na stołku będzie zasiadał praktyk, czy biurokrata. Dlaczego? Bo tego rodzaju władza z każdego zrobi biurokratę. Kto pracował choć miesiąc w administracji rządowej czy też terytorialnej, ten wie, jakie są procedury. Ile podpisów trzeba zebrać, żeby załatwić jedną małą rzecz. W większych sprawach sama zgoda prezydenta (burmistrza, wójta, marszałka) czy też jej brak nie wystarczy. Jeszcze rada miasta (gminy, powiatu, sejmik) musi przegłosować. A z tym może być problem, skoro w takiej radzie zasiadają odwieczni polityczni wrogowie.
wiem / 78.8.220.* / 2010-01-19 21:28
Każdy głupi wie,że trzeba mieć pieniądze by rządzić. Wystarczy ich nie dać i powiedzieć jest beznadziejnie. Każdy to zobaczy. To tak jak z radiem i telewizją publiczną. Wystarczyło powiedzieć nie płaćcie. Nie będzie telewizji publicznej. Kto winien krzyczy PO? SLD i PIS. Tak głupcy. Pieniądze są najważniejsze. Mam je to podzielę jak będę chciał. Rozumiecie? Nie rozumiecie. Prawda?
wielbiciel PO / 89.77.150.* / 2010-01-20 11:18
na marginesie, zobaczmy jaka trwa nagonka na PKP i Pocztę Polską do tej pory nikomu nie przeszkadzało to ze PKP działa jak na pocz XX wieku a teraz nagle wszystko żle pociągi się spóżniają, zła informacja itd a kiedy blagierzy było lepiej nigdy tylko teraz chcecie sprywatyzować kolej Niemcy u wrót, Poczte a nie widzicie tych blach u prywatnych pocztowców i co Palikot ten piewca likwidowania biurokracji, dlaczego blachy są doczepiane do listów. Rząd Tuska jest tak nieudolny i tak pokrętnie-blagierski że aż im się ta s***** kapie z ust, nie potrafi szybko zmienić przepisów tylko posłańcy muszą dzwigać blachy.
konst / 188.146.143.* / 2010-01-19 16:27
No to jak do k.rwy nędzy. Bo już się pogubiłem. Kropiwnicki wygrał czy przegrał? PiS-dzielcy mówią że wygrał, w gazetach łódzkich czytam że przegrał. Z Łodzi do Kochanówki jest blisko, dla pisowców są miejsca zarezerwowane, Może jedno odstąpią " królowi " kropiwnickiemu? Tam może opowiadać że przybył za gwiazdą do żłobu. Alle jaja.
ajwaj / 62.245.183.* / 2010-01-19 16:43
a właśnie, co do nędzy. Coś muszą qurwa mówić, aby temacik łódzki odbębnić, więc nie ma nad czym szczytować i wzód emocji lumpenproletariackich jakoś należy opanować. Sam fakt nędzy łódzkiej jest tak niewątpliwy, że i "żłób" tamtejszy potrzebuje niewątpliwie jakiegoś żłoba bardziej pasownego, swojskiego, miejscowego i najlepiej rodowodowo proletariackiego, czerwoną gwiazdą na czole naznaczonego.
103 / 188.146.143.* / 2010-01-19 16:12
Pani jakubik. Można mówić że ktoś zrobił dużo, bardzo dużo, to takie po troszę pieprzenie za przeproszeniem. Ale już podać jakieś konkrety, to już jest dopiero problem. To coś tak jak z JPII. Mówił, modlił się, pieprzył od rzeczy....... A co konkretnie? No, mówił, modlił się i piep........ A może jakiś konkret? I tak sobie można dookoła Wojtek.
10051994 / 83.13.87.* / 2010-01-19 16:05
Trzech Króli wystawiło Kropiwnickiego do wiatru! Czy warto było stawać w ich obronie?
Wykształciuch / 87.96.72.* / 2010-01-19 13:42
Śliczna ta nowomowa. Wniosek jasny. To jest wielki finalny sukces Kropiwnickiego. W dodatku od razu wyzdrowiał. Cud.
??? / 213.158.197.* / 2010-01-19 15:28
ty "Wykształciuch" - gdzie ty się kształciłeś, że taki głuupi jesteś?
chichot histerii / 77.237.12.* / 2010-01-19 13:23
"Wodzunio" postanowił najwyrażniej skończyć z Kropiwnickim i namawiał łodzian do zbojkotowania referendum.Bezwolne,bezkrytyczne masy usłuchały i 124 000 głosików brakło.I są tego efekty.Liczą sie fakty a nie ględzenia.
man13 / 2010-01-19 11:15 / Tysiącznik na forum
Oby ponownie pokonał Kaczyński.
anna19456 / 193.151.115.* / 2010-01-19 10:22
Zwłaszcza, że to przed końcem kadencji!. Ale tak to jest: UTOPIĆ DRUGIEGO W ŁYŻCE WODY==>polska paskudna cecha! Trochę dobrobytu i w głowach się przewraca. Cudotwórcy od siedmiu boleści! A miasto bez prezydenta - to dopiero ANTYreklama dla Łodzi! SLD/PO uczynią tą decyzją więcej szkód Łodzi niż korzyści! Ot lokalni ANTYpatrioci!
simisiki / 85.89.185.* / 2010-01-19 10:17
Era prezydenta Jerzego Kropiwnickiego to czas stracony. Pani Jakubiak może tego nie rozumie i lansuje stereotypy powtarzane przez doradców medialnych. Przegrał referendum i przegra kolejne wybory bo ludzie mają dosyć obłudy i lansowania wyłącznie pana Jerzego i jego najbliższych zauszników.
tanste / 188.146.143.* / 2010-01-19 16:19
Mówisz że kropiwnicki dbał o chodniki i o ulice. A ja go k.rwa nigdy nie widziałem z miotłą, za to w mycce często. I jak to jest? Dzień przed wyborami, chory. Dzień po wyborach zdrowy. Cud wyborczy. A jak on dostał się w ciągu jednego dnia do kardiologa, kiedy NORMALNI ludzie czekają dwa, trzy miesiące. A tak na koniec, powiem za jego promotorem - spieprzaj dziadu.
gosc5 / 62.122.115.* / 2010-01-19 23:55

A tak na koniec, powiem za jego promotorem -
spieprzaj dziadu.


A ja dodam " gdzie masz ch...ju czapkę?"
jack1952 / 2010-01-19 11:18
Napewno nie były to stracone dla Łodzi lata.
Nieprawdą jest, że Kropiwnicki nie potrafił zmobilizować mieszkańców. Zgodnie z sugestią Solidarności i apelami tych, którzy dostrzegli osiągnięcia "tyrana" i nie dali się nabrać na kłamstwa (orzeczenie sądu) i pomówienia chcącej się wypromować młodzieży znaczna część zbojkotowała referendum.
Frekwencja wyborcza w 2006 r. przekraczała 36,38%. W referendum była 22,2%. Ta różnica to 84,3 tys. łodzian (602.298 x 14%). Czyli przeciw Kropie było 127 tys. a za - ponad 89 tys. (84,3 tys. + 5 tys.).
Nieprawdą jest również, że Prezydent nie zajmował się chodnikami. Dbał i o chodniki, i o ulice, i o kostkę na Piotrkowskiej , i o wodociągi, których wymiana spowodowała jego usunięcie.
Natomiast rzeczywiście w swoich działaniach nie mógł liczyć na pomoc ani rządu, ani Rady Miejskiej. W pierwszej kadencji był akceptowany przez PIS jedynie z braku innych kandydatów. W drugiej nie mógł liczyć już na niczyje poparcie a nie przychylne media odpowiednio kształtowały opinię. Młode kadry lewicy i PO chcąc zaistnieć przy pomocy zakłamanych mediów w wyniku nagonki doprowadziły do odwołania bezkompromisowego najlepszego od wielu lat gospodarza. Żaden z prezydentów nie zrobił tyle dla Łodzi co Kropiwnicki. Tylko trzeba o tym wiedzieć, a ekipa Kropy nie miała czasu na pijar.
Łódź stała się nareszcie znana na świecie (Centrum Ocalałych, promocja miasta w kilkudziesięciu nowych miastach partnerskich). Dzięki kiludziesięciu nowym inwestorom znacznie spadło bezobocie, z 20 do 9%. Dokonano również szeregu inwestycji w infrastrukturę: nowe drogi, szybkie połączenie kolejowe z Warszawą, tramwaj międzyregionalny i nowy tabor w MPK, budowa nowoczesnego Terminala III na rozwijającym się w szybkim tempie lotnisku, nowe bloki mieszkaniowe budowane przez WTBS, nowa Hala Sportowa Arena, ogromna ilość nowych parkingów, cała sieć ścieżek rowerowych, nowe fontanny i wodotryski, budowa Aqua Parku Fala i wykupienie go od Słoweńców, gruntowna budowa nowej sieci kanalizacyjnej nie zmienianej od lat, kilkanaście nowych hoteli, przebudowa i renowacja starych fabryk, Galeria, Manufaktura, odnowa Piotrkowskiej, przygotowanie inwestycji w centrum (nowy rynek z 4 ulicami i kamienicami z Piotrkowskiej, nowy Fabryczny pod ziemią połączony z Kaliskim, w EC1 - centrum festiwalowe Camerimage), utworzenie Parku Naukowo-Technologicznego ułatwiającego start nowym podmiotom.
Prezydent reprezentował Łódź w trakcie wyjazdów w większości finansowanych przez zapraszających (jesteśmy teraz znani i bogatsi o kolejne inwestycje oraz przyszłych turystów).
Większość przedsięwzięć gospodarczych było przygotowywane i pilotowane przez zastępców.
W ostatnim okresie uratowany został jeszcze ŁKS, przygotowywana jest budowa stadionu, jak Arena na skalę europejską. Powstaje nowy szlak turystyczny - Łódź bajkowa (szlakiem pomników postaci z Semafora, 1. Miś Uszatek). Transmitowany na cały świat Sylwester na Placu Wolności mimo kotrowersyjnej obsady odniósł sukces.
Został odwołany bo śniegu za dużo napadało, nowe inwestycje kanalizacyjne i drogowe spowodowały korki a strażnik był bez czapki. Brawo!!!
zeb0 / 85.89.165.* / 2010-01-23 02:19
Rozumiem że mróz zamroził ci mózg. Jak czytałem twój post zastanawiałem się czy ty tu mieszkasz, czy może masz jakieś urojenia. A może cie ktoś po prostu oszukuje. Ale po kolei:

Dokonano również
szeregu inwestycji w infrastrukturę: nowe drogi,

Pokaż mi chociaż jedną skończoną

tramwaj międzyregionalny i nowy tabor w MPK,

ŁTR jeździ tylko po Łodzi, a za jego budowę prokuratura zamknęła właśnie prezesa MPK

budowa nowoczesnego Terminala III na
rozwijającym się w szybkim tempie lotnisku

Lotnisko to się szybko rozwija w Katowicach czy Krakowie
Na razie można polecieć na wyspy i pomodlić się na wycieczce do Izraela

nowa Hala Sportowa Arena,

fakt jest, ale nie zapomnij, że zbudowana ogromnym kosztem. Ponad 100mln droższa bo miasto zerwało umowę z wykonawcą, by po pół roku podpisać ją z tym samym wykonawcą, ale dużo drożej.

ogromna ilość nowych parkingów, cała sieć ścieżek rowerowych, nowe fontanny i wodotryski,

tutaj to się zaniosłem gromkim śmiechem. Pokaż mi te ogromne parkingi i wytłumacz dlaczego kierowcy wolą rozjeżdżać trawniki i parkować na chodnikach zamiast na tych parkingach. I gdzie te ścieżki rowerowe!?

budowa Aqua Parku Fala i wykupienie go od Słoweńców,

Gdyby dopilnowali umowy ze słoweńcami i wybudowali jak to nazywasz aquapark, to by później nie musieli go wykupywać. A tak miasto musiało zapłacić za przejęcie basenu z ogromnymi długami. To mi interes!

kilkanaście nowych hoteli, przebudowa i renowacja starych fabryk, Galeria,
Manufaktura, odnowa Piotrkowskiej

ty na pewno mieszkasz w jakiejś innej Łodzi.
Hoteli jest u nas jak kot napłakał. Jedyny na poziomie to Andel's w Manu. Ale to nie zasługa Kropy, który jak pewnie nie chcesz pamiętać był od początku przeciwny Manifakturze i robił wszystko by utrudnić inwestorowi życie. Za to sprzedał za bezcen działkę pod Hiltona, który wedle umowy powinien już na wiosnę być otwarty, a nadal jest tam dziura w ziemi. Piotrkowska umiera już od dłuższego czasu przez brak działań magistratu i bzdurne decyzje namaszczonych przez kropę. A co do zabytków, to każdy, komu na nich zależy zabiłby cie śmiechem. Za panowania kropy wyburzono znaczną część zabytkowych fabryk! polecam choćby artykuł
http://lodz.gazeta.pl/lodz/1,96280,5138141.html

Co do reszty twoich wypocin - szkoda na nie czasu.
A ode mnie rada - idź się leczyć na nogi człowieku, bo na głowę już za późno
DeA / 83.26.56.* / 2010-01-19 13:14
Wpis usunięty ze względu na złamanie regulaminu forum.
man13 / 2010-01-19 12:19 / Tysiącznik na forum

Napewno nie były to stracone dla Łodzi lata.

Odbyły się święta Trzech Króli i inne kościelne imprezy dotowane z kieszeni podatników Łodzi.
Podejrzliwy / 217.41.240.* / 2010-01-19 15:11
Wolalbys parady gejow kochajacych inaczej finansowane z kieszeni podatnikow? A Trzech Kroli Panstwo nie dotuje: kto chce, moze isc do kosciola sie pomodlic i dac na tace. Nikt Cie nie zmusza! A moze szukasz "wroga ludu" do odwrocenia uwagi od Mira, Zbycha, Rycha?
man13 / 2010-01-19 22:48 / Tysiącznik na forum
A ci „gejowie” to nie w sutannach?
celberc / 83.29.238.* / 2010-01-19 10:14
Przecież ślepy dostrzeże, iż poparcie PIS i ich zwolenników jest tak na niskim poziomie, iż nie mogą wygrać żadnych wyborościów.
Problem polega na tym, iz Kropa prezetował dziwny styl władzy.
katolicko-narodowy, a ten nigdy nie cieszył się popularnością wśród Polaków.
chłop jag / 84.234.10.* / 2010-01-19 10:12
Czyżby eskimosi w Polsace brali się za łby? Przecież Kropiwnicki to eskimos z krwi i kości! Jeżeli tak to ważne jest, czy biorą się za łby skuli podziału łupów, czy skuli bardziej intensywnego dojenia i strzyżenia Łodzian i nie tylko Łodzian!
żal.pl / 193.151.115.* / 2010-01-19 10:06
To WSTYD DLA ŁODZI na wielką skalę pozbywać się prezydenta kilka m-cy przed końcem kadencji. Ale tym SLD/PO się nie przejmuje. Referendum też kosztowało ogromne pieniądze,ale co im tam! Powiem jedno: Kto mieczem wojuje, od miecza ginie! A prezydent Kropiwnicki nie jest przegrany! Panie prezydencie, wiadomo, żę nie łatwo rządzić wśród tych hien. Dziękujemy. Życzę zdrowia!
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy