Forum Forum inwestycyjneFundusze

jednym słowem to nie rok Funduszy

jednym słowem to nie rok Funduszy

qawer / 83.29.147.* / 2008-03-15 13:49
GIełdy może tak ale nie funduszy
Wyświetlaj:
Zeus52 / 2008-03-15 14:50 / 10-sięciotysiącznik na forum
Według analityków główne indeksy GPW mogą,przy korzystnych wiatrach podskoczyć do końca 2008 roku o 10%.Część fundów operujących tylko na GPW będzie pewnie miało lepsze wyniki,część gorsze.Jednak z dotychczasowych obserwacji wynika,że na lepsze wyniki trudno liczyć.Co więc zostaje dla tych,którzy mają po 20-30% strat?Czekanie,że może po 2-3latach będą mieli tyle samo ile wpłacili?Do tego tylko nominalnie,bo uwzględniając inflację i tak będą na minusach.Jednak nie wszystkie polskie fundusze działają tylko na GPW.Są fundusze które działają na innych rynkach,fundusze materiałowe,a także dostępne w Polsce fundusze zagraniczne w tym hedgingowe.Dlatego tezy,że rok 2008 nie jest rokiem dla funduszy nie da się chyba w całości udowodnić.Poza tym prognozy na cały 2008 rok są robione teraz,dotyczą obecnej sytuacji i mogą się zmienić,choć prawdopodobieństwo tego jest bardzo małe-pozostaje trzymać rękę na pulsie.Pozdrawiam
max1224 / 2008-03-17 14:50 / Tysiącznik na forum
myślałem że wytrzymam ale mnie skręca ciekawość rzuć na maila info co zrobiłeś bo w tym czasie u mniew zastój z pomysłami dzisiaj to co innego
pchelek / 2008-03-17 14:57 / Tysiącznik na forum
maxiu - mam takie wrazenie od dluzszego czasu ze to amerykanie przerzucaja swoj kryzys i recesje do Europy i do Azji - fiutki maj ujemne mocno i Europa sie wyprzedaje za bezcen - potem didzeje rosna do gory - juz kilka razy tak bylo - iekaw jestem jak w tej sytuacji zachowaja siesurowce i energia - ja je trzymam ale z czujem [jakby co to zamykam] - azjatow nie mam ani nic z europy
max1224 / 2008-03-17 15:25 / Tysiącznik na forum
też podobnie
max1224 / 2008-03-15 14:34 / Tysiącznik na forum
fundusze mają się świetnie ale ni wszystkie
Zeus52 / 2008-03-15 15:00 / 10-sięciotysiącznik na forum
O!Witam kolegę!Przy okazji:ML5+1,98%;ML6+2,6% za piątek już po uzłotowieniu.pozdro
max1224 / 2008-03-15 15:24 / Tysiącznik na forum
a schroederek na minimalnym minusiku
jest dobrze
Zeus52 / 2008-03-15 16:13 / 10-sięciotysiącznik na forum
Tak,obserwuję,w PLN-0,23%.Ale na razie tylko obserwuję,bo zrobiłem coś,o czym nie napiszę,bo to nie jest polecane w inwestowaniu jako zbyt ryzykowne,na pewno domyśkasz się o co chodzi. Z konwersją udało się trafić na maxa,a więc na razie jest O.K.!Teraz będzie czas wytężonej obserwacji(kitco), w razie czego potraktujmy to jako niezłą zabawę.Tym bardziej,że ostatnio nieźle wpadło,więc nie ma strachu!Ten 2008 rok na pewno nie będzie nudny!
pchelek / 2008-03-15 22:06 / Tysiącznik na forum
tez zrobilem konwersje na takie jedne akcyjne - pewno wariat jestem. Ale zamknalem wszysstkie akcyjne azjatyckie i inne niezwiazane z energia i surowcami - wiec moglem to zrobic. 1/4 mam kasy, 1/4 w obligacyjnych [taki sobie bezpieczny magazyn] i 1/2 w akcyjnych. Pod prad. Zloto mnie kusi by wejsc ale nie mam az takiej odwagi.
max1224 / 2008-03-16 14:20 / Tysiącznik na forum
azjatyckie jeszcze ciut i będzie można otwierać już są nieźle przecenione a będą jeszcze bardziej plus spadki dolara mniam mniam
jacekk_85 / 2008-03-16 15:28 / Bywalec forum
Ja myśle, ze dolar się jeszcze będzie osłabiał kilka miesięcy. Myślałem jakis czas temu o Indiach, które są ponizej dołków styczniowych ale zrezygnowalem. Nadal wg mnie jest to balon. Jestem optymistą co do następnych miesięcy, ale nie wydaje m sie żeby były duze wzrosty w Azjii - z uwagi na taniego dolara.
Zeus52 / 2008-03-15 22:37 / 10-sięciotysiącznik na forum
Dobrze wyczułeś na co się poważyłem!
pchelek / 2008-03-16 16:04 / Tysiącznik na forum
Z azjatyckich wyszedlem pod szczytem - teraz spadlo wiecej niz ja wyszedlem tak wiec juz mam "zysk' - mysle ze spadnie jeszcze z 10% - wiec poczekam miesiac/dwa i wejde znowu - w india najpewniej.
W surowcowe i w energie wrocilem na lekkim dolku. Dziwne ze teraz rosna - nie pojmuje.
No ale nie wszystko moze spadac - gdzies ta kasa musi sie lokowac. I chyba dlatego rosna a w kazdym razie nie spadaja.
Drozsza ropa to drozsza energia i drozsza przerobka i wydobycie i ropy i miedzi. Taki samonakrecajacy sie mechanizm.
To dobre fundy - ciekawe jeszcze jak dlugo. Mysle ze do konca roku mozna je trzymac.
Zeus52 / 2008-03-16 18:47 / 10-sięciotysiącznik na forum
Teraz najbardziej zastanawiają mnie dwie rzeczy.Jak długo jeszcze będzie spadał dolar? NBP zamierza w sposób znaczący(o kilkanaście%) obniżyć rezerwy walutowe w dolarach,a na pewno wiedzą co robią,gdyż to lepsi fachowcy ode mnie.A więc szykują się na dalszy spadek dolara-dla mnie to pozytyw. Jednak mniej mnie cieszą zapowiedzi banków o upłynnianiu rezerw złota.Ciekawe ile już poszło i ile jeszcze upłynnią?Są przecież limity,może dlatego rynek złota te zapowiedzi na razie zignorował?pozdro
pchelek / 2008-03-16 20:19 / Tysiącznik na forum
A ile oni tego zlota moga uplynnic - rynek wchlonie kazda ilosc - a dolar to moze do 2 zeta spasc - mnie moze bo waluty mam w akcjach a one rosna jak spada dolar bo sa
Zeus52 / 2008-03-16 20:31 / 10-sięciotysiącznik na forum
A jak myślisz,co się stanie na posiedzeniu FED?
max1224 / 2008-03-16 23:10 / Tysiącznik na forum
utną 75 i będą modlić się o wzrosty
Zeus52 / 2008-03-16 23:52 / 10-sięciotysiącznik na forum
Chwilowo mogą chyba jakieś wzrosty być,zwłaszcza gdyby DJ jutro jeszcze poleciał.Tych 75 większość się spodziewa,więc jeśli jutro DJ pójdzie w górę,to będzie znaczyło,że już konsumuje cięcia...a może w piątek nie spadł więcej właśnie z tego powodu? w takim razie te 0,75 nie na wiele się zda. Co o tym sądzisz?
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy