Forum Polityka, aktualnościKraj

Jest kompromis w sprawie 17 września

Jest kompromis w sprawie 17 września

Money.pl / 2009-09-15 17:47
Komentarze do wiadomości: Jest kompromis w sprawie 17 września.
Wyświetlaj:
andowc / 83.5.46.* / 2009-09-16 20:52
Nie kompromis, - tylko "kompromitacja".
mat3422 / 91.193.208.* / 2009-09-16 08:47
Politycy tygodniami zajmują się uchwałą, która nic nie zmieni. Chcą tylko zdobyć słupki w sondażach, żeby obywatele uważali ich za patriotów.

Miałoby to jakieś znaczenie, gdyby jakaś międzynarodowa organizacja (typu ONZ czy Trybunał Sprawiedliwości) przyznała, że ta napaść to ludobójstwo. Wtedy wiedziałby o tym cały świat. A tak nasi posłowie robią to dla własnej satysfakcji i żeby ludzie się cieszyli jakich to patriotów mają w sejmie.

Ja nadal czekam aż nasi wspaniali politycy zrobią coś, co realnie wpłynie na moje życie. Na razie ciągle bez zmian.
kije samobije / 79.188.238.* / 2009-09-16 12:32
egocentryzm i narcyzm !
pokolenie rodziny gazety wyborczej
mat3422 / 91.193.208.* / 2009-09-16 15:52
A co twoim zdaniem zmieni ta uchwała? Wskrzesi zamordowanych?
................ / 77.113.167.* / 2009-09-15 21:56
kategorja zbrodnia wojenna nie pasuje, tak samo jak ludobujstwo wiencz to ruwnierz klamstwo. ludobujstwo - cili czynnosc, celiem kturej jesc zgladzenie grupy spolecznej, narodowosciowej, wyznaniowej i td. z powodu innosci [ narodu zydowskiego, romow cili [genoczyd]], grupy spolecznej odrembnej seksualnie napszyklad geje. lub innej odrembnosci - chorzy umyslowo , klassowej i lub napszyklad religijnej. ale celem jesc zawsze ostateczne , dosczentne wyeliminowanie. a w wypadku '' katyni '' nic takiego nie mialo mejsca , bo w zsrr bylo kilkoset tys. polskich wienzniow. i po podpisanju umowy o jenczach wojennych , po nad 300 000 tys. oficzerow i zolnierzy polskich wyjechalo z zsrr i walczylo na frontach 2-j w.s. w wypadku ludobujstwa powinni wybic wszysdkich. cili nie jesc to z pewnosciom ludobujstwo. zbrodnia wojenna - to muwionc popularnie '' wypadek '' pszy praczy. polskie zolniezy dostali informacje ze w wioscze com terrorysczi. ostszelali wioske, w wyniku czego zgineli kobiety i dzieci, lub bombardowanja aljantow drezdna w wyniku czego zginelo ponad 25 000 cywili. cili zbrodnia wojenna - to ludobujstwo niezamierzone. w wypadku '' katyni'' to klamstwo. bo na terenach charkow, miednoje , katyn nie bylo dzialan wojennych. co wienczej rozkaz wydany pszez wladze naczelne zsrr, i podpisany pszez glowe panstwa ,nie da sie uznac za '' wypadek pszy praczy , pod czas wojny'' . to byl massowy mord cili ludobujstwo celiem kturego nie bylo czalkowite, ostateczne , wyeliminowanie grupy spolecznej, w tym wypadku wojskowych polskich . zafundujcie swoim wladzam prawnikuw od prawa miendzynarodowego i miendzynarodowego prawa wojennego. bo na razie jesc wrarzenie ze oni status prawny pszestemstwa '' katynskiego'' na chybil trafil cziongnom. a jak chcom wyrazic co czujom to poloniste - biezsensowne okruczienstwo, barbazynska rzez nieuzbrojonnych ludzi, bescjalskij mord i td. i niech od nas odwalom , bo nie nasza wina ze ludobujstwo bez zamiaru genaczydu, nazwano massowym mordem, ot im slowo ludobujstwo spodobalo, a w okreslienju zbrodni katynskej - nie jesc napisano - ludobujstwo bez celu ostatecznego wyelieminowanja z powodu innosci, tylko massowy mord wienc na nas wyrzywajom.
niewierzący ateusz / 83.27.87.* / 2009-09-15 22:02
"pojęcie ludobójstwa obejmuje działania dokonywane z zamiarem całkowitej lub częściowej likwidacji jakiejkolwiek grupy narodowościowej, etnicznej, "

całkowitej LUB CZĘŚCIOWEJ
andowc / 83.5.60.* / 2009-09-15 22:01
Zmumikuj się jak "Lenin",- będziesz wiecznie "żywa".
............ / 77.113.167.* / 2009-09-16 09:32
s***** ch[u]je[s][a] bo bez alaski obudzisz.
andowc / 83.5.60.* / 2009-09-15 20:52
"znamiona" to mam na "ciele" (skórze),- widocznie jestem "ludobójcą".
dareg / 87.207.175.* / 2009-09-15 18:36
komorowski to koleś z prowincji o znamionach marszałka sejmu tuskolandii
mat3422 / 91.193.208.* / 2009-09-15 18:30
Ktoś mi powie co ta uchwała zmieni? Czy Polakom będzie się żyło lepiej? Czy ich życie się poprawi?

Czy ci politycy naprawdę nie mają co robić? Tyle ustaw czeka do opracowania i do przyjęcia. A oni zajmują się uchwałą, której celem jest tylko zdobycie słupków w sondażach. A "ciemny lud to kupi".
a szkoda gadać / 83.28.154.* / 2009-09-16 01:08
Głupcze jak Ci Twoją matkę zamordują i powiedzą, że to nosi znamiona zbrodni to zrozumiesz
mat3422 / 91.193.208.* / 2009-09-16 08:39
Ja pytałem co to ma wspólnego z 38 milionami Polaków. Rozumiem, że każdy z nich miał zamordowaną matkę i wszyscy domagają się tej uchwały, bo to zapewni im lepszą przyszłość i godne życie?
niewierzący ateusz / 83.27.87.* / 2009-09-15 18:07
historyków i prawników ,komisja ta opracowała raport w roku 1993 w którym jednoznacznie napisano,że to było ludobójstwo,może o tym nie wiedziec kowalski,ale wypadałoby by wiedzieli o tym fakcie politycy platformy i nierobili wody zmózgów kowalskim swoimi twierdzeniami,że to nie było ludobójstwo,proszę cytat
"„Zgodnie z konwencją o zapobieganiu zbrodni ludobójstwa i karaniu za nią z 9 grudnia 1948 roku, ratyfikowaną przez ZSRR 18 marca 1954 roku, pojęcie ludobójstwa obejmuje działania dokonywane z zamiarem całkowitej lub częściowej likwidacji jakiejkolwiek grupy narodowościowej, etnicznej, rasowej lub religijnej jako takiej. Państwa uzgodniły, że karalne jest ludobójstwo, zmowa w celu ludobójstwa, podżeganie do ludobójstwa, próba ludobójstwa i współudział w ludobójstwie.

Osoby winne tych działań podlegają odpowiedzialności karnej niezależnie od tego, czy były konstytucyjnie odpowiedzialnymi przywódcami, osobami urzędowymi czy prywatnymi.
Zgładzenie 7305 Polaków (Z Zachodniej Ukrainy i Zachodniej Białorusi) posiada wszystkie znamiona ludobójstwa, za które odpowiedzialność spada na Stalina, Berię, Mołotowa, Woroszyłowa,, Mikojana, Kalinina, Kaganowicza, Mierkułowa, Kobułowa, Basztakowa i inne osoby, które praktycznie realizowały tę zbrodnię na miejscu. "

nie dziwi mnie,że kremlinsy z putinem na czele "nie wiedzą" o tym raporcie,ale taka "niewiedza" polityków platformy zwala mnie z nóg, ich łaskawa zgoda na "znamiona ludobójstwa" POraża
andowc / 83.5.60.* / 2009-09-15 17:51
Oświęcim (Katyń) był zbrodnią wojenną, która miała znamiona ludobójstwa.

Podoba się to "Żydom" ?
man13 / 2009-09-15 18:22 / Tysiącznik na forum
To podoba się PiSiorkom.
nuSaszadawaj! / 213.158.199.* / 2009-09-15 20:12
a co z agenturą sowiecką. Podoba się?
man13 / 2009-09-15 17:47 / Tysiącznik na forum
Czy "znamiona ludobójstwa" nie miało działanie Świętej Inkwizycji?
No a zagłodzenie na śmierć więzionych żołnierzy to nie ludobójstwo?
A co z wcielanymi do armii dziećmi kierowanymi, jako mięso armatnie, w imię "interesy polskiego" w Powstaniu Warszawskim?
Może warto zastanowić się nad konsekwencjami takich "szufladkowań".
Greeder / 89.250.196.* / 2009-09-16 07:39
Dobrze prawisz manie. Do uchwały dorzućmy więc wszelkie działania NKWD - jak święta inkwizycja. Zagłodzenie polskich jeńców w 1920 (śmiertelność prawie 2 razy większa niż jeńców radzieckich). Wcielanie na siłę do Armii Czerwonej. I szufladknijmy ich jeszcze gdzie się da.
pan władek / 89.231.106.* / 2009-09-15 20:47
ty man a gdzie ty widziałeś wcielanie dzieci do AK. Ja wiem, że do waszej armii się wciela. W Polsce ludzie odbywają zasadniczą służbę wojskową albo wstępują do armii. Pomieszkałbyś w naszym kraju trochę dłużej to byś wiedział.

Najnowsze wpisy