Forum Polityka, aktualnościKraj

KDT: Policja użyła siły

KDT: Policja użyła siły

Money.pl / 2009-07-21 08:32
Komentarze do wiadomości: KDT: Policja użyła siły.
Wyświetlaj:
Karolcia650 / 91.214.2.* / 2009-07-24 10:06
Witam jestem wstrząśnięta tym co działo się pod KDT. W tej sprawie zdecydowanie jestem po stronie Państwa. Wielu ludzi korzystając z okazji obrażało Policjantów i innych ludzi, którzy mieli odmienne zdanie. Zwłaszcza jeden palant, korzystał do woli. Oczywiście wiadomo, że w takiej sytuacji Policja zareagować nie mogła ale gdybym była na miejscu tego policjanta to bym tak temu facetowi przyp.... w gębę, że by sie nie pozbierał. Ci co tak bardzo krzyczą krzyczą wtedy kiedy czują się bezpieczni. Gdyby to było w innych warunkach ten Debil nawet by japy nie otworzył. Mówią, że młodzież u nas w kraju jest wulgarna i agresywna a ten "pan" to niby nastolatek. Ja mam 25 lat mówią, żeby młodzież brała przykład ze starszych i w tym problem właśnie z takich osób bierzemy przykład i potem Polskie społeczeństwo jest jakie jest. Ten facet jak i reszta osób biorących w tym udział to dno i kompletne zero. Rozumiem, że bronili swojego miejsca pracy ale Państwo miało dla nich kilka propozycji to, że nie chcieli skorzystać to ich sprawa. Szczerze hu... z nimi:-) Wobec takich Państwo powinno stosować takie kary żeby do końca życia zapamiętali
Yanekkk / 195.116.98.* / 2009-07-23 19:52
W ogóle co to za słowo-"kupcy"?Kupcy to byli w średniowieczu,to są handlarze.Takiej nazwy sie powinno używac
...
http://tnij.org/filet2009
Cwany / 2009-07-23 14:19
jestem kupcem, ale uważam, że należy respektować umowy, a tych, co ich nie respektują ścigać
tutaj więc jestem po stronie miasta
tylko szkoda, że gdy trzeba ścigać w drugą stronę, tak dobrze to już nie działa :(
KaNo / 213.158.199.* / 2009-07-22 12:45
Nie rozumiem zachowania ludzi, jestesmy w XXI w a mamy straszne zacofanie. To wygladało jak wojna w iraku i tak też jest opisywane w internecie i w telewizji.Kupcy z Kdt podpisali jasna umowe któa tyczyla sie konca dzierzawy z stycznie 2009. Mieli zaproponowane lokale zastępcze nie skorzystali wiec o co oni walczą o cos do czego nei maja juz prawa bo sami podpisali papierki? kolejna sprawa jest to ze niekotrzy pozabierali ze sobą dzieci i powinni za to odpowiadac w sądzie i powinni miec wysoki wyrok za to. w głowie sie nie mieści do czego doprowadzaja ludzie a również i rząd polski, w kazdym innym kraju jets lepiej jak u nas moze dlatego ze nie placa podatku od podatku
antyKDT / 88.220.105.* / 2009-07-22 08:31
A mnie już śmieszyło to ile czasu kupcy mogli opuszczać KDT:))) Koniec umowy, to koniec i trzeba się wynosić. Do umowy potrzebne są dwie strony, jak jedna nie chce to trzeba to uszanować. Ja nie wybierałem kupców z KDT, wybierałem natomiast Prezydenta Warszawy i to on ma rządzić moim miastem. - a wypowiedziom ludzi Z POZA Warszawy bardzo dziękuje ale niech raczej dbają o chodniki i sklepy w swoich miejscowościach!!!!
idiothunter / 89.75.141.* / 2009-07-22 00:30
Wreszcie w Polsce wyegzekwowane prawo. Brawo władze miasta. Umowa to umowa - do 1 stycznia obowiązywała. A miasto nie miał obowiązku im zapewniać no niby z jakiej racji ?? Jak ktoś wynajmuje ode mnie mieszkanie, umowa do 1 lipca to co ?? będę go musiał siłą wyrzucać, bo nie znalazłem mu mieszkania ?? Buehehehe.
historyk / 89.77.32.* / 2009-07-21 23:55
Prezydent Warszawy zapewniła także, iż jest gotowa spotkać się z pojedynczymi kupcami, ale nie z zarządem KDT.

DZIEL I RZĄDZ
warszawiak!!! / 77.115.7.* / 2009-07-21 23:47
Kupcom w 2008r. skończyła się umowa dzierżawy a oni dalej zajmowali hale - i niby to jest dobre!!!

Co to znaczy, że oni nie chcą to tak ma być - GDZIE INTERES SPOŁECZNY!!!

DLACZEGO ONI NIBY BY MIELI BYĆ UPRZYWILOWANI, BRAWO DLA WŁADZ MIASTA!!!!!!!!!!!!!!
OLESSS / 87.99.40.* / 2009-07-21 23:41
WSPÓŁCZUJĘ WAYM TAKIEGO PREZYDENTA !!!!!
A SOBIE WSPÓŁCZUJE, ŻE MIESZKAM W KRAJU W KTÓRYM MUSZĘ WSTYDZIĆ SIĘ ZA NASZYCH RZĄDZĄCYCH, TA WŁADZA NICZEGO NIE POTRAFI POZA WZAJEMNYM OSĄDZANIEM I SPEŁNIANIEM SWOICH ZACHCIANEK !!!
TRAGEDIA !!!! NIE MA TO JAK WSPÓŁPRACA Z OBYWATELAMI KRAJU ......
historyk / 89.77.32.* / 2009-07-21 23:30
odpowiedzialność za tę bezprecedensową burde ponosi Hanna Gronkiewicz Waltz, to władza odpowiada za skaddal który wywołała gdyż ona jest odpowiedzialna za miasto. Ta tercjarka która prowadziła kółka modlitewne ta chrzescijanka którą Wałęsa namaścił jako wielką pełną wiary na kandydatkę na prezydenta nie jest nastawiona na porozumienie tylko na walkę, dziwne gdyż gdyby jak Wałęsa była nastawiona na porozumienie nigdy by do tego nie doszło że gazuje się ludzi. Ale ta wspaniała pani prezydent jest za dumna aby rozmawiać z kupcami którzy na wezwanie Balcerowicza wzieli sprawy w swoje ręce. Jest to typowa postawa dla rządu Tuska że z nikim nie rozmawia nie rozmawia Pawlak z żonami górników, nie rozmawia Tusk z prezydentem, bo po co wspaniały dzentelmen będzie rozmawiał z handlarzami Kupcy łamią prawo tak piszą niektórzy to ja przypomne pani Gronkiwicz, że nadal byłaby PRL gdyż wszyscy strajkujący i protestujący łamali prawo. Gdyby nie łamano prawa to Gronkiwicz gniłaby w zacofanym PRL do tej pory a tak to przez kilka lat jak piszą dzieki prof Falandyszowi z adiunkta wypłuneła na wysokiego technokrate jak sama określa siebie. A technokraci nie będą mysleli o ludziach dla nich liczy się suche prawo. Druga w PO po Tusku zasługuje na szczególnę krytykę jest to postać która ma władze a nie biedni kupcy którzy byli podporą powstającego kapitalizmu i pewnie w wyborach warszawskich na nia głosowali. PO widać to na każdym kroku inspiruje konflikty i liczy na tych co nic nie rozumieją i nie znają historii. Wspaniale wyglądali ci policjanci filmowani przez tvn warszawa stojący szeregiem przed ludzmi z psami wyglądali jak hitlerowcy podczas akcji. Wiem dlaczego dochodziło do strzelania do protestujacych w 1956,1970,1980,1982 bo nie przestrzegali prawa i teraz wystarczy tylko iskra i co ochroniarze i policja z chęcią użyli by broni. Widać w reportarzach z jaką gorliwością działaja, a co robili w środku to się dopiro dowiemy. Wstyg pani prezydent na zamiast rozmawiać to agresja, nawet z komunistami rozmawialiscie a z aktywnymi ludzmi nie. PO powinna jak najszybciej zejść na poziom partii porozuminia a nie pękać i puszyć sie w majestacie prawa to prawo was nie uratuje. Bijecie stoczniowców bijecie kupców zawłaszczacie państwo gwałacicie niezależność NBP, rozwalacie publiczne media, zawłaszczacie NIK jeszcze krok a staniecie sie kierowniczą siłą narodu
Macie zawsze racje jak władcy PRL Oczywiscie wszystkiemu jest winien Kaczynski gdyż 5 lat temu coś obiecała a wy nie respektujecie ciagłości władzy. Zaraz okrzykna mnie PiSowcem i zaczna ubliżać ale to co zrobił Kaczyński czy PiS to wy mieliście naprawić a wy co robicie duma od dumy pękacie i robicie kase. Lepiej sprzedać teren na którym cięzkim kosztem zagospodrowany przez kupców niż pozwolić im działać. Nie jest to wasze państwo tym co zapowiadał Tusk to jest państwo interesów wielkiego kapitału i to zagranicznego. Drobne firmy nie mją tu moim zdaniem czego szukać niech kupcy sobie radzą nieważne ich dokonania. Moim zdaniem prezydent Gronkiewicz zwana przez internałtów powinna sie poddać do dymisji gdyż wstyd za to ze nie jest w stanie porozumieć sie z kupocami i jeszcze raz przypomne co by było jakby Wałęsa nie porozumiał sie z komunistami. Wstyd władzo Warszawy wstyd PO od partii obywatelskiej dzieli was już morze. Wystarczą te uśmieszki waszych funkconariuszy np przemiłe słowa o kupcach Niesiołowskiego. Życze wam sukcesu w dalszym naprawianiu państwa
szmatek64 / 89.238.6.* / 2009-07-28 14:29
Brawo w końcu ktoś inteligentny powiedział PRAWDĘ bardzo podobała mi się twoja wypowiedz tak jakby były to moje słowa nasze państwo jest naszym wrogiem i powinniśmy z nim walczyć dla dobra naszych DZIECI nie można pozwolić na bezprawie ze strony urzędasów.
hermenegilda / 92.74.238.* / 2009-07-22 08:12
Dziekuje Panu za te wzniosle pelne logiki slowa ,wiem co znaczy rozgoryczenie kupcow ,bylam kupcem z powolania przezylam podobna historie balam sie tylko publicznie walczyc bo sama wychowywalam dwoje dzieci ,kiedy powstala pierwsza konkurencja Real padlo haslo blokujmy drogi ,wtedy moja matka powiedziala posluchaj mnie dziecko przezylam  wojne i bylam wiezniem politycznym nie oddawaj zycia za ojczyzne bo polacy nie potrafia zjednoczyc nie mieszaj sie w walczacy tlum bo cie stratuja nie posluchalam tylko zeby odrazu zostawic ten w centtrum miasta interes bo prezydeent mowil do kupcow nalezy to przeczekac postawic na jakosc nie ilosc jaka oferuja wielkie koncerny handlowe   nic jednak nie pomogl w tym okresie kiedy  zwrocilam sie ozmiane stawki czynszowej wysmiano ,mnie moze pani zamienic placowke bo bylyosoby bliskie chetne na przyjecie a ja dzisiaj za ten niby okres przeczekiwania sprzatam w niemczech bo z 3 miesiecy czekania nie bylo na zus czynsz 5000 tys. i razem z karnymi odsetkami mam ogromne dlugi no i komornika na emeryturze ale wiem za co pracuje zgroza wspolczuje tym kupcom to kierat nie doceniani przez nikogo zawsze to ta niska spolecznosc ktora musi sie plaszczyc zeby przetrwac boze miej w, opiece tych co walcza bo sa rozgoryczeni i podsun im mysl na rozwiazanie tej skomplikowanej sytuacji   
historyk / 89.77.32.* / 2009-07-22 09:54
arogancja władzy jest zatrważająca, relacje mediów choć już znacznie obiektywne są jednak wybiórcze,sprwa kosztów i wkładu jaki ponieśli kupcy na rzecz blaszaka jak to mówią lizusy jest brzebąkiwana na marginesie, sprawa oferty dumnej prezydent żeby przenieść kupców z centrum W-wy do Nadarzyna pachnie bezczelnością, ludzie którzy tyle kosztów ponieśli tworząc kapitalizm biorąc sprawy w swoje ręce mają się przenieść do Nadarzyna gdzie handel tego typu nie ma szans i poprostu trzeba zwijać interes. To nie tylko sprawa kupców z pl Defilad to równiez sprawa Stadionu oferta na Marywilską to kpiny. Wniosek dla mnie jest prosty nie ma miesca dla drobnych kupców to jest państwo wielkiego kapitału, to jest państwo biurokrcji i technokratów którzy poza literą prawa nie widzą ludzi, nie pamiętają dlaczego rozpad się komunizm wcale nie ze względów politycznych tylko przez arogancje władzy, która na szczęście zrozumiała że trzeba rozmawiać do końca aż do efektu, ta władza też to zrozumie po kilkudziesieciu ofiarach fali strajków powstaniu bojówek anarchistycznych to kapitalizm zna tylko urzędnicy wywodządy się z homo sowietikus tego nie rozumieją i uważaja że dla ich mądrości nie ma alternatywy. Jak niestety niektórzy ostrzegali że boją sie ze PO obrosnie w dumę i arogancje i stanie sie partią działajacą w interesie biurokracji i zawodowych syndykatów co włąśnie moim zdaniem nastepuje. Ciesze sie że tym razem policja zachowała sie profesjonalnie czekała na porozumienie, ale widze że jest za to opluwana niektórzy pewnie myśleli że jak za czasów PRL do robotników otworzy ogień do handlarzy.
Współczuje Pani sytuacji jest Pani ofiarą systemu który miał zmienić PRL ale tak naprawde w stanowisku technokratów nic sie nie zmieniło a śmiem twierdzić że pogorszyło, bo jednak ztamtymi można było się dogadać wie to nawet Wałęsa, a dziś Gronkiwicz Waltz nie bedzie rozmawiać jeszcze obciąży kosztami kupców.
I jeszcze jedno prawo tworzą ludzie dla ludzi obserwuje, że tworzone prawo coraz bardziej wiecej uprawnień daje władzy / popatrzmy jak są przeprowadzane konsultacje/co stanowi o końcu ery porozumień i końcu społeczeństwa obywatelskiego
rozwado / 2009-07-22 12:04 / Tysiącznik na forum
Chca rowniez zlikwidowac Zieleniak na Ochocie - zrodlo jarzyn, owocow i miesa, a takze przylegla Hale Banacha. Tylko po to zeby zbudowac w tym miejscu wiezawiec dla ZNP. Po co nauczycielom taka budowla? Jesli zniknie Zieleniak, to bedziemy jedli podejrzane artyfakty z carrefoura i Leclerca zamiast prawdziwych jarzyn i wedlin.
issael / 89.108.231.* / 2009-07-21 21:46
Interesujące zdarzenie. Ale jeszcze bardziej interesujace relacje, medialne. Obejrzałem relacje w TV, i radio, ciekawy dobór rozmówców, ciekawe argumenty, prawie wszystkie popierajace wadze miasta i krytykujace kupców. wszystko podlane socem prawa.
Musze pogratulować, coraz sprawniej, opanowany warsztat, urabiania opini publicznej, oraz prania umysłów. Składam wyrazy uznania :)
Sprawa nie jest zbyt skomplikowana i jest wynikiem zaszłości, przynajmniej tak wnioskuję z tego co o tym "konflikcie" podawano wczesniej, kiedy popularne media jeszcze nie miały obowiazku "własciwie" relacjonowac, naswietlać i nagłasniac.
Nie neguje ze prawie wszystko jest zgodne z prawem.
Jest tylko mały niesmak, tym niesmakiem jest, niedotrzymanie obietnic miasta, jakie duuzo wczesniej były dane kupcom. Sposób wywiazywania się z tych obietnic, póżniejsze zmiany i powolne "rolowanie" obietnic . Rozumiem ze władze miasta zmieniaja się, ze sa naprzemian rózne opcje polityczne.
Ale jezeli tak wyglądają dogadywania się władz z obywatelami, oraz tak wyglada dotrzymywanie umów, z kazdej strony. To wcale mnie nie dziwi ze polacy nie ufaja swojej władzy.
PrawdaKtóraBoli / 89.187.232.* / 2009-07-21 19:36
A mnie dziwi tylko, że członkowie partyjki zwanej, chyba tylko przez przypadek, prawo i sprawiedliwość tak usilnie bronią bezprawia.
Nawet konus II się w to włączył. No cóż, w kancelarii panuje bałagan jak to sam kownacki zaznaczył, to i konus II może nie wiedzieć, kto to bezprawie (czytaj kupcy) próbuje podtrzymywać. Szkoda tylko, że konus II nie nawołuje, żeby pis w końcu oddało to co państwu Polskiemu ukradło.
poiuytrewq / 83.24.234.* / 2009-07-21 20:48
I w końcu zostanie zaprowadzony porządek. Bezkarność nie może być tolerowana. Jak już raz tam wlazłem, to już mnie nikt nie ruszy.
JX / 91.193.160.* / 2009-07-21 19:29
Spóźnili się mocno:
"Co działo się w Gminie Centrum?
Przede wszystkim korupcja, kupczenie terenami centrum Warszawy, gdzie cena jednego metra gruntów jest zawrotnie wysoka. Siedmiuset radnych, lukratywne pensje, siedmiu zastępców burmistrza Gminy Centrum. Jednym z radnych był i jest (lipiec 2000) niejaki Bogdan Tyszkiewicz. Jeździł najnowszym modelem Mercedesa za 60 000 dolarów. Był bezkarny. „Rzeczpospolita", za nią „Gazeta Polska" (31 V 2000) opisywały wydarzenie, kiedy to pan radny Tyszkiewicz - pijany, wymachiwał pistoletem, na który nie miał pozwolenia, krzycząc, że wszystkich wystrzela. Lokal, w którym wtedy balował, jest określany jako „znany z gangsterskich spotkań".
Tu więcej: http://tnij.org/du0m
coś nie halo / 94.78.138.* / 2009-07-21 19:10
chyba kupcom się coś pokręciło - myślą że przez zasiedzenie dostaną to miejsce na wieczność
hipoteza / 79.184.26.* / 2009-07-21 19:28
Wszystko " halo "
Kupcy stali się ofiarami kolejnej wojenki politycznej między PO a Prezydentem Państwa .
H.G.W. unieważniła w 2008 r. umowę zawartą przez L.K.
Przeczytaj poniżej .
Dowiesz się z jutrzejszej prasy o genezie konfliktu !?
hipoteza / 79.184.26.* / 2009-07-21 18:26
W dodatku na gruntach prywatnych zawłaszczonych przez Państwo po II wojnie !?

Od dzisiejszego dnia możecie obserwować powolny, jednostajny spadek notowań PO i Pana Prezydenta L.K. razem wziętych .

Liberalizm ( wolność ) dla elit !?

A mogliby razem napisać i przegłosować dowolną Konstytucję oraz rozliczyć PRL !!!
Wzamian odgrywają teatr przed wyborcami .
Ostatecznie nawet sznurów im zabraknie !!! ( Wyspiański )
hipoteza / 79.184.26.* / 2009-07-21 19:15
... niektórzy dziennikarze tak tłumaczyli dzisiaj genezę konfliktu ...
KDT w 2006 r. podpisały z miastem umowę dzierżawy na 30 lat !!! W jej ramach, w miejscu " blaszaka " miała powstać odpowiednio zaprojektowana " galeria handlowa "
Na czas budowy kupcy mieli dostać lokalizacje zastępcze .
W 2008 Gronkiewicz zerwała jednostronnie umowę, kazała im się wynosić bo w tym miejscu " nieznane " kapitały chcą wybudować Muzeum Sztuki Nowoczesnej !!?
Dworzec metra to tylko wygodna wymówka !?
Chodzi o konkurencje wielkich sieci handlowych, którym polscy kupcy byli i są solą w oku ( w kieszeni ) !!!
do początku nowsze
1 2 3 4

Najnowsze wpisy