Forum Forum prawneBudowlane

Kłótnia w sprawie posiadłości po rodzicach!

Kłótnia w sprawie posiadłości po rodzicach!

Gapa12 / 2011-03-24 12:56
Dzień dobry!!
Mam pewien problem, jakiś rok temu zmarł mój rodzic, wraz z nim mieszkałem ja, oraz moja siostra... niestety tata nie zostawił testamentu. Niedawno zaczęła się wojna pomiędzy mną a moją siostrą w sprawie posadłości, oraz działki...bardzo bym prosił o jakieś porady jak rozwiązać ten, bądź co bądź, ale bolesny problem!
Z góry dziękuję bardzo!!
adamzaw / 2011-03-27 17:52
Twoja sprawa to historia stara jak świat.
Ja mam już sporo lat i moi rodzice z roku na rok coraz słabsi. Nikt wiecznie żył nie będzie. kiedyś w końcu taka chwila musi przyjść dla każdego jednego chodzącego po tej ziemi na 100%.
W tym względzie jesteśmy równi - wszyscy.

Próbowałem kilkakrotnie rozmawiać ze swoimi na ten temat ale oni nie chcą, co mnie dziwi. Wydaje sie, że ludzie światli, a zachowują się tak jakby myśleli, że nie rozmawianie o tym co kolwiek pomoże i/lub polepszy, a będzie odwrotnie.
Już widzę, że u mnie w rodzinie nie obędzie się bez "sęków". Ojciec "zaszczepił" w młodszej siostrze cały ten negatywny ładunek emocjonalny. Ale wracając do tematu: możecie sprzedać wszystko, a kasę podzielić na tylu ile Was jest. I tu mogą pojawić się "sęki", bo ktoś może uważać, ze jej należy się więcej.
Jeśli ja kiedykolwiek będę dzielił w rodzinie to podzielę po równo.
Jesli sam się nie dogadacie to boc może będziecie musieli podzielić się( czyt. stracić) z adwokatką :/.

Najnowsze wpisy