Forum TechnologieZdrowie i medycyna

Kłótnie małżonków o finanse mogą zwiastować rozwód w przyszłości

Kłótnie małżonków o finanse mogą zwiastować rozwód w przyszłości

Keylo / 178.235.205.* / 2013-07-14 13:29
Konflikty o kasę prowadzą często do zdrad. W ogóle kwestia pieniądza jest wysoce "zdradogenna".
Stawiam tezę, że zdrada wynika czasem z prób leczenia kompleksów z przeszłości. Wielu mężczyzn nie potrafi poradzić sobie z nagłym sukcesem zawodowym, społecznym, czy też finansowym. Stają się „innymi ludźmi”, stają się dla nas obcymi, zapatrzonymi w siebie egoistami, których światopogląd zmienia się wraz z przyrostem stanu konta i poziomu zainteresowania ze strony wielu młodszych kobiet, którym często to po prostu imponuje. Wczorajszy zakompleksiony chłopiec przeobraża się nagle w pewnego siebie samca, który przestaje się liczyć z tymi, którzy wspierali go w „normalnych czasach”. Pieniądze dają mu poczucie pewności siebie. Myśli, że może „mieć każdą” i nie rozumie, że jest to tylko ułuda, która skończy się kolejną tragiczną pomyłką, tym razem dla niego samego, bo okaże się, że został tylko "dawcą kapitału i pozycji społecznej" i będzie liczył się tylko do momentu podzielenia JEGO majątku na sprawie rozwodowej. Dużo takich prawdziwych historii można znaleźć na alehistorie.pl, no ale na to trzeba mieć mocne nerwy,żeby to czytać, jak ludzie sobie łajdactwa robią. Choć na mnie zadziałało to jak terapia lepsza od księdza czy psychiatry, że moje problemy to pikuś w porównaniu do innych. I już wiem, co mam robić dalej...

Najnowsze wpisy