Forum Forum prawneGospodarcze

Kody PKD, a kasa fiskalna

Kody PKD, a kasa fiskalna

mbienkowski / 164.127.136.* / 2012-07-27 13:11
Witam,

właśnie jestem w trakcie zakładania własnej działalności gospodarczej jaką jest sklep papierniczy. Oprócz artykułów piśmienniczych zamierzam w nim mieć punkt xero, drukowanie oraz małą introligatornię (oprawa prac, bindowanie, laminowanie itp.). W związku z tym, że w swoim sklepie będę miał nie tylko artykuły piśmiennicze mam problem z kodami PKD. Artykuły, które dodatkowo zamierzam sprzedawać:
- tusze i tonery,
- kalkulatory,
- baterie i akumulatory,
- pudełka i torebki na prezenty,
- kable i gniazda telefoniczne,
- czyste płyty CD/DVD,
- breloczki,
- druki akcydensowe,
- artykuły gospodarstwa domowego takie jak: papierowe serwetki, worki na śmieci itp.

Dodatkowo zajmuję się usługami telekomunikacyjnymi takimi jak instalacja, naprawa bądź konserwacja różnych urządzeń.

Wybrałem poniższe kody:
- 18.12.Z - Pozostałe drukowanie,
- 18.14.Z - Introligatorstwo i podobne usługi,
- 43.21.Z - Wykonywanie instalacji elektrycznych,
- 47.62.Z - Sprzedaż detaliczna gazet i artykułów piśmiennych prowadzona w wyspecjalizowanych sklepach,
- 95.12.Z - Naprawa i konserwacja sprzętu (tele)komunikacyjnego.

W związku z tym, że w powyższych kodach nie ma mowy o tonerach czy kalkulatorach chciałem dorzucić jeszcze jeden punkt:
- 47.19.Z - Pozostała sprzedaż detaliczna prowadzona w niewyspecjalizowanych sklepach.
Znajoma księgowa powiedziała mi, że wybierając powyższy punkt zajdzie domniemanie sprzedaży biżuterii z metali szlachetnych i będę zmuszony do posiadania kasy fiskalnej. Sama wybrała mi punkt:
- 47.78.Z - Sprzedaż detaliczna pozostałych nowych wyrobów prowadzona w wyspecjalizowanych sklepach.

Oprócz tego zastanawiam się nad sprzedażą sztucznej biżuterii w postaci bransoletek ze szklanych koralików bądź sznurków woskowanych. W bransoletkach tych nie będzie żadnych metali bądź kamieni szlachetnych. Jedynym metalowym dodatkiem mogą być jakieś zawieszki, które będą wykonane z bliżej nieokreślonego metalu pokrytego farbą w kolorze złota lub srebra. Pytanie czy w związku z tym muszę posiadać kasę fiskalną. Nie ukrywam, że zależy mi na jej braku, dlatego sztuczna biżuteria nadal stoi pod wielkim znakiem zapytania.

Najnowsze wpisy