Forum Forum inwestycyjnePortfel

Komentarze do portfela "dianthus4"

Komentarze do portfela "dianthus4"

Wyświetlaj:
dianthus4 / 2011-03-06 19:03 / portfel
ACP 51,7 up to 56, 8%
Lagodny roczny trend spadkowy, w kanale 49-56.
10 dni temu odbicie od dolnego ograniczenia kanalu.
opor 52,5 54,00 wsparcie 51,3

Na dziennym:
RSI klin zwyzkujacy
MACD - 10 dni temu sygnal kupna
dianthus4 / 2011-03-06 16:57 / portfel
IDM
Wpadka z BMI. Przelamalo 20 miesieczna dlugoterminowa linie trendu wzrostowego. Kurs jest teraz pod linia trendu, probuje stworzyc cos na ksztalt konsolidacji. Jest bezpiecznie, chyba ze przebije 2,78 na obrotach. Zasieg wzrostow ograniczony przebita linia dlugoterminowego trendu z kazdym dniem jest coraz wiekszy, na dzis 3,3.
Wszystko jest mozliwe. Spadek ponizej 2,78 po SL i nizej i konsolidacja. Luka w gore +10%, +20%. Lagodniejszy kanal wzrostowy 2,8-4,0.

Na tygodniowym:
STS nisko,
IMI przebita linia spadku
MACD za 2 tygodnie sygnal kupna
BOS trend rosnacy

Na dziennym:
ULT- lagodnie wzrostowy, min 42
STS- sygnal K 5 dni temu
RSI - opor na 52
BOS- trojkat symetryczny K (-1,2)
dianthus4 / 2011-03-05 21:09 / portfel
ACH ZEBY NIE ZAPOMNIEC.
Duzo analiz jest zyczeniowych, bo akurat mam pewne akcji.
Jesli nie mam akcji i mysle ze urosnie bo cos tam. To raczej urosnie.
Jesli mam akcje i mysle ze urosnie to chce zeby uroslo, nie niekoniecznie urosnie. Emocje moga mi czasem zaciemnic analize.

Przyklad
Nie mam w tej chwili PEO. A powiniem kupic za 200k. i mialbym ze 30k zarobku:)
Tak samo PKO. 20% zarobku w ciagu 2-3 miesiecy.

Z drugiej strony medalu mam PGE. I chcialbym zeby uroslo. Ale nie urosnie. Na pewno nie do lipca. Dopiero jak SP sprzeda to co ma sprzedac, moze, moze byc pompa. Nie wczesniej.
Byc moze od razu po sprzedazy bedzie pompa bo juz nie bedzie na co czekac. Drobni juz teraz sa zniecheceni.
Mozliwy jest scenariusz ze bedzie lekka pomka po 11q1. Teoretycznie zysk za 10q4 764mln, to malo jak na okres zimowy. Powinnien byc 100mln wiekszy. Bedzie wiecej w 11q1. Wiekszy dodatkowo o udzialy kupione na koniec 2010. Raport bedzie 18 maja. Akurat zeby podbic cene przed. Wywalaniem przez SP.
dianthus4 / 2011-03-05 20:47 / portfel
KPX
Społka przeszla od ponad rocznego kanalu spadkowego, do konsolidacji z ktorej sie wybila. W sumie wyglada to na odwrocony spodek, ktory nie wszedl jeszcze w faze najwiekszych wzrostow.
Aktualnie 3 miesieczny krotki trend wzrostowy jest na wyczerpaniu i opier sie na dolnym ograniczeniu kanalu.
W dlugim terminie na wykresie tygodniowym 15 wlasnie przetnie od dolu 50, co raczej wskazuje na trzymanie akcji.
dianthus4 / 2011-03-05 18:18 / portfel
PZU
Spolka wybila sie ze srednioterminowego kanalu spadkowego, przechodzac w lagodny kanal spadkowy/konsolidacje.
Gorne ograniczenie 352, dolne 337.
Moze w dluzszym okresie odwrocony spodek.
K-340
dianthus4 / 2011-03-05 17:16 / portfel
PEO w poniedzialek, wtorek K-przy RSI 48-49
dianthus4 / 2011-03-05 17:19 / portfel
Moze byc szybki wyskok do 178. Ale po tym korekta, jesli calosc bedzie sie korekcila.
dianthus4 / 2011-03-05 17:13 / portfel
PEO Ksiązkowo.
Poczatek tygodnia, odbicie od dolnej linii dlugoterminowego kanalu na 160. Zasieg wzrostow 200. Potencjalny up 20%. Brzmi az za dobrze. I juz ok 7% z tego zrealizowane. Najbardziej niewiarygodny scenariusz to w 2 tygodnie 200.
W poniedzialek za polowe PCK. Jesli spadnie to za reszte na 166.
dianthus4 / 2011-03-05 12:57 / portfel
Dzis zaskoczyl mnie TPE. Podwojnie.
TPE jest w srednioterminowym trendzie spadkowym i nic nie zapowiadalo ze sie wybije. Gorne ogranicznie dziennego kanalu na dzis to 6,26-6,27. Sprzedalem po 6,27. Odbicie w dol na godzine i potem przebicie do gory kanalu. Ponad kanalem na kilka godzin przy 6,31. W sumie juz myslalem ze trwale przebil. A jednak na fixie wrocil do kanalu na 6,18.
Co dalej.
Walor probuje sie wybic z kanalu gora, wiec nie powinnien dotrzec do dolnego ograniczenia na 5,9.
Moze spasc 6,15 lub 6,11. bedzie zle jesli ponizej 6,05. Przy 6.11 kupilbym za polowe.
dianthus4 / 2011-03-04 19:42 / portfel
Czas na korekte wnioskow.
Czlowiek uczy sie na blędach.
Duzo stracilem na GZU i KPX. Ale to z powodu pracy.
Lapanie kilku srok za ogon. Brak czasu i fizyczno-psychicznie wyczerpanie nie sprzyjaja dobremu inwestowaniu.
Brak czasu na dokladne analizy. A przede wszystkim TNIJ STRATY!!! Od razu, na, z gory ustalonych poziomach.
Z jednej strony zle, a nawet bardzo zle ze stracilem tyle kasy, ale z drugiej jeszcze gorzej ze juz nie przejmuje sie tym wogole.
Nawet nie wiem ile stracilem. Nie jest to wazne, bo i tak ogolnie jestem na plusie.
Potencjał emocjonalnego podejscia do strat maleje z kazda strata i pozostaje juz tylko czysty rozum. (tak powinno byc, albo chociaz trzeba sie do tego zblizac)
dianthus4 / 2010-02-26 02:35 / portfel
Poczatek jest całkowicie prawdziwy.
Poczatkujący ma szczescie. Z perspektywy roku widze moją totalna niewiedze.
Widze jak puszczely mi nerwy jak akcje spadly po 10%. To juz bylo dla mnie za duzo.
Nie mniej jednak wewnetrzny glos mowil mi co mam robic. Tylko ze nie posluchalem go.
Kurcze 60k Dudy kupione po 0,53. Jako totalnie zielony. Nie wytrzymalem parcia i puścilem.

Po roku czasu doszedłem do wniosków:
-DT to strata czasu (codziennie lub prawie jestem na sesji)
-stop lossy koniecznie ustawic (tylko raz ustawilem, a zadzialaly)
-jedyna metoda zarabiania jest.... tu niespodzianka: "kupic na dnie sprzedac na gorce"
-i przede wszystkim zaden detal, 20-30-40k w jeden walor, choc czasem ciezko jest z plynnoscia (cog)
1 2
na koniec starsze
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy