Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Koniec darmowych mostów?

Koniec darmowych mostów?

Money.pl / 2006-09-05 07:48
Komentarze do wiadomości: Koniec darmowych mostów?.
Wyświetlaj:
LENIN / 83.238.240.* / 2006-09-06 22:21
proponuje pobierać opłaty np. za przejechane każde przejście dla pieszych:1 pln!
marek1953 / 83.24.53.* / 2006-09-06 20:45
Szanowni huraliberałowie, a więc większość z poniżej wieszających psy na rządzie.
Powinniście wyć z zachwytu.
Przecież to najnormalniejsze posunięcie ekonomiczne. Jeżeli ktoś buduje most lub posiada most, to normalne jest, że za korzystanie pobiera opłatę.

Nijak zatem zrozumieć nie mogę, jak to się ma do nieustannie sugerowanego sosjalizmu pisowskiego - czysto kapitalistyczne podejście.
chx / 88.108.201.* / 2006-09-10 15:00
Właśnie pies leży pogrzebany w różnicy pomiędzy słowem buduje a posiada. Nie mam nic przeciwko od pobieraniu opłaty za używanie własności prywatnej. W przypadku mostów jednak Państwo płaci inwestorowi za wybudowanie mostu tym samym nabywając prawo własności mostu. Tym samym inwestor pozbywa się prawa własności mostu i jako taki nie ma najmniejszego powodu by pobierać opłaty za korzystanie z niego.

Inaczej ma się sprawa z autostradami, które w założeniu partnerstwa publiczno-państwowego przechodzą na własność Państwo po jakimś czasie od momentu ich wybudowania przez inwestora. W tym wypadku mamy doczynienia z płatną autostradą na rzecz inwestora.
antyPiS / 83.143.40.* / 2006-09-06 21:45
jesteś głupi, czy tylko udajesz?
Bulisz kupę kasy za te 14 litrów benzyny na setkę do twojego pięknego 5 metrowego krążownika. W tym jest morze zmarnowanej kasy na obiecaną socjalistyczną budowę autostrad, dróg i mostów, które jakoś nie powstają. Lubisz płacić za coś dwa razy, twoja sprawa. Ja nie lubię.
marek1953 / 83.24.53.* / 2006-09-06 22:43
1. w kwestii mojej głupoty - moje zdanie nie ma dla Pana chyba najmniejszego znaczenia.
2. Oczywiście nie lubię płacić, oczywiście uważam, że drogi budowane za podatki (za ciężarówkę np płacę go trzykrotnie: w paliwie, winieta i podatek drogowy) powinny być bezpłatne.
3. Chyba, że zostanie przyjęty system włoski czy francuski, mieszany. - bezpłatne drogi budowane z podatków, autostrady, tunele, mosty - płatne.
4. Niemcy już się wycofują z "bezpłatnych" autostrad.

A w sumie sprawa nie dotyczy tylko i wyłącznie ostatniego roku, co większość sugeruje. . Płacimy za zaniedbania i biedę całych 60-ciu lat.
marek1953 / 212.244.61.* / 2006-09-07 07:16
Oj po przeczytaniu poniższego zrozumiałem – to wszystko co wypisywałem do tej
pory to bzdety – jest dokładnie odwrotnie. A oto tekst, który mnie nawrócił (
prawda jednak wyzwala):

"W żadnym wypadku nie zostanę premierem, jeśli mój brat Lech wygra wybory
prezydenckie. Byłaby to sytuacja nie do zaakceptowania przez polskie społeczeństwo."
J.K. 10.2005

"Dla mnie raz dane słowo jest święte i sądzę, że dla koalicjantów także." Powiedział
J. K. "Życie Warszawy",
10 lipca 2006

"Władza Samoobrony w Polsce to będzie kryzys europejski, dużo większy niż ten
austriacki."
J. K. 2002.11.15, Trójka

W "Głosie Wybrzeża" z 18 i 22 czerwca 2003 r. opublikowano wywiad z panem posłem
Jarosławem Kaczyńskim. Powiedział on: "Samoobrona jest tworem byłych oficerów służb
bezpieczeństwa. Mój brat, który był ministrem stanu do spraw bezpieczeństwa, dostał
raport, z którego wynikało, że grupa byłych oficerów SB założyła Związek Zawodowy
'Samoobrona'˝. I dalej czytamy: ˝To formacja używana do osłony tyłów tego całego
układu i ochrony tego nieporządku, który jest w kraju, i jednocześnie korzystająca z
tego nieporządku. To są ludzie, którzy nabrali kredytów i chcą żyć jak przedsiębiorcy,
a mają kwalifikacje do kopania rowów".

W serwisie PAP-u z 2004.03.25, Jarosław Kaczyński potwierdził: "Cieszę się, że będę na
pierwszej linii walki
z Samoobroną. Uważam, że mam dowody na potwierdzenie moich słów i w odpowiednim
momencie je przedstawię".

Jarosław Kaczyński, 2004.02.16, PR3: "My w kolejnej kompromitacji i w otwieraniu
Samoobronie drogi do władzy w Polsce uczestniczyć nie będziemy, bo proszę zauważyć, że
kolejne takie rządy w Polsce jak te, które mamy obecnie, albo te które były w
poprzedniej kadencji i mamy do czynienia z Samoobroną przy władzy i naprawdę z
nieszczęściem dla naszego kraju."

Jarosław Kaczyński, 22 marca 2004, Czat gazeta.pl "Ja jestem przeciwnikiem mówienia o
koalicjach przed wynikiem wyborów. Mamy dwa wyraźne zakazy, które dziś obowiązują w
samorządach, a będą też obowiązywać w nowym parlamencie - SLD i Samoobrona. A dziś
powinno się powiedzieć odwrotnie - Samoobrona i SLD."

Marzec 2005 rok / antena RMF FM,
RMF FM : Czy w przyszłej kadencji Sejmu będzie możliwa sytuacja kiedy partia poprze
ludzi mających kłopoty z prawem ?
Lech Kaczyński: "Nie ma takiej możliwości. PIS jest partią ludzi praworządnych, którzy
dążą do rozliczeń krzywd. Nie poprzemy nikogo z wyrokiem sądu lub przeciwko komu
toczą się sprawy sądowe. To jest sprzeczne z ideałami PIS".
RMF FM: Czyli poparcie dla takiego polityka jak na przykład Andrzej Lepper gdyby
starał się o fotel marszałka jest niemożliwe?
Lech Kaczyński: "Nie ma takiej możliwości. Najwyższe funkcje w państwie muszą
sprawować ludzie czyści jak łza. Andrzej Lepper udowodnił, że ma za nic prawo i jest
politycznym awanturnikiem. Poparcie PISu dla tego
polityka w jakiejkolwiek sytuacji jest nierealne."

Obaj bliźniacy są zakłamani do szpiku kości – ależ się myliłem.
marek1953 / 83.24.53.* / 2006-09-06 20:46
Musiałem zmienić nick, po pod mój marek 53 ktoś się wpiął.
maxx / 2006-09-10 22:16
Proponuję się zarejestrować i nie będzie problemu z podkradaniem nicka
marek1953 / 83.24.53.* / 2006-09-06 20:46
Musiałem zmienić nick, po pod mój marek 53 ktoś się wpiął.
pytajnik / 80.54.90.* / 2006-09-06 15:16
Jestem ciekaw kiedy to wszysko pęknie i jaki czeka nas w związku z tym koniec......darmowych mostów! Czy ma ktoś pomysł jak nazwać, jakim mianem określić to "coś"co się dzieje obecnie w Polsce, i co "zawdzięczamy" naszym rządzącym? (chodzi o stworzenie nowego określenia, słowa)
zby1234 / 83.24.25.* / 2006-09-06 09:11
Brama w kamienicy to też rodzaj tunelu za który można by pobierać opłaty - !!!!!
lato22 / 195.238.227.* / 2006-09-06 07:55
ale co wy nie ma co się martwić ojcec dyrektor i jego wyznawcy napewno będą jeżdzić gratis i ani zaostaną
Teresa / 83.31.222.* / 2006-09-06 12:03
oczywiscie, ze tak.
Chce zwrocic uwage, ze w krajach gdzie autostrady sa platne, myto ostatnie jest brane i tak daleko od miasta zeby byla plynnosc ruchu i bezplatny dojazd do pracy dla ludzi mieszkajacych w poblizu. W Paryzu ten promien wynosi 30 km liczac od srodka miasta, wiec jak moglaby byc oplata za mosty np. na Sekwanie ? Zeby myto zatkalo ruch ? Trzeba sie stuknac w czolo. A tak sie sklada, ze mosty buduje sie glownie w miastach.
dzeku / 213.216.65.* / 2006-09-05 22:31
Proponuję jeszcze tym naszym okupantom, aby wymyślili opłatę od chodzenia chodnikami-taki bilet miesięczny. Mam jeszcze parę innych pomysłów jak czesać "ciemny lud" polski, ale ja myslę, że okupacyjne i bzdurokratyczne władze już dawno to wymyśliły, tylko nie chcą tak z grubej rury wszystkiego na raz wprowadzić.
vogel / 212.2.99.* / 2006-09-05 20:34
Wszystko ok, zostało tylko jedno pytanie nad którym warto sie jeszcze zastanawiać jak długo tzw. rząd będzie się zadłużał i kiedy skończy ten proceder, jeżeli nie skończy się zadłużać w najbliższym czasie to będziemy za wszystko płacić może trzy razy może więcej razy więcej. Budowanie w tej sytuacji autostrad czy czgokolwiek dużego za pieniądze z podatków to wkładanie głowy w stryczek. Los Polski jest już przesądzony, skoda złudzeń socjalizm nas rozwali, może to ostatnie chwile żeby odpuścić i z tym skończyć, łudzimy się że socjalizm to samo zrobi z innymi. Jesteśmy niewolnikami we własnym kraju taki jest efekt tej paranoi gdzie cwaniacy manipulują motłochem.
kapper / 83.15.97.* / 2006-09-05 18:21
walą ów PiS na odlew socjalizmem. Otóż w socjalizmie za drogi się nie płaci. W komunizmie za nic się nie będzie płacić. Wszyscy będą zaspokojeni wedłóg potrzeb. Oczywiście potrzeby będzie ustalał sekretarz, specjalista od potrzeb a nie sam zaineresowany. Jest oczywiste, że najbliżej do komunizmu a raczej komuno-nazizmu mają obłakani, zachodni lewacy a zaraz za nimi PO i wszelkiej maści postkomunistyczne lewactwo. PiS jest wrogiem komunizmu i komunistów. W tym towarzystwie PiS jest najmniej socjalistyczny. Natomiast warunkiem do rozwoju kapitalizmu bez przymiotników jest to aby lewactwo siedziało w więzieniach. Nie da się wprowadzić kapitalizmu z lewactwem na wolności. Konkluzja, drogą pokojową nie da sie na powrót wprowadzić kapitalizmu. I tyle.
piokor / 83.20.229.* / 2006-09-06 08:56
Oj, mylisz się bracie Polaku. Obóz rządzący to jeden wielki socjalizm. Przecierz o kapitaliźmie to oni tylko mówią, a robią co innego. Jestem przerażony że ludzie tego nie widzą, tylko jak stado baranów ich popierają. I nie strasz nas jakąś wojną, bo zaczyna tu śmierdzieć narodowym socjalizmem pana Hitlera.
AK / 83.26.32.* / 2006-09-06 08:52
A ty co? Bolszewik, czy jakiś neohitlerowiec? Oni też eliminowali wszystkich przeciwników?
HA / 83.26.32.* / 2006-09-06 09:03
Nie, to pisowiec!
lato22 / 195.238.227.* / 2006-09-06 08:01
kapper a u lekarza byłeś przecięz pis z LPR i resztą chcą rozdać to co zostało i w ten sposób kupic nie za nie swoje poparcie dla siebie
antyPiS / 83.143.40.* / 2006-09-05 20:48
PiS, Samoobrona i LPR to gospodarczo partie ULTRASOCJALISTYCZNE. Szkoda mego czasu, by Ci to udowodnić. Hitler wsadzał do więzień i wprowadzał na drodze wybitnie niepokojowej, tyle że nie kapitalizm, a narodowy socjalizm, ten sam, do którego czuje sentyment Populizm i Socjalizm.

"drogą pokojową nie da sie na powrót wprowadzić kapitalizmu".
Gościu, czapki z głów! Z taką wiedzą jak w dym startuj do nagrody Nobla!!! Tylko nie wiem, czy w dziedzinie ekonomii czy może do nagrody pokojowej.

PS: Nagroda pokojowa to taka nagroda wręczana zwycięzcy w pokoju bez klamek.
kapper / 83.15.97.* / 2006-09-05 21:36
antyPiS jak chcesz wprowadzić kapitalizm bez przymiotników w Polsce czy wogóle w Eueopie?. Czy ty antyPiS nie jesteś produktem mediallnej maszyny, która to maszyna ze świata rzeczywistego przenosi do świata wirtualnego. Nad światem wirtualnym czuwa nieprzerwanie Michnik z salonem a z nieba ( lub piekła) czuwa Kuroń. Na koniec antyPiS ciekawy jestem jak zdołałeś wyjść z tego pokoju, tam przecież klamki nie było??.
V jak Vendetta / 83.25.255.* / 2006-09-09 18:32
wiesz koles ja dlugo nie wierzylem, ze ludzie swiadomie popieraja te PiSdniete pomysly i wierza w ich sens i skutecznosc, ale wypowiedzi takie jak twoja niestety to potwierdzaja.
PIS to socjalizm cala geba koles, zapedami do dyktatury:
- tylko cala wladza skupiona w jednym reku jest skuteczna,
-niezalezne instytucje zagrazaja panstwu tak samo jak niezalezne poglady,
- prawo ma sluzyc i chronic panstwo i jego funkcjonariuszy-nie obywatelom,
-jednostka i jej prawa sie nie licza-liczy sie cale spoleczenstwo, ktore reprezentuje panstwo,
- ludzie dzieli sie na tych, ktorzy nas popieraja i ci sa dobrzy i prawi i na naszych przeciwnikow, ktorzy sa przestepcami, a jak nie sa to w ich rodzinie na pewno ktos jest i to sie znajdzie,
- zabierzmy ludziom jak najwiecej kasy, zeby nastepnie ja rozdac tym, ktorzy tego potrzebuja,
- tylko my wiemy, kto i co potrzebuje i damy to w stosownym momencie,
-obywatel nie jest dosc madry, zeby wiedziec co dla niego dobre-wie to tylko urzednik i obywatel musi go sluchac i wykonywac jego polecenia, inaczej lamie prawo,
- bedzemy coraz dokladniej organizowac ludziom zycie-jak robic, wychowywac dzieci, jak wydawac i na co pieniadze, ktore obywatel jeszcze ma, jak sie bawic, co czytac i kogo sluchac,gdie i jak mieszkac-tylko wladza to wie, bo lud jest ciemny,
-poniewaz chcemy duzo dawac musimy duzo pozyczac-splaca to nasi nastepcy,
- jak dajemy lub cos zbudujemy to oczywiscie oczekujemy za to godziwej wdziecznosci i zaplaty-wiadomo-niewazne ze zabralismy zeby dac-chcesz dostac to zaplac-spoleczenstwo wie jak dziala rynek i zaplaci,
- pieniadze powstaja z podatkow, a obywatel jest po to zeby je placic i nasz urzednik tego przypilnuje w pierwszej kolejnosci - kto nie placi tego dopadniemy.

To robi i tak dziala PIS i Jareczek. Czy to nie socjalizm, ktory zanamy?
Tak rzadzone panstwo nie moze przetrwac-zyje na kredyt a jednosc tylko "prawomyslnych" pogladow prowadzi do patologii i tyranii tych "prawych".
PIS =Przemoc i Socjalizm
PiS_STOP / 213.102.147.* / 2006-09-10 21:46
PiS PARTIA NIENAWIŚCI. Panie V jak V... na tego gościa "kappera" to szkoda nawet słów. Zauważ, że poza porcją sloganów rodem z RM i dużą dawką adrenaliny jaką gościu wzbudza w sobie słowem lewak (takie słowa cyngle dla paranoików i aktywistów różnej maści tatalitaryzmów jak kułak, burżuj, komuch, żyd, bikiniarz, inteligent...) Z takimi frajerami wykorzystywanymi przez władzę nie ma racjonalnej dyskusji. To są ludzie rewolucji odpowiedzialni za egzekucje, wsadzanie do wiezień... to co facet wypisuje jest groźne CYTAT-- "Natomiast w a r u n k i e m do r o z w o j u kapitalizmu bez przymiotników jest to aby lewactwo siedziało w w i ę z i e n i a ch. Nie da się wprowadzić kapitalizmu z lewactwem na wolności. Konkluzja, drogą pokojową nie da sie na powrót wprowadzić kapitalizmu. I tyle." KONIEC CYTATU On normalnie grozi. Nowa rewolucja. Nieprawomyślni, tj uznani za lewaków (co za obłakaniec?) do więzień, może przymusowych obozów pracy a najbardziej niepokornych pod mur? Niestety PiS podobnie jak Radio Maryja przyciąga do siebie różnych frustratów wierzących w tego typu proste recepty, ludzi którzy nie potrafią myśleć racjonalnie a tylko zapluwają się wykrzykując plugastwa pod adresem swoich przeciwników politycznych. I to oni są dzisiaj największym zagrożeniem dla tego kraju. Ludzie którym nie chce się mysleć i pracować a całą energię poświęcają tropieniu wroga. Wróg ten zapewne jest realny, tyle że siedzi w ich własnym wnętrzu. Jest to rodzaj opętania. To tylko wskazuje że panowie K2 oraz ich otoczenie są przesiąknięci komuną i rewolucją, mimo pozornej różnicy w treści ich umysły są ukształtowane wedle najlepszych wzorów rewolucyjnych i socjalistycznych a nie konserwatywnych.
V jak Vendetta / 83.25.243.* / 2006-09-10 23:14
niestety jest jak mowisz i pewnie pozostaje czekac na katastrofe-nic innego tych ludzi nie przekona. choc pewnie i wtedy powiedza ze to wszystko wina liberalnego rynku. widac niektorzy ludzie nie chca wolnosci, bo wola zeby decyzje podejmowac za nich. az sie obudza w folwarku zwierzecym.
Anty / 2006-09-05 17:25 / Bywalec forum
http://www.youtube.com/watch?v=F0ZA3g1Sq9M

http://www.youtube.com/watch?v=8PJshPa3rIs&NR
zapi / 2006-09-05 13:03 / Bywalec forum
Ja myślę, że guru ekonomiczne PiS'u - Pan Zawisza znajdzie jeszcze jakieś "jedyne słuszne" sposoby, zby wycisnąć z podatnika kolejne złotówki.

Musimy zdać sobie sprawę, że za obecnych rządów musimy finansować elektorat partii rządzących.

A z drugiej strony, to czemu PiS ma widzieć korzyści wynikające np ze zmniejszenia składku ZUS, obniżenia podatku dochodowego, skoro to nie jest ich elektorat???
ban / 83.168.75.* / 2006-09-05 11:44
Zacytuje Kazika "...nie ma nowych mostów, bez łapówek dla starostów".
NoDucks / 213.158.197.* / 2006-09-05 08:44
Cóż, Kaczki są święcie przekonane, że są Mesjaszami dla Polski. A są zwykłymi szkodnikami, bo umacniają socjalizm, w którym wszystko jest darmowe, a tak naprawdę niewspółmiernie drogie. Pan to wie i ja to wiem, ale elektorat tej Koalicji Wstydu raczej prędko tego nie zrozumie. No, może wtedy, gdy nie będzie miał kto sponsorować rencistów i emerytów. Ale wtedy będzie już odrobinę za późno...
rafal wojcikowski / 88.220.96.* / 2006-09-05 11:16
a może po prostu sami się nie znają - lecz wybierają sobie zbyt prosocjalnych doradców...

nie słuchają np. Zawiszy tylko Mecha...
NoDucks / 213.158.197.* / 2006-09-05 14:08
A propos filozofów i poparcia dla PiS:
"Tylko krowa nie zmienia poglądów" - tak twierdzą zwolennicy Populizmu&Socjalizmu usprawiedliwiając nieprzebrane morze hipokryzji i obłudy Kaczyńskich. Przecież jeszcze niedawno W.Popiela wchodził im w tyłek. Skoro JKM poparł tę, a nie inną pseudoprawicę - no to świętość. Świta nie dość, że jest już zupełnie odmóżdżona, to jeszcze została zaimpregnowana na bezlitosne fakty i łyka te socjalistyczne potworki PiSu i Koalicji Wstydu niczym pelikan kombinerki.

A propos prosocjalnych doradców:
Czytałem kiedyś wywiad J.Kaczyńskiego nt. gospodarki. Z pamięci: "UPR to ciekawa partia... ech gdyby nie te poglądy na gospodarkę". Dosłownie włos się na głowie jeży - mesjanizm gospodarczy pełną gębą. Nic zatem bardziej mylnego, że Kaczyński w sprawach gospodarczych to tabula rasa. Dobór doradców nie jest przypadkowy. No chyba, że chcemy wierzyć, że gospodarcze losy kraju są dziełem przypadku.

Cóż, widocznie taki marny los prawdziwej prawicy w demokracji. Albo wyalienowanie albo mariaż z socjalistami...
MN / 80.51.231.* / 2006-09-05 08:52
Koalicja Wstydu. To twoje? Bedę z tego korzystał jerzeli pozwolisz.
MN / 80.51.231.* / 2006-09-05 10:28
jeżeli - ż z kropką przepraszam
NoDucks / 213.158.197.* / 2006-09-05 09:29
To akurat moje. Nie ma problemu ;-)
fuck peace / 83.27.34.* / 2006-09-05 07:48
a co z tego felietonu zrozumie elektorat pisu?
rafal wojcikowski / 88.220.96.* / 2006-09-05 11:27
na tym świecie są rzeczy które nie śniły się nawet najbardziej idealistycznym filozofom - np. to ze autor powyższego felietonu głosował na PiS
xen / 195.85.249.* / 2006-09-05 09:28
Elektorat pisu nie czyta takich rzeczy...
Barti / 83.168.75.* / 2006-09-05 12:05
..bo czyta słało o ile wcale
wezyzyr / 212.76.33.* / 2006-09-05 19:11
nie mierz wszystkich swoją miarką
KAP / 62.148.86.* / 2006-09-05 09:09
dlatego nie siedziec na d.. wczasie wyborów tylko wlozyc troche wysilku i glosowac. Biernosc obywatelska szkodzi, bo do glosu dochodza oszolomy
rafal wojcikowski / 88.220.96.* / 2006-09-05 11:29
problem w tym ze nie bardzo jest na kogo głosowac - bo przecież tego co mówią partie w kampanii wyborczej nie mozna berac na serio

nie ma zadnej gwarancji ze jakakolwiek partia ktora wygra wybory bedzie realizowac swoj program

niestety

i od razu uprzedze wiele odpowiedzi - nawet ta konserwatywno-liberalna...
milan / 212.144.232.* / 2006-09-05 09:48
głosować? na kogo?
Kero / 2006-09-05 10:13 / -
Dobre pytanie.
Ale zawsze jest tak, że jak jest wybór z dwojga złego to mozna wybrać to lepsze zło:-) Dobrego Ci u nas nie ma - póki co.
Mając na myśli dobre wystarczy by było uczciwe - wcale nie musi być mądre bo to przecież tak naprawdę ma reprezentować moje interesy a nie swoje własne. A ja wiem czego chcę. Jeśli mój wybraniec będzie mnie szanował za to, że go wybrałem i liczył się z moim zdaniem prezentując je w Parlamencie to obiecuję wszystkim dobre jutro:-)
majofonez / 217.30.159.* / 2006-09-05 11:43
Koalicja wstydu-niezłe!Tyle ,że to już nie wstyd,ani nawet żenada...na naszych oczach rozgrywa się dramat,któremu jeszcze przyklaskują(skąd te poparcie dla PiSu w sondażach?)!
Wychodzi poraz kolejny na to,że ciemna masa lubi,jak jej się obiecuje gruszki na wierzbie i co z tego,że się nie da...
wezyzyr / 212.76.33.* / 2006-09-05 19:33
tak masz rację największą ciemną masą są ludzie z pseudo wykształceniem po prywatnych szkołach lub innych marketingach zarządzaniach stosunkach itp., zaludniający posady w firmach, bankach organizacjach społ.-polit. i tak na prawdę nigdy nie robiący nic na własną odpowiedzialność, ale tak, że każdy błąd to praktycznie koniec.
A oni: nawet bez najmniejszej potrzeby zmieniają firmę, spadają stąd bo tu już nic, a w ogóle to tu są takie stosunki, sytuacja, że dramat, żenada. Oni tu tylko na chwilę bo przecież tu nigdy dobrowolnie , ale mają plan, gdzieś indziej jest istne el dorado. Oni już to wiedzą czekają tylko na okazję, bo teraz jeszcze nic nie zrobią, nie podejmą decyzji, ale już widzą, że tu jest żle. I tylko ta cudowna radość, że jest się Panem "biznesmenem" bo ma się karte kredytową, czyli takie narzędzie do zarabiania dla innych biznesmenów, czyjś samochód, czyli służbowy i to piękne życie drobnych kantów dziś pojadę do rodziny za firmową kasę, jestem gość. Słowem wykształcona, fachowa międzynarodowa kadra zarządzająca. Takim zawsze można naobiecywać, że nic się nie da zrobić tylko czekać aż wyreguluje się samo, rynek itp., i że raz zrobione nie tylko jest genialne, ale nie wymaga doglądania, poprawiania, czuwania. wszystko toczy się samo bez nas i za nas.
To bardzo odróżnia ludzi o mentalności ciemnej masy od tego co kiedyś nazywało się gospodarzem.

Najnowsze wpisy