Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Koniec sesji należał do byków

Koniec sesji należał do byków

Money.pl / 2007-03-14 17:17
Komentarze do wiadomości: Koniec sesji należał do byków.
Wyświetlaj:
. / 2007-03-15 05:48 / ................
widze,ze wreszcie coraz wiecej osob dostrzega wartosc pana K. ,ktory jest rownie prawdziwy jak niejaka Barbie.
Po tych wszystkich wczorajszych analizach,przepowiedniach ,tlumaczeniach o tym,jak strasznie juz za moment spadna USA.
Wszystko jak zawsze o kant .....
bebe / 2007-03-15 03:51 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
po tym, co poczytalam tu, mam wrazenie, ze kenobi to jest ktos, kto caly czas nam serwuje wiedze z calego swiata, jest wynajety, zeby nas caly czas bombardowac tymi wiesciami - , no po co?, zebysmy caly czas mieli wrazenie, jak bardzo jestesmy uzaleznieni od usa itd. - ja widze to niestety tak - to tu zaczyna byc rynek zarobkow, nowe gwiazdy takie jak Polska- tu sie , po wielu juz latach okazuje, ze nawet jak rzady sa do d....py to i tak interesy poszly daleko i nie ma zagrozenia dla finansjery- ktora jest bardzo czula , zeby zarabiac w miare bezpiecznie, to samo dotyczy coraz to nowych obszarow nowych panstw- dopiero teraz finansjera wkracza- bo udeptane sa juz drogi - isc i rozwijac sie, a ze na tych rynkach tzw wschodzacych -politycy sie kloca o przeszlosc - absolutnie nie stanowi to zagrozenia dla rozwoju gospodarczego- dowod - kaczyland nie wtraca sie w gospodarke - i chwala im.niech ambitnie m.innymi oczyszcza troche historii- mnie tez to jest potrzebne-ale gra na gieldzie jest juz na poziomie swiata-kenobi robi dobra robote za dobre pieniadze od finasjery z gruba forsa.my tu w Polsce winnismy czuwac nad nasza koniunktura, bo to u nas np brakuje materialow budowlanych - a to ci dopiero checa- bo w usa sa ....dopowiecie sobie sami , kiedys i to nie dawno spiewalam, goraly, cz ci nie zal , a teraz w pokoleniu chca wracac do kraju swoich przodkow, dlaczego?, albo "wczorajsi gorale itp. tez chca wracac do POLSKI"-co mi odpowiecie. kenobi, za wszelka cene chce nasze myslenie uyaleznic od tego, co sie dzieje np. w usa itp itd.
barakuda / 2007-03-15 01:45 / Uznany Gracz Giełdowy - przez aklamację
Ken , tylko do Ciebie :
masz pod calvarią kilka zakrętów.... nie przeczę..... Może nawet coś potrafisz przeanalizować ( nie polemizuję)... ale jeśli potrafisz liczyć do 10 , to nie licz na to , że ktoś dobrze wspomni Twój nick - wiedząc, jak perfidnie obuwasz go od ponad półrocza...
sprzedając , ba ! bezinteresownie bombardując katastroficznymi wizjami na finansowych rynkach....
Ken, koniec świata jest codzień , lub ... nie ma go wcale.... wszystko zależy od perspektywy widzenia. Ktoś , kto dziś mocno umoczył ( trzymam się realiów forum) jest w stanie - przy Twoim współudziale- dojść o wniosku , że to ten dzień...Ktoś o przeciwnych doświadczeniach oleje Cię....
Koniec świata dla p. Kęstowicza( św. p. Pana Pankracego) był dziś, dla św. p. T. Nalepy(the King of polish blues ) byl w sobotę... to jest to , co ważne .... tu są końce światów , ważnych kierunkowskazów dla świata....
To co piszesz , to żałosne próby naginania znaczeń zdarzeń przyszłych do własnych koniunkturalnych interesików....
barakuda / 2007-03-15 01:18 / Uznany Gracz Giełdowy - przez aklamację
witam na czas całuśnych "dobranocek".... wszyscy wiemy , co się pod tym kryje....hahahha...
przeanalizowałem sobie poniższe (teksty) ... i nic ....tylko kupować jutro... ale skąd wziąć kasę , skoro wszystko w grze...
No dobrze , powiem Wam , Ken ma najlepsze zamiary wobec nas ( jak już wszyscy będziemy na debecie) i nas uszczęśliwi.... zamieni sie rolami z każdym , kto wymyśli lepszy szatański plan...rano h....a , wieczorem b.....a , albo protiwpołożno.....
grunt , to dezinformacja....
3579 razy , na tym forum pisałem 1- " cierpliwość to cnota"
2-własna strategia=strategia sukcesu
3-wybierz portfel i .... nie zaglądaj do niego , jeśli nie musisz płacić alimentów za kumpla...
4-wszyscy kiedyś szczytują.....a Ty szczytowanie dostosuj do swojego temperamentu... nikogo nie wyprzedzisz ( z serducha pozdro dla Orła - szczytował wczesniej...)
5-nie kombinuj , że ktoś ( może guru ) sprzeda Ci sposób na kasę....- sposób i kasa muszą być Twoje ..... ergo: nie musisz czytać na siłę tego forum ,aby odnieść sukces...
6- wymyśl sposób na odgadnięcie kierunku ruchu stada , potem zrób ... odwrotnie , i zaczekaj, aż stado zmądrzeje... to moment aby mu ....przyklasnąć.... i od nowa....
needle / 2007-03-15 01:42 / Bez rangi
wiesz, nie to, żebym Ci nie ufał (w końcu tysięcznik!!!) ale masz jedynie 2285 wpisów
wydaje mi się (może się mylę), że musiałbyś więcej niż raz w jednym poście o tym pisać.
nawet gdybyś to robił tylko raz na trzy wpisy bym Ci zapewne zwrócił uwagę, że jesteś monotematyczny
wydaje mi się też, że na 1 wpis (rozsądny, o ile pamiętam) coś Ci odpowiedziałem, a on dotyczył czego innego
to co, schiza przyszła tak wcześnie?
poza tym w profilu użytkownika jest wpisane (pewnie coś pomylili), że niektóre posty dotyczą innych tematów - to co, od rzeczy piszesz czasami? może nocą?
a gdybyś wpisał zamiast 3579 np.357 zająłbym się treścią, a tak zostawię Cię na pastwę Kenobiego, który porówna Cię do drobiu, albo coś w tym stylu, czego ja bym nigdy nie zrobił wiedząc zę jesteś RYBĄ
barakuda / 2007-03-15 01:53 / Uznany Gracz Giełdowy - przez aklamację
...Ty masz aż 252 wpisy i nie wydajesz mi się monotematyczny- nie dałeś mi szansy na znudzenie się Twoim " światopoglądem " ...
ale .... wszystko przed Tobą...
co do meritum.... gdybyś jeszcze coś mi zarzucił... może mogłbym się ustosunkować...
needle / 2007-03-15 02:02 / Bez rangi
mój tzw. "światopogląd" jest do d**y - 1
jeszcze zdążę Ci się znudzić - 2
nie tak jak K****i (100% w papierach) - 2'

... i tak inteligentnie zmusiłeś mnie do powyższego przeczytania tekstu z którym się zgadzam (oczywiście z wyjątkiem tego co wiesz) - 3
dobrej nocki smokom ekonomii - 4
Kenobi / 2007-03-15 01:26 / Uznany malkontent giełdowy
Kombinujesz jak ta kura co uciekała przed kogutem i myśli sobie - jeszcze trzy razy dookoła kurnika, niech nie myśli, że jestem łatwa.
warren buffet / 2007-03-15 01:41 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
ha ha ha ha dobre
barakuda / 2007-03-15 01:57 / Uznany Gracz Giełdowy - przez aklamację
Warren , wciąż Cię lubię...
gekko-n nielogo / 70.234.48.* / 2007-03-15 01:02
Australia na zielono ...
Kenobi / 2007-03-15 01:29 / Uznany malkontent giełdowy
Coraz niżej. Odwrotnie do jena, który coraz wyżej. Pożyczyli go na chwilę, żeby zrobić wzrost, zresztą też na chwilę. W końcówce sprzedali, zanim spadnie, a kurs wzrośnie, żeby w ogóle był jakikolwiek zysk.
gekko-n nielogo / 70.234.48.* / 2007-03-15 05:11
Tak, coraz niżej. Zaczęła od +0.43% i teraz jest na +1.64%.
Kompres na rozpalona głowę by się przydał. Zgodnie z logiką Twojej opinii powyżej - najlepiej GORĄCY.
needle / 2007-03-15 01:10 / Bez rangi
w zasadzie emocjonujemy się tym, co nam niepotrzebne, ale jak zajrzałem i ja (jaki wzrost!) poparty wzrostem KOSPI to upewnia mnie w kierunku, o którym wiedziałem (no lepiej pisać domyślałem się! po info o PKB Nippona)
Kenobi / 2007-03-15 01:34 / Uznany malkontent giełdowy
Otwarta droga do podwyżki stóp, o czym wiedzą zwijający naprędce carry trade, właśnie po tym PKB powstała panika.
needle / 2007-03-15 01:50 / Bez rangi
nie wiem czy robisz to często, ale o Australii napisałeś nieprawdę (właśnie sprawdziłem) - to raz
może Ci się z Austrią pomyliła?
gdy stopy rosną to akcje też!!! - wiesz o tym pewnie lepiej ode mnie - to dwa
W Japonii (nie mylić z Albanią) niebylejakie zwyżki także - to trzy
pozwoliłem sobie bez konsultacji z Tobą zrobić godzinę temu wpis (czysto techniczny) w rangach na Twój temat - zechciej zajrzeć - to cztery
magnat / 2007-03-15 00:30 / Bywalec forum
smigam spac.... jutro delegacja daleka. Zycze samego zielonego na wszystkim sobie i INNYM. Pozdrawiam
needle / 2007-03-15 00:28 / Bez rangi
POZA KONKURSEM
Brydzi gratulujemy 1 rok na forum (od 28 min)
ot tak bez tendencji
Kwiatek... / 195.225.68.* / 2007-03-15 00:18
Możemy spac spokojnie jutro pare groszy się zarobi.....Życze udanych decyzji bo to one są najważniejsze na GPW....Mój limit złych na ten miesiąc został mam nadzieje wyczerpany...
kapi / 2007-03-15 00:21 / Bywalec forum
co do wypłat z funduszy jednostek ,to we wschodniej Polsce tez minimalnie.Więcej wpłat.
Kenobi / 2007-03-15 00:34 / Uznany malkontent giełdowy
Biedne owieczki, nawet nie wiedzą co je czeka.
needle / 2007-03-15 00:36 / Bez rangi
Ty wiesz?
Jakieś konkrety?
Kenobi / 2007-03-15 00:57 / Uznany malkontent giełdowy
Fundusze nazwał ktoś "stupid money", jak mają pieniądze od ludzi, to kupują, jak ludzie wycofują, to sprzedają. Wpłacający są naiwni, bo kierują się tym, co jest reklamowane, bo było. Narobili balonów, odebrali od zagranicy i co dalej? Odbierzesz to od nich? Proszę bardzo.
needle / 2007-03-15 01:06 / Bez rangi
nie, tak nie, tak
mogę zaakceptować co drugie zdanie
kupno - sorzedaż OK - to raz;
wpłacający nie są naiwni, bo jednak zarabiają (również Ci, którzy o ekonomii wiedzą tyle, co Ty, gdy miałeś 9 lat - to dwa;
Balony - nikt z nas nie wie - to trzy, okaże się w ciągu 6-8 msc; prawdopodobnie się mylisz
ale muszę wyznać, że ja i tak się zdziwiłem jak podali zyski fundów, sądziłem, że ich koncepcja -której chyba sam hołdujesz- da im tyle kasiorki; szczególnie piszę o Arce i podobnych!!! to +/- tyle schwycili co ja
Kenobi / 2007-03-15 01:23 / Uznany malkontent giełdowy
Zarabiali do tej pory, bo była piramida finansowa, zagranica uciekła, bo w obliczu początku kryzysu finansowego w Stanach, ma zwiększoną awersję do ryzyka, plus zwijanie carry trade (jutro Szwajcaria), co zmusza do sprzedaży aktywów, ostatnio jak widzieliśmy dość panicznego, które nie dość, że tracą na wartości, to przy słabnącej walucie powiększają straty. Dzisiejsze (właściwie już wczorajsze) odreagowanie ostrych spadków było kosmetyczne (w porównaniu ze spadkami o 2 -3,5%) i nie zmienia zasadniczo sytuacji. Spadki są potężne i na dużym obrocie, obicia udawane i coraz mizerniejsze. Jak Nikkei - rośnie 0,65% po prawie 3% spadku. Aż nadejdzie fala, ktora pozbawi złudzeń kolejnych optymistów.
Kwiatek... / 195.225.68.* / 2007-03-15 00:19
Dobranoc.......
plejer / 2007-03-15 00:07 / portfel / Tysiącznik na forum/"Wielokrotnie nagradzany za cierpliwość"
Dobranoc Byczki...
Longterm / 2007-03-15 00:00 / Mostek Zwyciężymy!
Nikt nie poruszył dzisiaj walut. Ciekawe dlaczego złotówka się umocniła?
Kenobi / 2007-03-15 00:48 / Uznany malkontent giełdowy
Może nawiążę do jena, choć jak mówił Bob Pisani, to carry trade zaczyna mieć coraz mniejsze znaczenie i jest zwijany, co ma odbywać się falami, a coraz większy wpływ na postrzeganie giełdy ma pogarszająca się sytuacja w samych Stanach, o czym trąbią coraz głośniej, co wie już chyba każdy inwestor. Tak więc, ani Chiny, ani jen, chociaż ten znów został wykorzystany do chwilowej poprawy nastrojów. Robi się takie ruchy przerzucając środki z akcji w złoto, surowce i obligacje, co dołuje giełdę, potem się robi ruch w przeciwną stronę i robi się szampański nastrój, bo niby rośnie, nieważne,, że na coraz niższym poziomie. Przypomina mi faceta z kozą.
Kenobi / 2007-03-15 00:18 / Uznany malkontent giełdowy
Jutro posiedzenie SNB, ma podnieść stopy procentowe.
Longterm / 2007-03-15 00:05 / Mostek Zwyciężymy!
nie chodzi mi dzisiaj ale ostatnio np. funt?
topol2 / 2007-03-14 23:54 / Tysiącznik na forum
Z tym manipulowaniem akcjami pracowniczymi ja bym nie przesadzał. Pracownicy są gotowi sprzedawać po absurdalnych cenach. Dam przykład:
do połowy 2005 akcje huty "Pokój" chodziły w granicach 28 gr za sztukę. Czekało na sprzedaż kilkadziesiąt tysięcy. Wtedy huta wypłaciła 1,30 zł dywidendy i akcje skoczyły do 3 zł. W ubiegłym roku wypłacono 3,80 zł dywidendy/akcję, a w tym roku dywidenda wyniesie około 10-13 zł
magnat / 2007-03-14 23:58 / Bywalec forum
ale ogolnei sie zgadzam ze to tak jest.......przy mniejszych spolkach
magnat / 2007-03-14 23:57 / Bywalec forum
jak wyjasnisz zawieruchę z Pke i Bot? Cena poand 30 za akcje PKE i pojawia sie pomysl w ministerstwie ze Ci co kupuja legalnie od pracowników nie sprzedadzą na gieldzie..... Cena spada na ok. 20-22 i kupują fundy niewiadomo skad...... i za pol roku powie sie ze pomysl glupi i bezprawny ( bo taki jest) i wprowadzi sie na gielde......... a kto skupil i zarobil....
topol2 / 2007-03-15 00:02 / Tysiącznik na forum
Ale kto uwierzył w taki pomysł?
inwestor1975 / 2007-03-14 23:54 / Tysiącznik na forum
tak no to dzisiaj był+:-)
tylko czemu 80 wzrosło a 185 spadło ;-)
Balon / 212.2.99.* / 2007-03-14 23:53
Na Bytoma to mam dla ciebie nawet kilka argumentów:
- split
- NWZA 19 kwietnia
- emisja z Prawem Poboru dla akcjonarjuszy !
lescz_stadny / 212.2.99.* / 2007-03-14 23:50
Doradzano na forum Bytom i wszedłem, dzisiaj mam hapy day myślicie że przekroczy 50 zł tak jak Elkop?
Kwiatek... / 195.225.68.* / 2007-03-14 23:58
do 50 to moze Hoop.....
Kwiatek... / 195.225.68.* / 2007-03-14 23:54
Loteria......trzeba miec mocne nerwy....
warren buffet / 2007-03-14 23:54 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
patrz aby dobrze sprzedac
gekko-n nielogo / 70.234.48.* / 2007-03-15 01:04
Ile uważasz za rozsądne za garnitury jutro ? Ja wczoraj większość zaciągnąłem za 23.60 ...
Kwiatek... / 195.225.68.* / 2007-03-14 23:57
Warreno ustawiasz się jutro po Garnitur??
warren buffet / 2007-03-15 00:00 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
chyba tak...
Kwiatek... / 195.225.68.* / 2007-03-15 00:05
Ciekawe jak będzie u skośnych??Chociaż Jankesi na plusie ciezko będzie taniej kupic oj ciężko...Na Hoopie też może byc ciekawie....
warren buffet / 2007-03-15 00:06 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
na 90% skośni w gore
Kwiatek... / 195.225.68.* / 2007-03-15 00:11
99% bym powiedział.....
inwestor1975 / 2007-03-15 00:03 / Tysiącznik na forum
dobierasz jutro?
magnat / 2007-03-14 23:52 / Bywalec forum
kolego nie wierz we wszystko co pisza na forach....... dziiaj jest ok a jutro bez kasy SWOJ ROZUM MA I Z NIEGO KORZYSTA i odsiewa ziarno od plew
Balon / 212.2.99.* / 2007-03-14 23:56
dobrze mówi wódki mu dać ;)
przesiewaj informacje i patrz na komunikaty spóły i dane z rynku
Balon / 212.2.99.* / 2007-03-14 23:59
info BYTOM
Producent garniturów chce rozbudowywać grupę kapitałową. Pieniądze na to mają pochodzić ze sprzedaży akcji. Firma może pozyskać około 25 mln złotych Decyzje w sprawie emisji akcji będą podejmowane na WZA zaplanowanym na 19 kwietnia. Zapowiedź podwyższenia kapitału została pozytywnie przyjęta przez rynek... /Parkiet
quasi / 212.2.99.* / 2007-03-15 00:02
może warto jeszcze wskoczyć w ten garniak?
Kwiatek... / 195.225.68.* / 2007-03-15 00:09
Same dobre infa o tym Garniaku a ja wczoraj nie miałem odwagi w niego wejśc....
risky-rainmaker / 2007-03-14 23:31 / Ostatni Optymista
Sumani....nie piłem do Ciebie...powiem szczerze, że nawet nie znam Twoich postów...poprawię się ;) Jedno co Ci mogę powiedzieć...że moja wiedza pozwala mi głosić teorię na temat spisków i układów...bo każdego dnia weryfikuję media z wiedzą zastrzeżoną...;)) Nie jestem fanem Kaczora...ale w jednym ma rację UKŁAD i ostatnio jechałem po nim że on sobie sprawy nie zdawał i to jaki...I powiedział...kilka dni później...że sobie nie zdawał sprawy....aż mnie rozbawił...A Ci co o tym nie wiedzą bo i skąd mają to wiedzieć...niech żyją w błogiej nieświadomości...są szczęśliwsi...chętnie bym się zamienił...
sumani / 2007-03-14 23:48 / Plankton giełdowy
a to przepraszam najmocniej :)no ale Widzisz teraz napisałem że nie czytam gazet "prawicowych " to mi Needle chyba -że SB-ckie czytam pewnie -jak nie kijem go to pałką :)
risky-rainmaker / 2007-03-14 23:53 / Ostatni Optymista
a to błąd...z tymi gazetami...trzeba czytać wszystkie...albo żadne...:)
needle / 2007-03-15 00:23 / Bez rangi
nie czytać tych, które kłamią napewno
znamy takie
ale które czytać?!?!?!?!?
sumani / 2007-03-14 23:58 / Plankton giełdowy
ja jeno parkiet czasami i pc format ...... no chyba one nie są ...na wiesz -bo jak tak no to żyję w "błogiej nieświadomości" :))
magnat / 2007-03-14 23:55 / Bywalec forum
dokladnie i wtedy sie sklada w miare rzeczywisty obraz.... a najlepiej znac jeszcze powiażania redaktorów co piszą...... , naczelnych itd........ z kims spią poza zoną, z kim sa rodziną, gdzie mama/zona/dziecko pracuje i tak dalej.......... Czasami mam wrazenie ze nasze forum ma wiekszą prawdomownośc niz wiekszośc gazet...
risky-rainmaker / 2007-03-15 00:00 / Ostatni Optymista
Tylko to bywa groźne z tym spaniem...bo jak ostatnio dowiedziałem się jak to szanowany obywatel mojego miasta posiadający piękną żonę, dzieciaczka lubi się bawić ze swoim przyjacielem...to ogłosiłem post tego dnia dla siebie...:)))
magnat / 2007-03-14 23:41 / Bywalec forum
Uklad działa.. wystarczy tylko sprawdzic / wiedziec gdzie działa........... Tyylko trzeba miec tą wiedze . a nie z gazety i Tv:-) bo tam to jest juz tylko jedna wielka manipulacja........ BRRR piS. ale neistety tu maja rację...
magnat / 2007-03-14 23:45 / Bywalec forum
jak sobie poczytasz co kombinują z pracowniczymi akcjami PKE I BOT i jak cena zjechala w doł.......... po pomysłach rzadu... a z drugiej strony ze po cichu po tych niskich cenach kupują Fundy z wysp bahama i cypru...... to uwierzysz w uklad
risky-rainmaker / 2007-03-14 23:47 / Ostatni Optymista
a jak...trzeba mieć głowę na Karku...:) Budować Biotony....bawić się w Silesi...
Longterm / 2007-03-14 23:39 / Mostek Zwyciężymy!
zawsze będzie jakiś układ bo człowiek to zwierzę stadne. W najstarszej demokracji Świats jest inaczej? Też układ jak wszędzie.
risky-rainmaker / 2007-03-14 23:43 / Ostatni Optymista
:)...a jak...tylko układ rodem z PZPR to mi się nie podoba...a do demokracji to nam daleko...dla mnie demokracja będzie wtedy kiedy bądzie poszanowanie prywatnej własności patrz. prywatne kamienice...czy odszkodowania za partactwo medyczne...
plejer / 2007-03-14 23:54 / portfel / Tysiącznik na forum/"Wielokrotnie nagradzany za cierpliwość"
partactwo medyczne to dopiero będzie
jak resztka dobrych lekarzy dołączy do swoich kolegów na zachodzie po godziwe wynagrodzenia
risky-rainmaker / 2007-03-14 23:57 / Ostatni Optymista
Trzeba sie będzie uczyć rosyjskiego ,żeby się dogadać z lekarzem....jak popełnisz błąd...to Ci wytną co innego ;))
piotr824 / 2007-03-14 23:48 / Tysiącznik na forum
dodałbym jeszcze "mój dom jest moją twierdzą" :) choć powiem , że demokracja to też ustrój daleki od ideału , ale jedyny możliwy do zaakceptowania
do początku nowsze
1 2 3 4 5
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy