Forum Polityka, aktualnościKraj

"Konstytucja dla przedsiębiorców" nic nie ułatwi? Ekspert sceptycznie o rządowym projekcie

"Konstytucja dla przedsiębiorców" nic nie ułatwi? Ekspert sceptycznie o rządowym projekcie

Wyświetlaj:
stara i smutna / 93.157.75.* / 2015-08-03 11:04
Prowadziłam działalność od 1990r. do 2006r. Do dziś ZUS ściga mnie sądami za rzekomo niezapłacone składki - byłam od 1999r. na emeryturze. Mam już ponad 71 lat; jak mam zarobić, aby spłacić te 4 600zł składek plus drugie tyle odsetek???!!! Moja emerytura nauczycielska to "grosze". A pani urzędniczka ZUS 2 lata po zamknięciu działalności zapewniała mnie, że nie jestem nic winna i rozliczyłam się; wezwanie do zapłaty ZUS przysłał po kilku-około 7 latach!!! Mój przykład dał wielu ludziom do myślenia, czy zakładać własną działalność, czy uciekać z kraju! Czy teraz coś się zmieni na lepsze?!
Polacy zagranica / 2.202.39.* / 2015-08-03 10:32
Ustawa wilczka miala szybko pomoc pzpr i innym komunistycznym kolaborantom przejecie panstwowego majatku Polski...a nie jest to przyklad dobrego myslenia jesli chodzi o racje stanu..
kawinus / 46.205.217.* / 2015-07-29 13:07
Jak nie rząd to przedsiębiorców wykończą gminy swoimi przepisami i podatkami . uchwalanymi przez radnych.Rząd ma niewiele do gadania decydują rady gmin.
bjhjjh / 31.174.0.* / 2015-07-29 07:17
A wszystko po to , żeby zatrudnić jeszcze więcej urzędników. Może ktoś coś z tym zrobi , bo brakuje ludzi pracujących na produkcji, a nie wysiadujących jaja na krześle przy biurku
Gdanszczanka560 / 87.204.175.* / 2015-07-29 06:26
Administracja rzadowa dusi przedsiebiorcow, a zwlaszcza te mniejsze . Przedsiebiorca z zalozenia urzednikow jest kretaczem i zlodziejem. Malo tego, zwlaszcza ZUS i inspekcje wszelkiego rodzaju stanowia prawdziwa zmore. Chyba pora cos z tym zrobic , bo jak jeszcze bardziej padnie gospodarka to kto tym wszystkim urzednikom bedzie placil pensje? Kryzys swiatowy, to w porownaniu z samowola urzednikow to naprawde pikus.

Najnowsze wpisy