Forum Forum finansoweKonta

konto walutowe-prosze o pomoc

konto walutowe-prosze o pomoc

ludwikaaa / 2008-04-18 12:34
witam wszystkich!

mam zamiar wyjechac do Danii na studia. interesuje mnie konto, dzieki koremu bede bezproblemowo wybierac pieniadze z dunskich bankomatow (jak sprawa wyglada z prowizja?) i jednoczesnie ktos w Polsce bedzie mi na to konto wplacac pieniadze na zycie. Prosze, pomozcie jak to rozwiazac. przypominam, ze Dania nie jest w strefie euro.
Wyświetlaj:
agass887 / 151.16.1.* / 2015-04-15 13:06
Polecam konto w T-Mobile, do ktorego potem zaklada sie konta walutowe, Do kazdego konta walutowego mozna miec karte. Info na:
www.konto-internetowe.xn.pl
Me / 212.51.214.* / 2008-06-04 14:20
Chyba nie ma potrzeby zakładnia specjalnego konta walutowego. Tylko że przelicznik nie będzei zbyt korzystny. Normalnie można płacić polską kartą Visa. Jeśli bedziesz otrzymywała jakieś stypendium z tamtej strony może się okazać, że i tak bez założenia konta w Danii nie wypłacą Ci pieniędzy. Do dawania gotówki również nie są zbyt chętni. (Z tego co słyszałem)
yachu / 84.10.241.* / 2008-04-18 17:58
O ile pamiętam mBank do ekonta daje darmowa kartę visa elektron z bezprowizyjna wypłatą w bankomatach za granicą - odsyłam na stronę mBanku. Ale nie wiem jak wygląda sprawa z wypłata koron, Mbank podaje że rozlicza wszystko w euro, tzn. majac konto w zlotówkach wszelkie wypłaty zagraniczne są przliczane na zlotowki. konto nic nie kosztuje, ale najlepiej zapytac się na infolini.
ludwikaaa / 2008-04-19 12:43
dziekuje za informacje. czytalem w mbanku na stronie ale malo konkretow, faktycznie zadzwonie do nich i sie dowiem.
pozdrawiam
ludwikaaa / 2008-04-19 12:59
no wiec dzwonilem do mbanku i sprawa wyglada nastepujaco: do konta walutowego nie jest wydawana karta. mbank nie ma placowek wiec nie mozna zasilic konta bezposrednio - pozostaje tylko wplata na poczcie lub z innego banku, bo wplatomaty przyjmuja tylko zlotowki. ekonto jednak umozliwia wyplate koron w Danii ale... najpierw zlotowki zostaja przewalutowane na euto po kurskie sprzedazy bre banku a pozniej dopiero na korony + 3% oplata za transakcje.

Co myslicie? jest to w miare racjonalne rozwiazanie?
dziekuje, pozdrawiam
AniaArtur / 93.105.179.* / 2015-04-14 13:17
polecam wpłate na alior bank w koronie albo przelew i pozniej bez prowizji przelew na internetowy kantor i tam wymieniasz na zlotowki czy co tam chcesz, my tak robimy i tak sie najbardzoej oplaca niz placic bankom za transfery.po prostu wszytsko internetowo- przelewy.
AniaArtur / 93.105.179.* / 2015-04-14 13:17
polecam wpłate na alior bank w koronie albo przelew i pozniej bez prowizji przelew na internetowy kantor i tam wymieniasz na zlotowki czy co tam chcesz, my tak robimy i tak sie najbardzoej oplaca niz placic bankom za transfery.po prostu wszytsko internetowo- przelewy.
qqq2 / 83.24.142.* / 2008-05-17 09:28
Nie lepiej zalozyc konto w Danii? Wtedy tylko placisz za przelew zagraniczny (podejrzewam ze taniej niz podwojne przewalutowanie), ale dostajesz tamtejsza karte i wszystkie lokalne operacje masz tanio.
abc10 / 88.72.36.* / 2008-06-04 11:03
Załóż konto w Citibanku. Jestem teraz na erasmusie w Niemczech i korzystam właśnie z niego. Wypłaty w oddziałach na całym świecie są darmowe, a za prowadzenie konta w Polsce nic nie płacisz. Tylko, że w Danii nie ma euro, więc tak czy inaczej będziesz musiała płacić za przewalutowanie.... . Konta prowadzonego w duńskiej walucie raczej w Polsce nie znajdziesz. Jeśli chodzi o mBank to ich oferta nie jest raczej zbyt korzystna.
Pzdr.
bang / 77.253.30.* / 2008-06-04 19:52
hej, ja również mam podobny problem. wyjeżdżam teraz na 2tygodnie za granicę do hiszpanii (dokładnie na ibizę) i boję się nosić gotówkę cały czas przy sobie. z tego, co widzę, dobrym rozwiązaniem byłoby założenie konta walutowego, które nie pobierało by prowizji za granicą za wypłacone pieniądze. abc10 - czy mógłbyś trochę rozwinąć ofertę citibanku? z góry dziękuję :)
marek___ / 78.88.177.* / 2008-06-05 02:45
w hiszpani jest euro, wiec polecam bzwbk euro 24. konto w euro + karta za free, ale to do platnosci bezgotowkowych jest najlepsze.

Najnowsze wpisy

Kredyty gotówkowe - najlepsza oferta: