Forum Forum podatkoweVAT

Kontrakt z firmą zagraniczną

Kontrakt z firmą zagraniczną

rademe / 178.42.174.* / 2015-04-08 14:38
Witam wszystkich,
Prowadzę DG w Polsce i jestem na ryczałcie. Mam podpisany kontrakt z Firmą Holenderską, Świadczę usługi instalacji urządzeń przemysłowych w różnych krajach świata.Wystawiam co miesiąc faktury dla firmy Holenderskiej. Jestem zwolniony podmiotowo z VAT, a i tak na fakturze umieszczam "odwrotne obciążenie". Usługi moje można zakwalifikować jako związane z nieruchomością.(chociaż interpretacje izby są różne) Jeśli jednak usługi są związane z nieruchomością to czy powinienem się martwić o podatek od wartości dodanej. Wolałbym, żeby podatek był przerzucony na firmę Holenderską. Czy ma znaczenie, czy usługa odbyła się w kraju Unii Europejskiej, czy jest to w moim przypadku obojętne?
inquirentes / 83.144.76.* / 2015-04-22 15:11
usługi związane z nieruchomością będą opodatkowane w kraju gdzie położona jest nieruchomość i będą podlegać wyłącznie przepisom ustawy tego kraju o podatku od wartości dodanej. Oznacza to, że przynajmniej jedna ze stron transakcji będzie musiała się zarejestrować w tym kraju jako podatnik czynny i rozliczyć podatek.

Najnowsze wpisy